Štítky článku: •  

Už nemám kam odkládat svou zlost

Už v loňském roce, když vyházeli kytice a věnce od Babiše a Okamury, jsem byl vzteky bez sebe, ač ani jeden z těch dvou není mým politickým oblíbencem a jako lidi je neznám. Dnes ovšem přetekla míra mé trpělivosti, když jsem viděl vystrčené věnce od Klausů a Orbána.

Václava Klause staršího jsem si jako prezidenta země nesmírně vážil a jeho reprezentace byla ukázková. Ano, teď možná někoho napadla amnestie a ta zatrolená propiska, ale to je v celkovém pohledu skutečně jen malá šmouha nad tím jak pan Klaus už tehdy ve svém úřadu poukazoval na blížící se nesmysly z dílny EU.

Mladšího z Václavů znám vlastně jen z FCB a jeho článků na internetu nebo v novinách. Na tomto základě jsem si o něm udělal obrázek a jsem sám v sobě přesvědčený, že pokud nás ještě může někdo dostat ze sraček, pak je to právě on.

A i proto mě tak strašlivě nasralo to, co mu dnes ten dav vypatlaných, novodobých, komunistů provedl. Já vím, že on je silný a ustojí to v pohodě, ale ty dnešní útoky na něho, byly i útoky na nás, jeho budoucí voliče a podporovatele.

Přátelé, nevím jak to vnímáte Vy, ale první co mě napadlo, když jsem viděl záběry, byla skutečnost, že takhle to prostě nemůžeme nechat. Dnes ještě jen pískali, křičeli a uráželi, ale co když se to příště vyhrotí mnohem více?

Pokud jste viděli to stádo, pak jste jistě nemohli přehlédnout skutečnost, že to nebyli žádní junáci a ani studenti, ale lidé, kteří stejně jako třeba já, žili v minulém režimu a já prostě nechápu, co se jim muselo přihodit, nebo co je to za ubožáky, kteří v den, tak významný den, jakým bezesporu konec komunistů v čele země (alespoň tedy tou vizuální formou) pohrdají tou úžasnou věcí, jakou je demokracie a svoboda projevu.

Už nemám kam odkládat svou zlost, když prakticky každý den vidím, jak znásilňují a ohýbají demokracii ve svůj prospěch. Jak mění desítky let zažitá práva jen proto, že neunesli výsledky demokratických voleb, rozhodnutí občanů této země.

Lžou a vymýšlí si svá pravidla, schovávají své cíle za nenávist proti Zemanovi a Babišovi, dnes k nim přiřadili i pány Klause, a když to nestačí, vytáhnou Putina nebo Čínu.

Já jsem přesvědčený, že ani oni sami netuší, čím, že by nám to výše jmenovaní měli škodit a čím nám ničí budoucnost.

Ano, samozřejmě, že vláda se v posledních měsících uchyluje ke krokům, se kterými ani já nesouhlasím, ale respektuji to, i když občas nadávám. Vláda, není jen Babiš, ale i ČSSD, a tak se ptám, slyšel snad někdo z Vás alespoň jednu větičku směrem právě k ČSSD?

Cíl je jasný. Chtějí ovládat celou zem, chtějí ji ovládat ze všech možných úřadů a především z těch nejvyšších.

Dnes nerespektují výsledky voleb, dnes štvou lidi proti sobě a plní v ulicích našich měst, nenávistí srdce občanů.

Nevěřil jsem, že budu muset někdy napsat podobná slova, ale plně si uvědomuji, že kdybychom se dočkali vítězství třeba Trikolóry a její případné účasti ve vládě, že se nic nezmění, naopak, bude to ještě horší.
A tak ač nerad, píšu zde dnes večer slova, která mne osobně zasahují již nějaký čas. Tohle se prostě nevyřeší žádnými volbami, ve kterých oni nezvítězí a taky vím, že řešení je bolavé a bude bolet ještě mnohem více.

Oni to taky ví, proto cenzurují, zakazují vlastenecké spolky. Útočí na lidi prostřednictvím sociálních sítí a snaží se je písemně lynčovat a zesměšňovat. Používají k tomu praktiky komunistické bezpečnosti a neštítí se použít i třeba ženy či děti nepohodlných oponentů. Nejčastěji se nějakým způsobem dostávají k neveřejným záležitostem toho či onoho oponenta a pak je vynáší prostřednictvím sociálních sítí mezi lidi. Nejčastěji a pro dnešní dobu nejpříhodněji jsou to útoky na finanční problémy, dluhy a exekuce. Rádi by eliminovali na tomto základě své nepřátele a zesměšňují je a štvou jako zvěř.
Takový člověk pak už nemá dostatek prostoru třeba i k těm nejlepším skutkům, protože je takto diskreditován a zesměšňován. Naše společnost je finančně nemocná a peníze jsou pro ní tou největší modlou a metou.

A tohle ti neřádi vědí a plně si uvědomují. Pamatuji se dobře jak třeba pan Matějka na blogu iDNES pod každým svým výborným článkem četl o dluzích a jak na něho útočili jen proto, že nešel s nimi. A takových lidí, které takto ničí je hromada a ne každý to dokáže zvládnout jako již zmíněný pan Matějka…

Měli bychom se vrátit ke skutečným lidským hodnotám a nevrtat v soukromých věcech jednotlivých lidí. Jsou to novodobé praktiky starých estébáků, a na tom si trvám…

Je zle a já vím, že nejsem sám, kdo to vidí a cítí. Nikdo, opakuji nikdo, to bez nás a za nás neudělá, je potřeba, abychom nějakým způsobem začali jednat a bránili se všem těm nesmyslům, které zas a znovu vytahují, aby nám ztížili životy.

Možná už nebudu tak aktivní na facebooku, ale zkusím, ač nejsem politicky nijak angažován a ani nikdy nebudu, ukázat tyto problémy lidem tam v ulicích, zkusím se třeba i ponížit, ale prostě to tak vnímám, nemohu dál sedět a čekat, že to někdo vyřeší za mě. Chci, aby moje vnoučata měla pěkný a klidný život, chci, aby byla svobodná a žila ve svobodné zemi.

A dnešní den mě přesvědčil, že začít musím okamžitě, protože jak jsem zmínil v úvodu, za rok, dva, by už mohlo být opravdu pozdě…

Píše pan Pavel B. Reichl na FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 197 × | Prestiž Q2: 11,68

+15 plus Známkuj článek minus –8

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top