Štítky článku: •  

Už nemám kam odkládat svou zlost

Už v loňském roce, když vyházeli kytice a věnce od Babiše a Okamury, jsem byl vzteky bez sebe, ač ani jeden z těch dvou není mým politickým oblíbencem a jako lidi je neznám. Dnes ovšem přetekla míra mé trpělivosti, když jsem viděl vystrčené věnce od Klausů a Orbána.

Václava Klause staršího jsem si jako prezidenta země nesmírně vážil a jeho reprezentace byla ukázková. Ano, teď možná někoho napadla amnestie a ta zatrolená propiska, ale to je v celkovém pohledu skutečně jen malá šmouha nad tím jak pan Klaus už tehdy ve svém úřadu poukazoval na blížící se nesmysly z dílny EU.

Mladšího z Václavů znám vlastně jen z FCB a jeho článků na internetu nebo v novinách. Na tomto základě jsem si o něm udělal obrázek a jsem sám v sobě přesvědčený, že pokud nás ještě může někdo dostat ze sraček, pak je to právě on.

A i proto mě tak strašlivě nasralo to, co mu dnes ten dav vypatlaných, novodobých, komunistů provedl. Já vím, že on je silný a ustojí to v pohodě, ale ty dnešní útoky na něho, byly i útoky na nás, jeho budoucí voliče a podporovatele.

Přátelé, nevím jak to vnímáte Vy, ale první co mě napadlo, když jsem viděl záběry, byla skutečnost, že takhle to prostě nemůžeme nechat. Dnes ještě jen pískali, křičeli a uráželi, ale co když se to příště vyhrotí mnohem více?

Pokud jste viděli to stádo, pak jste jistě nemohli přehlédnout skutečnost, že to nebyli žádní junáci a ani studenti, ale lidé, kteří stejně jako třeba já, žili v minulém režimu a já prostě nechápu, co se jim muselo přihodit, nebo co je to za ubožáky, kteří v den, tak významný den, jakým bezesporu konec komunistů v čele země (alespoň tedy tou vizuální formou) pohrdají tou úžasnou věcí, jakou je demokracie a svoboda projevu.

Už nemám kam odkládat svou zlost, když prakticky každý den vidím, jak znásilňují a ohýbají demokracii ve svůj prospěch. Jak mění desítky let zažitá práva jen proto, že neunesli výsledky demokratických voleb, rozhodnutí občanů této země.

Lžou a vymýšlí si svá pravidla, schovávají své cíle za nenávist proti Zemanovi a Babišovi, dnes k nim přiřadili i pány Klause, a když to nestačí, vytáhnou Putina nebo Čínu.

Já jsem přesvědčený, že ani oni sami netuší, čím, že by nám to výše jmenovaní měli škodit a čím nám ničí budoucnost.

Ano, samozřejmě, že vláda se v posledních měsících uchyluje ke krokům, se kterými ani já nesouhlasím, ale respektuji to, i když občas nadávám. Vláda, není jen Babiš, ale i ČSSD, a tak se ptám, slyšel snad někdo z Vás alespoň jednu větičku směrem právě k ČSSD?

Cíl je jasný. Chtějí ovládat celou zem, chtějí ji ovládat ze všech možných úřadů a především z těch nejvyšších.

Dnes nerespektují výsledky voleb, dnes štvou lidi proti sobě a plní v ulicích našich měst, nenávistí srdce občanů.

Nevěřil jsem, že budu muset někdy napsat podobná slova, ale plně si uvědomuji, že kdybychom se dočkali vítězství třeba Trikolóry a její případné účasti ve vládě, že se nic nezmění, naopak, bude to ještě horší.
A tak ač nerad, píšu zde dnes večer slova, která mne osobně zasahují již nějaký čas. Tohle se prostě nevyřeší žádnými volbami, ve kterých oni nezvítězí a taky vím, že řešení je bolavé a bude bolet ještě mnohem více.

Oni to taky ví, proto cenzurují, zakazují vlastenecké spolky. Útočí na lidi prostřednictvím sociálních sítí a snaží se je písemně lynčovat a zesměšňovat. Používají k tomu praktiky komunistické bezpečnosti a neštítí se použít i třeba ženy či děti nepohodlných oponentů. Nejčastěji se nějakým způsobem dostávají k neveřejným záležitostem toho či onoho oponenta a pak je vynáší prostřednictvím sociálních sítí mezi lidi. Nejčastěji a pro dnešní dobu nejpříhodněji jsou to útoky na finanční problémy, dluhy a exekuce. Rádi by eliminovali na tomto základě své nepřátele a zesměšňují je a štvou jako zvěř.
Takový člověk pak už nemá dostatek prostoru třeba i k těm nejlepším skutkům, protože je takto diskreditován a zesměšňován. Naše společnost je finančně nemocná a peníze jsou pro ní tou největší modlou a metou.

A tohle ti neřádi vědí a plně si uvědomují. Pamatuji se dobře jak třeba pan Matějka na blogu iDNES pod každým svým výborným článkem četl o dluzích a jak na něho útočili jen proto, že nešel s nimi. A takových lidí, které takto ničí je hromada a ne každý to dokáže zvládnout jako již zmíněný pan Matějka…

Měli bychom se vrátit ke skutečným lidským hodnotám a nevrtat v soukromých věcech jednotlivých lidí. Jsou to novodobé praktiky starých estébáků, a na tom si trvám…

Je zle a já vím, že nejsem sám, kdo to vidí a cítí. Nikdo, opakuji nikdo, to bez nás a za nás neudělá, je potřeba, abychom nějakým způsobem začali jednat a bránili se všem těm nesmyslům, které zas a znovu vytahují, aby nám ztížili životy.

Možná už nebudu tak aktivní na facebooku, ale zkusím, ač nejsem politicky nijak angažován a ani nikdy nebudu, ukázat tyto problémy lidem tam v ulicích, zkusím se třeba i ponížit, ale prostě to tak vnímám, nemohu dál sedět a čekat, že to někdo vyřeší za mě. Chci, aby moje vnoučata měla pěkný a klidný život, chci, aby byla svobodná a žila ve svobodné zemi.

A dnešní den mě přesvědčil, že začít musím okamžitě, protože jak jsem zmínil v úvodu, za rok, dva, by už mohlo být opravdu pozdě…

Píše pan Pavel B. Reichl na FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 249 × | Prestiž Q1: 6,90

+16 plus Známkuj článek minus –8

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top