Štítky článku: •  

Odbory, korporace, stát

Soužití odborů, korporací a státních zaměstnanců včetně socialistických politiků je logické a má jeden společný znak: monopol nekontrolovatelné moci.

zavadil.jpg (11,148 kiB)
Odborový boss s. Zavadil

Odbory nemají šanci získat vliv v malých firmách, ve kterých jsou zaměstnanci schopni dohodnout se se zaměstnavatelem přímo, bez zprostředkovatele, nebo odejít k obdobné, ale slušnější konkurenci. Odbory proto potřebují korporace, kde se mohou vyvíjet činnost díky velkému koncentrovanému množství zaměstnanců. Odbory nemají zájem na malé konkurenci, jelikož konkurence malých firem jim ubírá zaměstnanecké ovečky. Vlastníci a manažeři velkých korporací odbory potřebují, protože odbory jim kryjí záda a mají zájem na postavení silných korporací. Odbory tedy prosazují subvence pro korporace kryté ze státního rozpočtu a dělají pro své korporační partnery značnou část špinavé práce.

Obdobné je to u státních organizací. Socialističtí politici se vtělili do role státního zaměstnavatele. Mají tedy také statisíce zaměstnanců, jejichž výdělek je závislý na státním rozpočtu a je v podstatě nerizikový. Proto se také státní zaměstnanci raději přikloní k odborům a socialistickým politikům, jelikož jim to zaručuje relativně pohodlnou obživu. A odbory toužící po masách klientů budou rády zastupovat také státní zaměstnance v jejich „spravedlivých“ požadavcích.

Na opačné straně barikády jsou skuteční nepřátelé tohoto systému: malí a střední podnikatelé a jejich malí zaměstnanci. Ti se totiž obejdou bez odborů, korporací i státních zaměstnanců. Argument, že přece školství a zdravotnictví a stavby silnic financuje stát a soukromníci to všechno také užívají, je lichý. Ten systém vytvořili socialisté, a proto je ten systém drahý, nepružný, čím dál více upadající a nutně zadlužující společnost. Uvolnění poměrů v školství a zdravotnictví by přineslo zlevnění služeb i racionálnější a efektivnější distribuci finančních prostředků a snížilo by zadlužení státu. Na snížení zadlužení státu nemají zájem jak socialističtí politici, tak finanční korporace. Čím více stát občanům vezme, tím více je budou občané navštěvovat za účelem dalšího zadlužení se.

Moje tvrzení přesně dokazuje současný stav, kdy EET prosazuje hospodářská komora jako zástupce korporací, odbory jako vynikající partner korporací a státních parazitů a socialističtí politici jako státní oligarchie. Někteří socialističtí politici jako Andrej Babiš sedí současně na dvou židlích: státní dráb „zodpovědný“ za finance a privátní oligarcha, který si pohodlně sype státní finance do svých firem a hlasitě křičí, že živnostníci jsou zloději.

Výše popisované ukazuje ještě jednu věc. Aktivity kolem prosazování EET jsou činností organizované skupiny usilující o potlačení ústavních práv skupiny a bere si za vzor krajinu, která je známá historickým působením fašistických sil pod jménem Ustašovci. Nelze se divit, že bolševici z ČSSD a ANO mají v náhledu na organizaci společnosti k těmto svým bratrům tak blízko, jelikož jsou to stejní zločinci. Akorát se teď ukazují na veřejnosti v bílých límečcích s ústy plnými poctivosti. Je pouze otázkou času, kdy se jim bude opět zdát, že mají málo moci a nasadí si své skutečné uniformy, které jim zatím visí ve skříních.

Facebook, Dan Nenos 27. 6. 2015

 

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 076 × | Prestiž Q1: 5,89

+4 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top