Štítky článku: •  

Střípky (249)

⚜ Už běžte do prdele s tím „Semknout se“ (Různí autoři) ⚜⚜ Zombie firmy (NN) ⚜⚜ Ruská estráda Pavla Novotného (Luboš Zálom) ⚜

Už běžte do prdele s tím „Semknout se“

V nizozemském Haagu a v britském Londýně tekla v posledních hodinách krev. Zatímco v Haagu útočník zranil nožem tři lidi, v Londýně na slavném mostě London Bridge policie zneškodnila muže, jenž dva lidi zabil. Známý český odpůrce islámu v Česku Martin Konvička situaci brzy okomentoval: „Semknout!“ rozkázal.

Britská BBC v pátek odpoledne oznámila, že policie odklání občany od mostu London Bridge. Došlo tam totiž ke konfliktu několika osob a ozvala se střelba. Nakonec se ukázalo, že se kolemjdoucí snažil zpacifikovat agresora. Policisté ho zastřelili. Předtím však ještě stačil zranit dva lidi natolik těžce, že ti zemřeli.

Podle britských médií šlo o Usmana Khana, jehož rodina pochází z Pákistánu. V roce 2012 byl odsouzen za plánování teroristických útoků.

Nejen v Londýně tekla krev, ale také v nizozemském Haagu. Útočník tam na známém obchodním bulváru Grote Marktstraat poranil nožem tři osoby. Média o tom informovala místní policie, ale odmítla poskytnout bližší zprávy o zdravotním stavu napadených. Českým občanům informaci přinesla ČTK.

„Mord na nože v Haagu. Holt Pátek. und Advent. ... Média se rozcházejí v názoru, zda viníkem byl ‚muž‘ nebo ‚mladík‘, taky je možné, že to byli ‚muži‘ či ‚mladíci‘. Ještě by to mohli být ‚Východoevropané‘. Semknout!“ rozkázal ironicky v narážce na častá slova politiků o možných teroristických útocích, kteří svým spoluobčanům v podobných situacích slibují, že uchovají svobodný způsob života a žádají lidi, aby „se semkli“.

Naznačil také, že starostou Londýna je muslim Sadiq Khan.

Ozval se také bloger a jeden ze zakládajících členů ODS Petr Paulczynski.

„Londýn, Haag, kde to bude dál? Zřejmě to s ničím nesouvisí, protože to náboženství, v jehož jméně se to děje, je přece náboženství míru. A to se tady najdou někdejší ódéesáci a ódéesačky, co jsou ochotni tvrdit, že nic takovýho není. Že Marlone?“ zeptal se.

Nemlčel ani poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

„Teroristický útok na London Bridge má dvě oběti. Mrtvý je i útočník s nožem. Dnes 15:22 – Londýn • Aktualizováno 19:48,“ informoval své spoluobčany zákonodárce. „V nákupním středisku v Haagu útočil muž nožem, několik zraněných. Dnes 20:36 – Haag • Aktualizováno 20:51,“ dodal ještě.

Publicista a producent Tomáš Měšťan, který na sociální síti vystupuje pod jménem Walter Edward Kurtz konstatoval, že odmítá volit politiky, který by podobným útočníkům otevřeli i Česko.

„Sorry jako, ale když si to nechají na Západě líbit, a volí si strany, který tohle podporují, pak ale absolutně odmítám, aby to tak bylo i u nás… Nechci být ‚Zápaďan‘, co se nechá podřezávat na ulici jako ovce… a ještě si tam ty vrahy vozí a platí…“ rozčílil se.

PeTaX dodává

Je nejvyšší čas poslat do hajzlu všechny ty naše politické pajduláky, co si zde hrají na politiky a lezou přitom Merkelistánu a Bruselistánu do prdele. Nejpozději při příštích volbách požaduji u každého kandidáta a strany předem jasné stanovisko k bezbřehé a nekontrolovatelné imigraci. Odmítám dát hlas a mandát každému, kdo jasně nedeklaruje, že na jakékoliv přerozdělovací nápady Bruselu nereflektuje, odmítá je a hodlá tvrdě zastávat především zájmy českých občanů. I za cenu uzavření hranic a výpovědi z EU. Mám už těch „levo-liberálních progresivních demokratů“ akorát tak plné zuby!


Zombie firmy

Lukáš Kovanda zavedl do českého mediálního prostoru termín „zombie firma“. Jde o organizaci, která nic reálně užitečného nepřináší, pouze přežívá díky nabídce peněz generovaných bankami. Ukazuje se, že tím pověstným Capo di tutti zombie je stát — v současné době už nejde ani tak o neschopnost a hloupost, která by byla ve státní správě externalitou, ale spíše už o záměrnou sabotáž fungujících mechanismů. 

Stavebnictví je jen jednou částí mozaiky. Chaos ve školství vytvářející s potřebami firem nekompatibilní jedince, fatální nedostupnost lege artis zdravotní péče, rozpadající se páteřní automobilova síť, vlaková doprava zcela nepoužitelná na včasné dojíždění do práce, armáda neschopná ubránit byť jen generální štáb, pošta změněná na vetešnictví a zcela rezignující na primární služby…

Pokud jde o stavebnictví, je smutné číst základní informace u staveb z 1. republiky nebo nedaleké historie — budovy postavené za zlomek doby, kterou dneska vyžaduje administrativní povolování, náklady na stavbu, které dneska přesahují i náklady na zimní údržbu cesty k té budově. Gočárův Hradec Králové postavený za dobu, kterou dnešní idiotická byrokracie potřebuje k vybudování cyklostezky.

Ve všech případech jde o důsledek především dvou efektů — tisk peněz pro potřeby bezedných státních kapes a nafukování státní správy. V době největšího masopustu za panování Draghiho v ECB tiskla tato banka za pouhé dva měsíce ekvivalent celé kapitalizace bitcoinu. Tyhle peníze podobně jako pára v papiňáku zvyšují tlak nad bezpečnou mez. Další příčina je neustálé nafukování státní správy — dle Gaussovy křivky se do ní tak dostávají další a další idioti, kteří v pudu sebezáchovy a Dunning-Krugerova efektu šplhají v hierarchii stále výše a při této konkvistě státní správou plodí chaos a prováděcí předpisy. Až se z nich stanou Prouzové a Dlouzí a jim podobní.

Řešení už není. Je jen meduňka flos, kozlík radix, sutherlandia herba, C2H5OH a alprazomal.


Ruská estráda Pavla Novotného

V zásadě mi nevadí, že se řeporyjský starosta Pavel Novotný, kádrová rezerva ODS, naváží do Ruska, a že tak činí ve svém osobitém estrádním stylu, který by měl podle mě dostat svoji vlastní klasifikaci v ICD.

Ano, vůči ruskému medvědu bychom měli prokazovat odvahu, protože nedostatek odvahy je tam vykládán jako slabost. A Rusko skutečně není naším kamarádem. (Koneckonců, v mezinárodní politice se na kamarádství nehraje nikde; hraje se na prospěch a sledování vlastních zájmů.)

Přál bych si ovšem, aby takoví politici, jako je pan Novotný, prokazovali stejnou míru sebevědomí vůči Evropské unii, resp. vůči Německu, například ve věci přidělování migrantů apod. Bojím se, že zatímco tito lidé dávají na odiv svoji odvahu a sebevědomí, jde-li o Rusko nebo Čínu, protože to vlastně nic nestojí a nic za to nehrozí, prokazují tito lidé úslužnou devótnost a ustrašenou servilitu, jde-li o Evropskou unii, resp. Německo.

Protože rozházet si to s Evropskou unií, resp. s Německem, to by mohl být problém. Rusko? Snadný cíl pro vlastní publicitu, zvláště má-li takový člověk zcela očividně histriónskou poruchu osobnosti.

A takovýto dvojí standard ve věci, jako je naše národní a politická suverenita, to rozhodně není nic obdivuhodného. Spíše naopak — prokazuje to totální zbabělost takového člověka. Představme si, jak by se tento typ lidí, a nejde zdaleka jen o nějakého starostu nějakých Řeporyjí, choval v případě, že by Rusko bylo naším lenním pánem, jako tomu bylo před třiceti a více lety.

Tito Pavlové Novotní, jsem si tím naprosto jistý, by se před třiceti a více lety pravděpodobně naváželi do Ronalda Reagana a Margaret Thatcherové a s rozzářeným úsměvem by přijímali státní vyznamenání od Gustáva Husáka nebo Milouše Jakeše.

Píše pan Luboš Zálom na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 201 × | Prestiž Q1: 8,87

+14 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top