Štítky článku: •  

Dobří gangsteři se vracejí II.

… aneb vytrvalost se Ibrahimovi Mirimu upřít nedá.

Gray_lady_and_the_birds_stories_of_the_bird_year_for_home_and_school_1907_14755343482.jpg
Ach, moci letět jako pták — z Libanonu až do Německa

Šéf rodinného kriminálního klanu Ibrahim Miri byl německými úřady letos v létě deportován do Libanonu, na podzim se zase slavně vrátil a před pár dny jej deportovali podruhé.

Už někdy kolem toho prvního článku jsem v tisku zaznamenal vyjádření jeho bratra, že Ibrahim se vrátí, kolikrát se mu zachce; nemohu to bohužel nyní dohledat. Zdá se ale, že Miri o nové shledání s Evropou opravdu velmi stojí, protože uplynulou středu přiletěl do Istanbulu. Istanbul je dost běžnou mezizastávkou pro účastníky celého toho migračního Závodu míru do Evropy.

Turecká hraniční stráž jej odmítla vpustit na území Turecka a pokusila se jej posadit na nejbližší spoj zpátky do Bejrútu, ovšem, slovy Weltu, Miri „kladl odpor“, a tak se nakonec vrátil domů až dalším letadlem.

Pár mých komentářů k situaci.

  1. Jak vidno, odsunout natrvalo i jednoho jediného člověka, který léta požíval Duldung, může být docela práce.
  2. Turci očividně spolupracovat umějí, když chtějí. Ty čluny přistávající na řeckých ostrovech nejsou podle mého názoru náhoda, ale cílená připomínka toho, že peníze mají proudit dál, jinak se obohacující podzim roku 2015 zopakuje.
  3. Z celé kauzy mám rozporné pocity. Na jednu stranu dobře, že je ten nebohý chlapec zase v zemi svých předků. Na druhou stranu outsourcujeme svoji ochranu hranic Turecku a tyhle incidenty to jenom zviditelňují. I menším kohoutům, než je Erdoğan, v takové situaci narostl hřebínek. V případě tureckého prezidenta tedy spíše knírek.

O případném dalším vývoji na poli neúnavného navrátilce Miriho budu P.T. ctěné publikum neprodleně informovat. Houževnatá kolie Lassie našla sobě rovného…

Zatím můžeme uzavírat sázky, zda se Mirimu podaří do Německa proniknout dříve, než v Berlíně konečně otevřou ono slavné letiště. Spíš bych tipoval, že ano. Cest a cestiček je přeci jen mnoho. Ale pohodlné to mít nebude.

Píše pan Marian Kechlibar na Kechlibar.net


Pozn. red.: Všetečná otázka redakce: copak Ibrahima Miriho do Evropy tak neodolatelně táhne? Nemyslím, že to bude jen sociální systém…

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 161 × | Prestiž Q1: 7,54

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Jozef

Pan Kechlibar píše vtipne.
Písať vtipne o témach, ktoré hovoria o tragédii bielej civilizácie - je príznakom zúfalstva. Je to ako písať veselo o svojej vlastnej smrti.

Človek, ktorý sa zmieril s vlastnou záhubou začne o tom srandovať - aby sa z tej záhuby nezbláznil ešte skôr, ako záhuba exceluje.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top