Štítky článku: •  

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná

Máte rádi sliby? Znějí tak upřímně, odhodlaně, tak novátorsky. Voliči A. Babiše se ve slibech přímo rochní. A čím absurdnější slib, nesmyslnější vysvětlení, či prolhanější a drzejší tvrzení, tím jsou více u vytržení.

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná, chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná. Tak tohle je celý slib malých Jiskřiček. Pro neznalé: to byla za socialismu dětská organizace, která pod palcem SSM (socialistický svaz mládeže) měla vést potěr 1.–3. tříd ZŠ ke správnému životu podle zásad ideově zdravého socialistického člověka. Tedy takový předstupeň rudého „Hitlerjugend“, dalo by se říct. Dále už byla cesta dlážděná jen samými pozitivy a sociálními jistotami: Jiskřička – Pionýr – Svazák – kandidát KSČ – člen KSČ – konfident StB – privatizace několika podniků – vyšetřovaný policií – obviněný – souzený – sledovaný protikorupčním a protimafiánským útvarem – vyšetřovaný policií – obviněný – souzený – vedený jako agent StB – předseda strany – ministr financí – vyšetřovaný policií – premiér – vyšetřovaný policií…

Žádný politik v naší zemi nebyl od počátku devadesátých let tolikrát sledován, monitorován a vyšetřován policií, neměl tolik soudní sporů ohledně korupce a tunelování podniků, nebyl tolik podezřelý z privatizačních podvodů, které vždy vyšuměly pro nezájem vyšetřovatelů, neměl tolik a takové vazby na policejní, justiční a politické špičky privatizačních let, a nezanechal na bedrech státu takové stamilionové dluhy jako Andrej Babiš. Tedy ten, který zde přišel zatočit s mafiány, lobisty a privatizačními oligarchy.

Přečtěte si ty odkazy. Je to výživnější čtení než plnotučný jogurt. Např. soudní znalec, na kterém stála celá kauza kovbojského ovládnutí Lovochemie Hrazdíra, se po zamítnutí žaloby díky jeho posudku stává vysokým manažerem Agrofertu. A takovými pikantnostmi je život a podnikání AB přímo prošpikované.

Ale jeho voliči mu to věří. Věří, že po desetiletí vyšetřovaný privatizační kmotr je nevinný a všechno je jen účelkovka proti jeho osobě. A proč? Protože chce zatočit s privatizačními kmotry z doby, kdy sám zprivatizoval desítky podniků! Obdivuhodné! Oni sice neznají jediné jméno, neznají jediného hrdlopicha, kterého údajně AB odstavil od rozkrádání státních peněz, ale věří že takhle to nějak musí být. Protože to říkal ON. On, který je sám obviněn z rozkrádání státních peněz. Ta nátura, sveřepost myšlení a tah na branku. To je na potlesk ve stoje.

A čemu že ještě uvěřili? Třeba tomuhle: že lidé veškerou administrativu včetně soudních sporů budou řešit přes mobily na tři kliknutí, že stát za ně bude dělat daňová přiznání jen podle toho, co mu sami nahlásí, přes mobil, jak jinak. A kdy to bude? V době, kdy důchody budou 70 % průměrné mzdy, ze soukromých důchodových účtů, které sám zrušil v r. 2014. Ne však déle, než do deseti — patnácti let. Že v každé větší obci bude multifunkční sportovní areál s profi trenéry zdarma. Na louky vrátí pastviny a krávy a zatrhne velkým holdingům pobírat dotace, protože ty jsou potřeba malým podnikům. No neřehněte se, tohle svým voličům opravdu nakukal! Lidem, kteří si na něco půjčili, ale pak nemají na zaplacení, by dluh zaplatil ten, který jim půjčil. Zakázal by vítězným stranám, aby si na klíčová místa dosazovaly vlastní lidi. Ještě jste se smíchem nezlomili? Tak popojedem. V každé obci bude multifunkční kulturní centrum se vstupem zdarma a na školách zavede předmět Kolonizace Marsu. Rychlovlaky všude, Praha-Brno za půl hoďky, dálnice budou komunikovat s vaším autem. To vše do patnácti let. Si fakt myslíte, že si to vymejšlím? A ještě nemáte dost? Tak na:

petrpetrburian.blog.idnes.cz

A možná že voličům A. Babiše křivdím a oni ho volili proto, že zvyšování daní je pro ANO nepřípustné, jak deklarovali v předvolebním prohlášení: Současně patříme do první trojky zemí, ve kterých v období let 2000–2013 došlo k největšímu zvýšení daní. Další zvyšování daní je pro ANO nepřípustné.

anobudelip.cz/.../program/volby-2013/zkraceny-program/

Co mě však zaujalo ještě víc, než jeho tabulky s vlastními čísly v každé politické debatě (Odkud máte ta čísla? To jsou oficiální čísla vašeho ministerstva. Tak to máte špatně, já mám vlastní čísla.), jsou sliby a proklamace o morálce a čistotě svědomí, kterými své ovečky krmí jako posvícenské husy. Vzpomeňme si na onen naivní slib Jiskřiček a srovnejme s morálním kodexem člena hnutí ANO:

IV. Zvolený Reprezentant nefiguruje v žádném střetu zájmů. V případě, že by u něj střet zájmů nastal, vyřeší jej co nejrychleji, bez ohledu na osobní zájmy zvoleného Reprezentanta.

VI. Reprezentant jde v boji proti korupci a klientelismu příkladem tak, že veřejně odmítá výhody a privilegia, jež mu jsou případně v souvislosti s jeho postavením a vlivem nabízeny. Reprezentant nezneužívá informace získané při výkonu funkce pro svůj soukromý zájem ani pro zájem třetích osob, s nimiž je ve spojení. Veškeré náznaky korupčního a klientelistického jednání, se kterými se Reprezentant setká, neprodleně oznámí příslušným orgánům.

IX. V případě přestupkového řízení či trestního stíhání proti své osobě, Reprezentant nebude využívat poslaneckou/senátorskou imunitu a požádá příslušný parlamentní výbor, aby neprodleně navrhl jeho vydání. Jedinou výjimku v tomto ohledu tvoří případné stíhání za politické projevy pronesené na půdě Parlamentu ČR.

X. Reprezentant, proti němuž je podána obžaloba pro úmyslný trestný čin nebo nedbalostní trestný čin spáchaný v souvislosti a ve spojení s výkonem veřejné funkce, neprodleně rezignuje na volený mandát, na svou funkci ve Hnutí a na členství ve Hnutí.

anobudelip.cz/.../2017/ano-moralni-kodex-reprezentanta.pdf

A co že je na onom „morálním“ kodexu nejvíce prčovní? Inu to, že bod X. byl nemorálně změněn. Místo „Reprezentant, proti němuž je podána obžaloba“ tam původně patří „Reprezentant, proti němuž je zahájeno trestní stíhání". A kdy že se to změnilo? Poté, co bylo proti Andreji Babišovi zahájeno trestní stíhání. Krásná práce.

otevrenenoviny.cz/.../2015/07/moralni-kodex-ANO.jpg

Takže platí: Slibuji, jako jiskra jasná, že pravda je to co zrovna chci a říkám já. A vy ovce poslouchejte na slovo, jinak s váma zatočím jako s těmi, na které jsem donášel. Ámen.

Váš AB, čau lidi, ANO, bude líp. (Seznamy těch, kteří se mají díky vám líp, jsou k nahlédnutí na recepci hnutí ANO).

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 237 × | Prestiž Q1: 8,69

+14 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top