Štítky článku: •  

Jíte odpadky. Víte to?

Živíte se tak vědomě, už tak odporně, jak to popisoval Knut Faldbakken ve své jasnozřivé knize Bídné roky. Potraviny, které máte k dispozici jsou převážně náhražkové, prolhané (ale laciné). Uvědomujete si, co to dělá například s genofondem? Uvědomujete si, co to dělá s Vaším osobní biologickou hodnotou. Otravujete se. Denně. Snídáte cyankáli, obědváte botulin a večeříte olovo.

Nesmíme zapomínat, že přirozené potraviny jsou tvořeny především domácími zdroji, domácím ovocem, zeleninou, masem zvířat, která byla vykrmena podobnými surovinami.

Je absurdní, nezdravé a nesmyslné jíst cizokrajné potraviny – ať se jedná o nezralá rajčata odněkud ze Španělska, či Itálie, pomeranče z Kuby, hovězí z Argentiny, či sójovou mouku z jiných zemí.

Nemluvě o jablkách, která, jsouc postříkána stovkami chemických látek jsou léta uskladněna v plynových komorách, aby jejich vzhled neutrpěl. O nutriční hodnotě raději pomlčme.

Ani ananasy, banány, melouny Pepino, melouny Kiwano, avokáda, fíky, granátová jablka, jedlé kaštany, kaki churmy, karamboly, kokosové ořechy není nic, co by bylo schopno vyrůst v našich sadech a na našich polích. Nejezte to. Otravujete se. A navíc tím podporujete nesmyslné převážení potravin z mísa na místo. Nepovedené, placaté vídeňské vánočky jsou v prodeji v Praze, ale kvalitní české vánočky jsou k dostání někde v Paříži, nebo možná v Kuala Lumpur.

Nekritizuji tím svobodný trh. Kritizuji to, že jíme nepřirozené věci, protože nejrůznější dotační a regulační politiky různých států deformují ceny tak, že ukazují lidem jen pokřivená zrcadla. Nejen cen. Ale i logiky věcí.

Nejzdravější a nejlacinější potraviny musí být ze sousedovy zahrádky, sadu, chléva a hospodářství.

Ostatně nákupem cizích potravin podporujete jen cizí ekonomiku. To máte zapotřebí?

Jestli je něco pravým vědomím příslušnosti k nějakému národu, není to šaškování na náměstích a vyvolávání národoveckých hesel, je to právě příslušnost k vnitřní ekonomice – nač podporovat Francouze, či Argentince? Nebo jsou Vám milejší?

Vykašlejte se na cizí supermarkety – Vaše peníze v důsledku odejdou někam do Belgie, či Německa. Každým Vaším nákupem se má hůř nějaký Čech a lépe se má nějaká cizí korporace.

Je to tak jednoduché a skoro nikdo tomu nechce rozumět.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 3 142 × | Prestiž Q1: 28,62

+112 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top