Štítky článku: •  

Jíte odpadky. Víte to?

Živíte se tak vědomě, už tak odporně, jak to popisoval Knut Faldbakken ve své jasnozřivé knize Bídné roky. Potraviny, které máte k dispozici jsou převážně náhražkové, prolhané (ale laciné). Uvědomujete si, co to dělá například s genofondem? Uvědomujete si, co to dělá s Vaším osobní biologickou hodnotou. Otravujete se. Denně. Snídáte cyankáli, obědváte botulin a večeříte olovo.

Nesmíme zapomínat, že přirozené potraviny jsou tvořeny především domácími zdroji, domácím ovocem, zeleninou, masem zvířat, která byla vykrmena podobnými surovinami.

Je absurdní, nezdravé a nesmyslné jíst cizokrajné potraviny – ať se jedná o nezralá rajčata odněkud ze Španělska, či Itálie, pomeranče z Kuby, hovězí z Argentiny, či sójovou mouku z jiných zemí.

Nemluvě o jablkách, která, jsouc postříkána stovkami chemických látek jsou léta uskladněna v plynových komorách, aby jejich vzhled neutrpěl. O nutriční hodnotě raději pomlčme.

Ani ananasy, banány, melouny Pepino, melouny Kiwano, avokáda, fíky, granátová jablka, jedlé kaštany, kaki churmy, karamboly, kokosové ořechy není nic, co by bylo schopno vyrůst v našich sadech a na našich polích. Nejezte to. Otravujete se. A navíc tím podporujete nesmyslné převážení potravin z mísa na místo. Nepovedené, placaté vídeňské vánočky jsou v prodeji v Praze, ale kvalitní české vánočky jsou k dostání někde v Paříži, nebo možná v Kuala Lumpur.

Nekritizuji tím svobodný trh. Kritizuji to, že jíme nepřirozené věci, protože nejrůznější dotační a regulační politiky různých států deformují ceny tak, že ukazují lidem jen pokřivená zrcadla. Nejen cen. Ale i logiky věcí.

Nejzdravější a nejlacinější potraviny musí být ze sousedovy zahrádky, sadu, chléva a hospodářství.

Ostatně nákupem cizích potravin podporujete jen cizí ekonomiku. To máte zapotřebí?

Jestli je něco pravým vědomím příslušnosti k nějakému národu, není to šaškování na náměstích a vyvolávání národoveckých hesel, je to právě příslušnost k vnitřní ekonomice – nač podporovat Francouze, či Argentince? Nebo jsou Vám milejší?

Vykašlejte se na cizí supermarkety – Vaše peníze v důsledku odejdou někam do Belgie, či Německa. Každým Vaším nákupem se má hůř nějaký Čech a lépe se má nějaká cizí korporace.

Je to tak jednoduché a skoro nikdo tomu nechce rozumět.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 3 157 × | Prestiž Q1: 28,62

+112 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top