Štítky článku: •  

Chvilkaři mají politický program — rozvrat

Často zde čteme, že spolek Milion chvilek nemá žádný program, jenže má.

Je to program Sörösův, který se dnes už vůbec netají s tím, že podporoval Majdan, a dokonce promluvil o tom, jak je pyšný na převrat na Ukrajině, i o tom, že  platil Čaputovou 1

Přitom výsledkem Majdanu bylo 82 mrtvých v Kyjevě, 298 cestujících zahynulo v letadle malajské letecké společnosti, Ukrajina ztratila Donbas a Krym, a milióny mladých lidí odtud emigrují.

Slovenský premiér Robert Fico byl donucen k abdikaci, když prohlásil: Dnes už víme, že organizátoři těch demonstrací po vraždě Jána Kuciaka byli z organizací, které platí George Sörös.“ 2 A dnes už je bývalý premiér trestně stíhaný  kromě jiného za schvalování trestného činu. Fico je stíhán za to, že se zastal již bývalého poslance krajně pravicové strany ĽSNS Milana Mazureka odsouzeného za protiromské výroky. 3

Na poslední demonstraci Milionu chvilek promluvil též ředitel Transparency International David Ondráčka, který se v tomto programu velmi silně angažuje. Neřekl sice nic nového, pouze známé fráze, jako „Premiér ukazuje, že krást ze státního je úplně normální… Svěřenecké fondy byly jen naoko… Máme toho dost? — Máme, odpovědělo publikum…“ Ale je zřejmé, že tuto akci silně podporuje.

Organizaci Transparency International financuje m. j. i George Sörös, což potvrzuje mnoho zdrojů, např. Wikip. 4, nebo:

„Nejen, že společnost Transparency International — kde je výkonným ředitelem Jo Swinson, dostává miliony z Bruselu,  ale také je financována z OPEN SOCIETY George Söröse.“ 5

O metodách rozvratu G. Söröse toho bylo napsáno již dost 6, nezbývá než doufat, že se dokážeme poučit z chyb, které se již staly.

Píše pan Pavel Dudr na EpSharkPozn. red.: Chvilkaři jsou vůbec obec vtipná. Úryvek z FCB diskuse:

Já: Pořád je to tak, že Babiše legitimně a s vědomím jeho minulosti i současného střetu zájmů volilo 1,5 milionu voličů. Na náměstích tajtrlíkuje ani ne 100 tis. odpůrců, čili zlomeček, ani ne 7 %. Já ty naivní lidi, co tam jsou, sice chápu, ale nemůžou si změnu vyřvat. Na to jsou slabí. A hlavně: nemají řešení, co pak (kdyby si to vyřvali).
Babiše pokládám za neštěstí pro tuto zemi, ale musím s tím žít, dokud nebude poražen ve volbách.

Odpověď: Tajtrlíkuje? Babiš netajrlíkuje? Hitlera taky volilo 40 procent voličstva, takže proti němu nemohl taky nikdo protestovat, jen držet hubu a krok?

Já: Ano, tajtrlíkuje. A Hitlera si zvolili legitimně. Ke své škodě. Tajtrlíkujete proto, že pak kdykoliv jakákoliv pískající menšina smete jakoukoliv vládu, která se jí nebude líbit.

Odpověď: Pokud si myslím, že výherce voleb si může dělat cokoliv a já nemám jako odpůrce (nebo ten, koho zklamal coby voliče) rezignuji na jakýkoliv občanský princip.

Já: Máte zcela nulový mandát k jakékoliv politické změně. Nulový.

Odpověď: Každý občan má v sobě jakýkoliv mandát, tohle staré odesácké mínění, že mi do vlády nemá kdokoliv kecat, je veskreze destruktivní, asi jako za cara.

Já: Chováte se totiž úplně stejně směšně, jako američtí demokrati. Volby jsou platné, jen když vyhrajeme my…

Odpověď: Já naopak kvituji právě to, že hnutí mchd nehlásá žádné následné kroky a nepojí se s žádným politickým směrem. To je ryzí demokracie, kdy říkají „toto a toto překročilo naše hranice přijatelnosti politika XY, chceme jeho odchod“. Kdyby tlačili nějaké další politické řešení, zavánělo by to pučem či revolucí (pak by záleželo na konkrétním obsahu).
Odstranění Babiše nám celkem jistě posun dopředu nepřinese, spíš se obávám opaku, nicméně takto silná protestní masa musí být respektována a kdokoli vládne, musí s ní komunikovat … je neuvěřitelné už to, že před ní premiér jen uhýbá. 300 000 lidí na Letné znamená reálně něco kolem 2 milionů odpůrců a to není zanedbatelné, jak se snažíte … zbytečně … navozovat.

Já: To opravdu nemáte pravdu. 300 000 je 300 000 a ne 2 miliony. Takové exhibování s čísly není přijatelné. (Pak byste musel stejně tak dovodit, že Babiše volilo 10,5 milionu lidí => zřejmý nesmysl.) Stále je to prostě nepatrně proti vůli těch, kteří Babiše legitimně zvolili. Vy si myslíte, že to je demokracie, jenže je to anarchie, diktát nelegitimní křičící menšiny.

Odpověď: 300 000 lidí na demonstraci opravdu neznamená 300 000 odpůrců … to opravdu nemáte pravdu Vy. A máte navíc celkem smůlu v tom, že já mám o jeden konkrétní důkaz víc … sám sebe a za sebe ručím :-). Tedy už máme dokázáno, že 300 000 není 300 000, ale 300 001 PLUS :-).
Babiše volí zhruba 30 % volbyabilního obyvatelstva … to je reálně kolem 2,5 milionu … tedy má reálně o něco víc podporovatelů, než odpůrců.
Anarchii bych nám nikomu nepřál zažít … nerouhejme se tu!

Já: Babiš dostal 30 % z odevzdaných platných hlasů, tj. cca 1,5 mio. Ostatní se nedokázali sjednotit na takovém politickém programu, aby Babiše porazili. Babiše sice nechtělo 70 % voličů, ale každý z nich chtěl něco jiného. A tak prostě 300 000 stepujících na náměstí má mandát = 0. Legitimní politická opozice neumí/nemůže Babiše sesadit a ani vyvolat nové volby. I kdyby se jí to podařilo, celé to chvilkařské divadlo (a ještě s takovými figurami, jako je internetový udavač Kartouz a podobní) způsobí, že Babiš vyhraje ještě více procenty, než dnes.
Píšu výše, že Babiše pokládám za pohromu už jen tím, kolik moci drží v rukou a co vše ovládá, ale on jasně řekl, že nikdy dobrovolně neodstoupí. Pokud si jeho voliči neuvědomí, že volí velmi riskantně a nevystaví mu účet ve volbách, nebo nebude alternativní Nebabiš, bude to ještě horší.
A oni si to neuvědomí, protože jim se líbí, jak Babiš šlape na krk ostatním (a vlastně i jim).
MMCH: o jakých 300 000 mluvíte? Na Vašek place byla sotva desetina toho počtu: irozhlas.cz

Odpověď: Ale no tak … nezkoušejte mě tady … chceme-li ze sebe vzájemně dělat idioty, umím to celkem dobře, ale nebaví mě to a nenaplňuje mě vyhrávat diskuzní souboje. … máte pravdu … zkoušel jsem Vás obelhat a Vy jste se jako chrabrý hrdina nedal, páč nejste žádná ovce … vivat! … hezký den

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 235 × | Prestiž Q2: 11,06

+11 plus Známkuj článek minus –15

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Pavol

Čaputovú volila na Slovensku nadpolovičná väčšina, takže nevidím dôvod si o ňu otierať hubu rovnako ako o toho Vašeho Minára.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top