Štítky článku: •  

A jak tedy máme toho Ctirada zastavit?

Říkám si, co je vlastně v Kocourkově větší zločin. Zda vystřílet nemocnici, nebo říct veřejně, že by se občané mohli bránit bláznům se zbraní?

Kripl Ctirad to měl v hlavě pomíchaný. Měl pravděpodobně nějaký spor s dochtorama, protože ho nechtěli léčit podle jeho představ. Jednoho dne se sebral a vystřílel nelegálně drženou poloautomatickou pistolí pacienty v čekárně. Postupoval úplně přesně stejně jako všichni tihle zmrdi před ním.

Já si myslím, že tihle násobní vrazi jsou v podstatě sráči, protože si systematicky vybírají cíle, kde mají jistotu, že jim nikdo nebude klást odpor. Koho by napadlo brát si zbraň k doktorovi, že. Navíc poliklinika je gun free zóna, podívejte se pořádně, samolepka s přeškrtnutou pistolkou je na dveřích hned vedle kliky, takže by tam mělo být bezpečno. Nebo ne?

Bilancí jeho řádění je sedm mrtvých a dva zranění. Ctirad je ukázkou toho, že těmhle kriplům jsou nejrůznější ty zákony, zákazy a příkazy úplně u prdele. Buďme upřímní. Když se chystáte vystřílet ambulanci a následně spáchat sebevraždu, asi vás nebude příliš vzrušovat trestný čin nedovoleného ozbrojování ani porušení interních předpisů nemocnice. Samolepka tedy oběti před Ctiradem definitivně neochránila.

„Škoda, že tam někdo neměl železo a toho zmrda nezabil“, pronesl u oběda kolega Josef.

Pan Radek Koten je poslanec SPD a předseda bezpečnostního výboru sněmovny, potomek legionáře a jeden z nemnoha současných politiků, který v civilním životě před politickou kariérou nebyl úředník a nepracoval pro stát. Koten nadnesl, že podobným masakrům mohl zabránit ozbrojený člověk, který by na místě byl a střelil kripla Ctirada.

Průser.

Od toho momentu byl Ctirad vedlejší. Média, politiky a bezpečnostní experty přestal zajímat Ctirad a začal je zajímat Koten. Revizor MHD Ctirad trefil devět lidí, ale Koten zasáhl úplně všechny.

Byli jako děti, kterým spadly hračky do kanálu. Instruktor sebeobrany Houdek uvedl: „Je to zcela lichá myšlenka. Nikdy se u nás nestalo, že by agresora se zbraní zastavil civilista se zbraní.“ No, hlavně se u nás zatím nikdy nestalo, že by civilista se zbraní musel agresorovi se zbraní čelit.

Pasáček vepřů lidovec Jurečka je taky na obranu se zbraní expert a řekl, že „Nesouhlasím s tím, že proti těmto selháním jednotlivců a jejich fatálním důsledkům lze zabránit tím, že civilisté budou více ozbrojeni“. Na Twitteru ještě tenhle řepák provokoval větou „Lehký kulomet do každé ordinace by pan poslanec nechtěl?“

Padly i rozumné názory. Podstatně zdrženlivější byl instruktor sebeobrany Libovický, který správně pronesl, že hodnotit situaci vzniklou v Ostravě z hlediska sebeobrany v podstatě nelze, byla zcela výjimečná, protože bylo extrémně málo času. Na Kotenovu stranu se přidal například poslanec Foldyna, který byl nedávno skoro exkomunikován z ČSSD pro nevhodné názory a za trest bude muset v této zanikající straně trpět dál.

Soudruh Hamáček nasadil zase ten jeho státotvorný výraz a začal obřadně děkovat ozbrojeným složkám za jejich profesionální zásah. Nebylo zač, já na tom nic výjimečně profesionálního neviděl. Nebyl to sice tak hroznej provar jako v Uherským Brodě, ale limity policejních složek byly i tak dobře rozeznatelné. Dorazili tam, když byl Ctirad už na cestě pryč, pochytali všechny muže s červenou bundou v okolí (ještě že do každého nevypálili dvě dávky) a zacházeli s nimi jako s grázly.

Do kontaktu se střelcem v době jeho aktivní činnosti na místě činu naštěstí nepřišli a Ctirad se nakonec zastřelil sám. Čili se opět ukázalo, že jsou použitelní na chytání pachatelů po činu nebo organizování záchranných prací, ale samotnému incidentu předejít nemohou, ani když jsou kamery na každém rohu. Nemůžou být současně všude.

Také se podařilo sensibilizovat veřejnost směrem k osobám držícím různé zbraně a vyvolat decentní udavačskou kampaň, díky čemuž byl chycen Rumcajs i s jeho bambitkou.

Jako občan bych skutečně ocenil, kdyby citovaní experti a ten lidoveckej prasáček vepřů tedy poradili, jak se teda lidem jako Ctirad bránit. Protože jich už nikdy nebude míň a mně by to vážně zajímalo. Jak jsem napsal jinde, současná společnost je založená na soustavném vyvádění vohnoutů z rovnováhy a stimulaci jejich zlovolnosti, poťouchlosti a agresivity. Počet lidí, kterým bude mrdat v hlavě, rozhodně nebude klesat a já nevidím žádnou jinou možnost, jak jim čelit a nenechat se jen tak zbůhdarma zabít.

Věc je horší o to, že prdlý Ctirad zanechal po sobě vážně spornou pozůstalost. Podařilo se mu totiž úspěšně zmizet z místa činu a kdyby na dalším útěku nedělal amatérské chyby a nenapráskala ho maminka, utíkal by úspěšně, zatímco by pokračovalo zatýkání a vyslýchání osob v červených bundách.

Koten vyslovil, co si beztak všichni mysleli. Děkuji mu za to. Já si podobně jako výše citovaní experti myslím, že v tomto jednom konkrétním případě nebyly příznivé vyhlídky na to, aby toho zmrda někdo zastavil. Ano, skutečně tam bylo málo času, ale zase ne tak málo.

Chybí nám informace o tom, co se v čekárně přesně dělo, jak útočník postupoval, protože policie tyto informace nezveřejnila a nejvíce informací v prvních hodinách pocházelo od Andreje Babiše. Ale obecně vycházím z toho, že postřílet devět lidí trvá nějak dlouho, řádově desítky sekund.

Ano, určitě se v diskusi najde nějaký nerd, který bude od klávesnice tvrdit, že je to triviální, prostě vezme pistoli a bum bum bum jako v televizi, ale ve skutečnosti to vůbec triviální není. Lidi nejsou jako herci v televizi, nechtějí se nechat „zastřelit“, protože za to dostanou honorář. Různě utíkají a schovávají se, a pokud po nich hodláte vést mířenou palbu, nějakou dobu to potrvá, než jich devět trefíte, z toho sedm fatálně. Vyhlídky na úspěšnou protiakci proto byly malé, ale nebyly nulové.

A malá šance je pořád lepší než vůbec žádná.

Myslím, že hlavní problém je v lidské hlavě. Například nedávno se pan Usman Khan v socialistickém Londýně pokusil multikulturně obohatit domorodou menšinu za pomoci nože. Na odpor se mu postavil polský kuchař, který použil jako zbraň kel narvala. Progresívní britská (proti)zbraňová legislativa tak úspěšně vrátila sebeobranu do pravěku. My tady ještě tohle „štěstí“ neměli, protože soudruh Dienstbier a jemu podobní nemají dostatečnou moc, aby nám sebrali zbraně lepší než jsou narvaní kly, tak bychom toho měli využívat.

Píše D-FENS na dfens-cz.com

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 303 × | Prestiž Q1: 9,63

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top