Štítky článku: •  

Zlo současného důchodového systému

Povinný průběžný důchodový systém je velké zlo, které staví otce proti synovi a připravuje člověka o lidskou důstojnost. Shrnul jsem nejhorší dopady tohoto systému do článku.

Povinný průběžný důchodový systém považuji za jedno z největších zel současnosti. Z tohoto systému se nelze vyvázat a to až do tzv. důchodového věku, jehož výši stanovuje stát (parlament) prostřednictvím zákonů.

Rád bych zde shrnul nejhorší dopady průběžného důchodového systému, které jsem schopen aktuálně dohlédnout.

  1. Ekonomicky aktivní občan je průběžný důchodovým systémem vydaněn natolik, že si nemůže vytvářet vlastní finanční rezervu a investovat ji.
  2. Systém staví jednu generaci proti druhé. Vydaněná generace seniorů, kteří nedostali příležitost si na důchod naspořit vlastní prostředky (nebo ještě lépe: čerpat pasivní příjem ze svých investic) si teď tyto prostředky musí politicky obstarat vydaněním mladší, pracující generace. A jde jim při tom doslova o život, protože přestože jsou stále početnější skupinou (nebo snad právě proto), jsou a budou vymýšleny (chytré) způsoby, jak jim čerpání důchodu zkrátit. Ostatně legalizace eutanazie už klepe na dveře. Otec zde stojí proti synovi.
  3. Státy inkasované peníze na důchodové pojištění nikam neinvestují a financují z nich své vlastní provozní problémy. Neexistují tedy aktiva, ze kterých by mohl stát důchody vyplácet a čerpač důchodového pojištění se musí spolehnout na vydanění ekonomicky aktivního obyvatelstva.
  4. V důsledku vydanění mají ekonomicky aktivní lidé méně dětí a to prohlubuje problém se stárnoucí populací a v důsledku i ke zhroucení důchodového systému v této podobě. Vlády států si to uvědomují a snaží se tuto situaci řešit přílivem ekonomicky aktivních obyvatel ze zahraničí (imigrace), to se jí ale nedaří… jak moc se jí to nedaří, to tady raději ani nebudu rozepisovat.
  5. Velké množství peněz, které státem protečou, vedou k jeho posílení a tím i plýtvání, korupci a nárůstu zničující byrokracie.
  6. Průběžný důchodový systém je tak výhodný, že jej musí lidé platit povinně, jinak nastoupí exekutoři s případným doprovodem policistů (pomáhat a chránit).

Celá bizarnost tohoto systému je odkládání daňové smrti u dávno zemřelých (a pohřbených) občanů, kteří ale státu dluží na důchodovém pojištění. Je jisté, že ho nečerpali a čerpat už nebudou moci, ale doplatit ho dědici musí.

Domnívám se, že v brzké době bude zavedena (nejen) v mnoha zemích Evropské unie eutanazie a v dohledné době pak bude vyvíjen tlak na „důchodce“ a „čerpače“ (už se těším, až se toto označení „čerpač“ vžije) jiných sociálních pojištění, aby uvědoměle soudružsky tuto eutanazii podstoupili, pokud jsou k tomu vhodné indicie, tj. například „vysoký“ věk (65+), onemocnění nákladné na léčbu apod.

Nedomnívám se, že by tento náš socialismus dospěl až do fáze německého hitlerovského socialismu, ale jisté společné prvky se zde mohou začít objevovat.

Píše pan Jan Sova na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 153 × | Prestiž Q1: 11,14

+21 plus Známkuj článek minus –4

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 5 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Tomáš Pilař

".....protože přestože jsou stále početnější skupinou (nebo snad právě proto), jsou a budou vymýšleny (chytré) způsoby, jak jim čerpání důchodu zkrátit. Ostatně legalizace eutanazie už klepe na dveře. Otec zde stojí proti synovi."

Všiml si autor, že se nyní vzhledem stále vyššímu věku dožití, děje, je uzákoněn pravý opak?

PeTaX

Nevím, zda si autor všiml, ale lze se ho zeptat zde.

Petr Gejdoš

Oboustranně pláč na nejen vedlejším hrobě, nýbrž dokonce na vedlejším hřbitově !

Petr Gejdoš

Lidé, jež mají status "člověk skutečný", takoví v tom mají jasno, jak to (nelze již) řešit. Obecně vzato to dnes již řešení totiž nemá. Vlastně my všichni, co právě žijeme, jsme si sami sobě budoucnost svojí, svých dětí, svých vnoučat, svých pra-pra atd. vnoučat doslova prožrali.

Tečka.

PeTaX

Ano. A tečka.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top