Štítky článku: •  

Dnes již komunisté nemusí znárodňovat, už vyhráli

Ne dnešní komunisté (a socialisté s nimiž se tak nenávidí, protože jsou si tolik podobní) už nemusí znárodňovat.

Mají vyhráno! Proč by brali celá hospodářství a podniky? Proč by (obrazně i fakticky řečeno) měli továrníky lámat v kolech nebo v uranových dolech a následně hledat vlastní „kádry“ do vedoucích postavení. Oni už mají tu historickou zkušenost, že žádné kádry neseženou, že ti jejich experti (dělničtí kádři) to dříve nebo později dovedou k absolutnímu krachu. Proč si brát podniky, být za zločince (ano, tak se dnes díváme na ty historické socialisty z 50. let, ale budeme se stejně dívat na ty dnešní?), když si prostřednictvím daní, lze vzít většinu jejich výnosů (a tím i perspektivy a života), a provozní problémy nechat řešit (stínové) majitele, které je pak stejně snadné ovládnout vyhláškami, regulacemi, daněmi apod.?

Bohužel to ale celé skončí špatně. Vydaněná a jalovou prací přetížená Evropa je neefektivní Evropa, Evropa neschopná konkurovat okolnímu světu, který nám již teď utíká mílovými kroky. Zatím to nepozorujeme tak zřetelně, zatím…

Pozn. č. 0: Národní socialista Hitler toto už věděl okolo roku 1930 a proto „tam ty továrníky nechal“, ale ne protože by byl pravicový extremista (ne, on byl komunista jak vyšitý), ale protože věděl, že jinak nebude mít dostatečně efektivní průmysl a výrobu pro válku, kterou chystal. „Tak tam ty továrníky nechal“, jen se začali bát o svojí svobodu a později i život. O to se postaral jeho byrokratický aparát.

Pozn. č. 1: Dovolím si citovat našeho současného prezidenta — socialistu Miloše Zemana z jeho přednášky na VŠE v roce 2012: „Nevěřte politikům, kteří říkají, že daně je třeba snížit! Daně je třeba zvýšit.“ A to prosím říká při současném brutálním vydanění, které je pro celou Evropu umrtvující.

Pozn. č. 2: Pobavila mě dnešní ODS a TOP 09, která je již tak zoufalá, že jde proti vlastním návrhům z minulých vlád a mluví o nemravné dani z nabytí nemovitosti, kterou chce zrušit nebo snížit a přitom ji sami zvyšovali.

Pozn. č. 3: Skandinávské země se nemají dobře pro to, že tam mají vysoké daně, ale navzdory tomu.

Pozn. č. 4: Slavný „ekonom“ J. M. Keynes obdivoval nacistický ekonomický program. V předmluvě k své Obecné teorii uvádí: „Teorie celkové produkce, která je předmětem této knihy, může být mnohem jednodušeji přizpůsobena podmínkám totalitního státu nežli teorie výroby a rozdělování produkce vytvořené v podmínkách svobodné konkurence a značného stupně laissez-faire.“

Píše pan Jan Sova na blog.idnes.cz


Pozn. red.: Cílem socialistů není pomoc slabým, nýbrž učinit co nejvíce lidí závislých na státu a vytvořit si tak svůj vděčný elektorát, který je udrží u moci.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 282 × | Prestiž Q1: 9,56

+18 plus Známkuj článek minus –3

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Vojtěch Běhunčík

Dovolil bych si redakční poznámku zobecnit: Nejen socialisté, ale všichni politici nejrůznějšího ražení jsou závislí na finanční podpoře.
Finance poskytují bankéři.
Cílem banksterů není pomoc slabým, nýbrž učinit co nejvíce lidí závislých na dluhu a udržet se tak u moci.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top