Štítky článku: •  

Dnes již komunisté nemusí znárodňovat, už vyhráli

Ne dnešní komunisté (a socialisté s nimiž se tak nenávidí, protože jsou si tolik podobní) už nemusí znárodňovat.

Mají vyhráno! Proč by brali celá hospodářství a podniky? Proč by (obrazně i fakticky řečeno) měli továrníky lámat v kolech nebo v uranových dolech a následně hledat vlastní „kádry“ do vedoucích postavení. Oni už mají tu historickou zkušenost, že žádné kádry neseženou, že ti jejich experti (dělničtí kádři) to dříve nebo později dovedou k absolutnímu krachu. Proč si brát podniky, být za zločince (ano, tak se dnes díváme na ty historické socialisty z 50. let, ale budeme se stejně dívat na ty dnešní?), když si prostřednictvím daní, lze vzít většinu jejich výnosů (a tím i perspektivy a života), a provozní problémy nechat řešit (stínové) majitele, které je pak stejně snadné ovládnout vyhláškami, regulacemi, daněmi apod.?

Bohužel to ale celé skončí špatně. Vydaněná a jalovou prací přetížená Evropa je neefektivní Evropa, Evropa neschopná konkurovat okolnímu světu, který nám již teď utíká mílovými kroky. Zatím to nepozorujeme tak zřetelně, zatím…

Pozn. č. 0: Národní socialista Hitler toto už věděl okolo roku 1930 a proto „tam ty továrníky nechal“, ale ne protože by byl pravicový extremista (ne, on byl komunista jak vyšitý), ale protože věděl, že jinak nebude mít dostatečně efektivní průmysl a výrobu pro válku, kterou chystal. „Tak tam ty továrníky nechal“, jen se začali bát o svojí svobodu a později i život. O to se postaral jeho byrokratický aparát.

Pozn. č. 1: Dovolím si citovat našeho současného prezidenta — socialistu Miloše Zemana z jeho přednášky na VŠE v roce 2012: „Nevěřte politikům, kteří říkají, že daně je třeba snížit! Daně je třeba zvýšit.“ A to prosím říká při současném brutálním vydanění, které je pro celou Evropu umrtvující.

Pozn. č. 2: Pobavila mě dnešní ODS a TOP 09, která je již tak zoufalá, že jde proti vlastním návrhům z minulých vlád a mluví o nemravné dani z nabytí nemovitosti, kterou chce zrušit nebo snížit a přitom ji sami zvyšovali.

Pozn. č. 3: Skandinávské země se nemají dobře pro to, že tam mají vysoké daně, ale navzdory tomu.

Pozn. č. 4: Slavný „ekonom“ J. M. Keynes obdivoval nacistický ekonomický program. V předmluvě k své Obecné teorii uvádí: „Teorie celkové produkce, která je předmětem této knihy, může být mnohem jednodušeji přizpůsobena podmínkám totalitního státu nežli teorie výroby a rozdělování produkce vytvořené v podmínkách svobodné konkurence a značného stupně laissez-faire.“

Píše pan Jan Sova na blog.idnes.cz


Pozn. red.: Cílem socialistů není pomoc slabým, nýbrž učinit co nejvíce lidí závislých na státu a vytvořit si tak svůj vděčný elektorát, který je udrží u moci.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 276 × | Prestiž Q1: 9,54

+18 plus Známkuj článek minus –3

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Vojtěch Běhunčík

Dovolil bych si redakční poznámku zobecnit: Nejen socialisté, ale všichni politici nejrůznějšího ražení jsou závislí na finanční podpoře.
Finance poskytují bankéři.
Cílem banksterů není pomoc slabým, nýbrž učinit co nejvíce lidí závislých na dluhu a udržet se tak u moci.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top