Štítky článku: •  

Immám u soudu — a ticho

Dnes pokračuje u Městského osudu v Praze soudní líčení se Sámirem Šehadehem, někdejším pražským imámem. A protože nic není staršího než včerejší noviny, nikdo se případu nediví. Ale měl by.

Ne, nebudu teď mluvit o tom, jak bývali okřikováni ti, co varovali českou veřejnost, že uvnitř české muslimské obce mohou být a nejspíše i jsou lidé napojeni na muslimské teroristické extremisty. Radost z toho, že se naplnily nějaké obavy, přece může mít jen škodolibý člověk.

K divení je tu cosi jiného. Vzpomínáte, jak byli označování válečníci, bojující proti syrské vládě? I v očích našich politiků i na stránkách našich médií to byly demokratické síly, hodny naší podpory. Říkalo se jim třeba „umírněná opozice“ (je přece normální, že umírněná opozice střílí na vládní síly) a byly vyzdvihovány (a naší částí světa i reálně podporovány) síly celého spektra protivládních povstalců. Kdo tehdy (2012) poukazoval na to, že rozhodující vliv mezi povstalci získala organizace An-Nusrá napojená na strukturu Al-Kajdá, býval ignorován nebo rovnou označován za dezinformátora.

A co že to provedl tehdejší pražský immám? Za co je dnes souzen? Spolu se svým bratrem a svou švagrovou, českou islámskou konvertitkou, se angažovali právě ve prospěch An-Nusrá, hrdinně přece bojující proti prý zločinnému Asadovi. To jsou paradoxy, že. Vždyť dnes souzený Šehadeh jen pomáhal těm, kdo byli tehdy našim hlavním mediálním proudem označováni div ne za bojovníky za demokracii.

Jistěže je správně, že za takové činy dnes přichází soud. Jen tak nějak neslyším, že by někdo z těch, co nám malovali válku v Sýrii jako boj našich kamarádů proti tamní diktatuře, řekl: nojo, to jsem se teda asi pletl…

Píše pan Ladislav Jakl na blog.idnes.cz


Pozn. red.:  Souzený imám (Palestinec narozený v Česku): „Neuznávám české právo!“ Státní zástupce: „A invalidní důchod podle českého práva vám nevadil?“ Imám: „Proti dávkám Šaríja nic nemá...!“ (Dávky jsou patrně totéž, jako když muslimové vybírají potupnou daň džizja od nevěřících psů, dhimmi.)

Dnes u soudu řekl i toto: „Islám není pouze náboženstvím modliteb, ale zasahuje takřka do všech oblastí lidského života. Jedním z jeho základních pilířů je uznat Alláha jako nejvyššího zákonodárce. Místo ústavy si v islámu můžete dosadit šaríu. Místo státního občanství příslušnost k islámu,“ uvedl Shehadeh doslova. „Ten, kdo uznává jinou legislativu a ústavní rámec než šaríu, ODPADÁ OD ISLÁMU,“ vysvětlil Shehadeh.

„České soudy neuznávám, nepokládám je za legitimní, podle mého názoru se jedná o pouhé „divadlo“. VARUJI všechny v soudní síni před trestem od Alláha namířeným proti všem, kteří proti šaríe bojují.“

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 349 × | Prestiž Q1: 14,00

+29 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top