Štítky článku: •  

Stop mediální manipulaci

Bolšáni mají takový pěkný zvyk nazývat věci slovy, která znamenají přesný opak. Například „mírové hnutí“, nebo „rezerva“. Nebo stránku plnou manipulativních polopravd, výmyslů a lží pojmenovat „STOP mediální manipulaci“ (na FB, dohledejte si sami).

O propagandistické válce a jejích cílech jsem už psal. Ale za tuhle ukázku moc děkuju. Předvedeme si na ní, jak to funguje, a taky ukážu, co si představuju pod tím, že je nutno důsledně neutralizovat jejich lži. Ne, jejich věrné to neovlivní, ale sníží to míru naleptávání v ostatní populaci.

stop-medialni-manipulaci-1.jpg (64,000 kiB)
„STOP mediální manipulaci“

Díky kolegům z Okouna byl příběh celé fotky do­hle­dán, dokonce na rus­ko­ja­zyč­ném webu (zde strojový pře­klad). Ve stručnosti: Jde o letecké rakety Ch-22, ur­če­né pro použití na bom­bar­dé­rech TU-22M. Tradá. Na vagónech jsou s de­mon­to­va­ný­mi křídly, pravděpodobně je vezou k likvidaci. Podle té stránky, kterou odkazuji, jde o fotku z nádraží v Je­ka­tě­rin­bur­gu (ehm, ehm, žádná Ostrava, žádný směr Slo­ven­sko, ale o 2 800 kilometrů východněji), a stačila chvilka, abych našel přesné místo, odkud byla pořízena. Bylo to tady, z té lávky přes koleje. Směrem doprava dolů (VJV) vidíte nástupiště a ty dvě dvojice světlých stříšek, JV směrem pak baráček s čer­ve­nou střechou (nádražní bu­do­va Šartaš, na fotce úplně vpravo), odpovídají i takové detaily, že kolej, která vede hned vedle toho nástupiště (na fotografii prázdná, na mapě na ní stojí vlak s cisternami) má za koncem nástupiště odbočku směrem doprava (na fotce viditelná jako patrný oblouček doprava), je patrný i levý pás zeleně…

stop-medialni-manipulaci-2.jpg (107,739 kiB)
No a realita

Ostatně, srovnejte si ji s fotografií stejného nádraží, jen v lehce jiném úhlu, a s další, tentokrát pořízenou jižněji. (Další přidal @Stonewheel na Twitteru)

Zkrátka: Ano, s velmi vysokou pravděpodobností je to opravdu Jekatěrinburg, jak se píše, žádný světelný maják v Ostravě. Fotka navíc pobíhá po internetu už delší dobu. Takže žádný kolega, žádné temné spiknutí, žádný drážní zaměstnanec, který to má za pár, takže už se nemusí bát, že ho vyhodí, když prozradí ostře střežené tajemství…

Buď si „čtenář“ ze správce stránek STOPblabla ošklivě vystřelil a správce naivně naletěl, anebo (verze 2) je příběh naprosto smyšlený a buď (2a) si ho čtenář vymyslel, aby byl zajímavý, a správce ošklivě naletěl, nebo (2b) žádný čtenář není, jen správce prostě našel fotky raket na vagónu, tak k tomu přibásnil příběh, který zapadá do požadovaného myšlenkového proudu, totiž tají před námi, že EU a NATO dodává na Ukrajinu zbraně, a byl si velmi jistý tím, že čtenářstvo stránky takovou zprávu nekriticky přijme a rozhodně si nebude nic ověřovat, pouze to v něm posílí ten správný požadovaný efekt.

Čili abych to shrnul: „STOP mediální manipulaci“ předvádí co? Inu, mediální manipulaci (a neřeším, jestli z nedbalosti, nebo úmyslně). To gratulujeme a posíláme titul „chucpe měsíce“!

20. 3. 2015 · Martin Malý ·

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 525 × | Prestiž Q1: 7,24

+6 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top