Štítky článku: •  

Proutrácíme se do prosperity!

Už opravdu „nemám strach“ o naší budoucnost. Četl jsem dnes tweet nejmenovaného člena naší vlády, který nás ubezpečoval, že se nemusíme bát, že vláda je připravená v případě recese utrácet a to prosím hodně utrácet!

Prý má „národní utrácecí“ program a my se jako národ proutrácíme do prosperity. Nejdříve ale musíme pořádně všechny vydanit (stát má jen ty peníze, které si vezme, že)! Občanům vezmeme prostředky, za které by se mohli zajistit (vlastní nemovitostí, zásobou drahých kovů, stavbou zahradního sklepu apod.) a společnostem vezmeme doslova možnost budovat se, růst.

ANO, utratíme víc

A pak přijde recese nebo rovnou krize, překvapivě. To by nikdo nečekal, že? Ale nebojte, vláda má řešení! Začne parádně utrácet. Doteď utrácela a vydaňovala málo (reálné vydanění pracujících fyzických osob je okolo 65 %)! Teď začne vydaňovat prosím víc, protože to je nejlepší opatření proti krizi. A tyhle prachy parádně utratí, protože nikdo neví, jak lépe vynaložit vaše peníze, než právě vláda (rozhodně ne ty firmy, co měly zisk a tak odvedly daně).

Dovolím si zde toto opatření proti krizi tedy shrnout: vezmeme lidem a společnostem jejich peníze (vydaníme je) a pak jim na trhu budeme těmito penězi konkurovat. Protože je přece jasné, že když stát zajistí poptávku, tak bude líp.

Je jasné, že toto opravdu není dobré řešení. Přitom rozumné řešení existuje: nechat firmám (nevydaňovat je) jejich peníze a nechat je růst; prostě nechat dělat investice ty, kteří vědí, co s penězi (jinak by je nevydělali, jinak by neměli zisk) a nechat lidi, aby se zajistili sami. Ale k ničemu z toho zřejmě nedojde a tak budou dopady příští krize (a o té víme že přijde, jen nevíme kdy) mnohem horší, než by musely být.

Krize sama o sobě není zlá, krize odstraňuje špatné investice. A je dobré na ní být připraven za svoje a ve svém!

Píše pan Jan Sova na medium.com


Pozn. red.: A do toho nejmenovaná soudružka Venezuela zahlásí další ze svých libových, antiekonomických hlášek: „Nikdo neumí vaše peníze zhodnotit lépe než stát.“. Nechápu jak někdo takový může být ministr... Já už se fakt jdu picnout.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 231 × | Prestiž Q2: 13,42

+30 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top