Štítky článku: •  

Zemřel pan Jaroslav Kubera

Dlouholetý primátor Teplic a současný předseda Senátu Jaroslav Kubera zemřel ve věku 72 let. Kuberu podle všeho postihla náhlá příhoda, zemřel v nemocnici v Ústí nad Labem.

Kubera, který bavil svými humornými výroky nejen kolegy v politice, ale i veřejnost, byl předsedou horní komory od roku 2018. Byl ženatý, měl dvě dcery.

„Strašná zpráva. Dělal jsem s ním rozhovor skoro přesně před měsícem, byl energický a vtipný jako vždy. Nechápu. Měl jsem ho rád,“ uvedl ke skonu předsedy Senátu novinář Čestmír Strakatý.

Na víkendovém kongresu ODS v Praze ještě Kubera svým spolustraníkům doporučoval, aby voliče oslovovali při osobních setkáních, nestačí podle něj práce na sociálních sítích. Nelze podle něj spoléhat jen na staronového předsedu Petra Fialu, je nutné využít potenciál všech členů, kterých je zhruba 14 tisíc. Delegátům řekl, že 15 procent volebního zisku lze přesáhnout, když se do kampaně před volbami zapojí všichni.

„Všechny volby jsem vyhrál jenom díky tomu,“ řekl Kubera k výzvě k osobnímu kontaktu s voliči. Delegátům také vysvětlil, proč v týdnu uvedl, že příští volby opět vyhraje premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Soupeře je třeba ukolébat a potom zaútočit,“ uvedl. „Jen s Petrem Fialou 15 procent nepřesáhneme, musíme je přesáhnout s vámi, máme mnohonásobně víc členů než strany, které dosahují stejných výsledků. Ne facebook, ne twitter, ale osobní styk s lidmi,“ zdůraznil.

Řečník známý svými bonmoty a uznáváním konzervativních hodnot se věnoval také nově formulovanému ekologickému programu strany, v němž ODS mluví o potřebě adaptace na klimatické změny. Uvedl, že je strašné, jaké následky mají aktuální požáry v Austrálii. Nevybočují však podle něj z toho, co už se historicky stalo. Dřív ale oheň neohrožoval obydlené oblasti, konstatoval.

V novoročním projevu pak Kubera například varoval před omezováním svobody a vlivem sociálních sítí. Pozastavil se nad rozmachem zeleného byznysu, který je prý založen na šíření strachu z klimatických změn. Pozitivně naopak hodnotil změny, kterých Česko za tři desetiletí dosáhlo. „Nejsme bezprostředně nikým ohrožováni, zažíváme nevídané období blahobytu a prosperity. Ano, trápí nás tisíce důležitých problémů, ale to není důvod lámat nad dnešní dobou hůl. Snažme se i v letošním roce řídit jednoduchým heslem ‚žít a nechat žít‘,“ uvedl Kubera.

V loňském roce podle předsedy Senátu extrémně rostl vliv sociálních sítí. Vedlo to prý k tomu, že mnozí žijí dva životy — jeden virtuální a jeden reálný. „Osobní setkání s lidmi žádná sociální síť nenahradí,“ podotkl Kubera.

Předseda Senátu si také posteskl nad pokračujícími útoky na svobodu jednotlivce, které bývají zdůvodňovány těmi nejlepšími úmysly. Jako příklad uvedl politickou korektnost nebo ekologickou posedlost. „Planeta se opravdu za čtrnáct dní, ani za čtrnáct let, ani za čtrnáct století nezhroutí,“ řekl. Lidé by podle Kubery měli spíše na oteplování planety připravovat, nežli utrácet peníze za marnou snahu je zastavit. „Klimatické konference nás nezachrání. Budeme muset začít každý sám u sebe,“ řekl.

Typickým jevem minulého roku bylo podle předsedy horní komory hledání vnitřního a vnějšího nepřítele pod heslem: „To, že jsem paranoidní, neznamená, že po mně nejdou.“ Nejčastějšími termíny prý byly Babiš a Čapí hnízdo nebo Čína a Rusko. „Že si na ně musíme dát pozor, to je nabíledni, ale není důvod být kvůli tomu hysteričtí,“ uvedl.

Kubera v novoročním projevu poukázal také na nezastupitelnou roli horní komory v českém ústavním systému a její kritiku i ze strany nejvyšších ústavních činitelů. „Senát byl dokonce zcela nedávno označen za nástroj ďábla. Musím konstatovat, že k vám opravdu nepromlouvám z pekla, ale ze své pracovny na Valdštejnském náměstí,“ uvedl. Reagoval tak na poznámku prezidenta Miloše Zemana, podle něhož vše, co vychází ze Senátu, je od ďábla.

Jaroslav Kubera zemřel v neděli odpoledne. Když jel autem do kanceláře, udělalo se mu nevolno, byl převezen nejprve do nemocnice v Teplicích, odkud byl přemístěn do Ústí nad Labem, kde zemřel.

PL


Pozn. red.:  Pro ty, kteří se nedokážou ani v této chvíli udržet a roztáčejí hned zatepla svůj nenávistný hnojomet o tom, jak Kubera islamizoval Teplice, vzkaz jeho přítele: „Zemřel mi přítel, který mimochodem neprodal ani metr pozemků muslimům a ani město, které dlouho vedl, neprodalo ani metr muslimům. Byli to ale občané a podnikatelé, kteří prodávali, byli to developeři, kteří ani trochu nevypadali muslimsky, Češi, kteří vykupovali a pak prodali muslimům.“ Jura Pospíšil

Za sebe raději připomenu Jaroslava Kuberu několika jeho výroky, či spíše šílenými seky, které pro něj byly typické (a nenahraditelné):

„Neupřímnost předkladatelů je zcela evidentní, protože neznám kuřáka, který by vykouřil 10 cigaret a zmlátil manželku a děti, což alkoholik dělá téměř denně a nikomu to nevadí a nikdo nehoruje pro zákaz reklamy na — „muži mají své dny“ atd.“

„A pokud někdo prohlásí, že kouření je droga, pak je stát největším dealerem drog v této zemi v hodnotě nějakých 90 miliard korun. Tak ať to úplně zakáže. Jenže stát to nemůže zakázat, protože by zkrachoval.“

„Samozřejmě i bůček není zcela nevinný. Řada lidí trpí vysokým cholesterolem a jejich léčení stojí obrovské peníze, dokonce i pití kávy, které tady vypijeme za dobu zasedání velké množství, pokud by se nekombinovalo s cigaretou, je velmi nebezpečné. Právě kombinace kávy s cigaretou způsobuje to, že cigareta vám cévy stahuje, káva roztahuje, takže neustále vibrují a tím se udržují v kondici.“

„Po honbě na kuřáky přijde honba na popíječe piva, pojídače bůčků a dokonce i na děti, které pijí ve školách sladké mléko.“

„Udělal bych větrné elektrárny s fotovoltaickými panely na vrtulích. Když nebude foukat, tak to snad pochytá aspoň nějaké to sluneční záření. No a když nebude foukat ani svítit slunko, tak tam pustíme elektřinu normálně ze sítě, protože ta je levnější a při těch dotacích se to furt vyplatí. Takovéhle perpetum mobile nevymysleli ani v Sovětském svazu, tak si to nechám patentovat. Třeba dostanu cenu za budování míru.“

Zdroj: Citáty.net

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 221 × | Prestiž Q1: 10,63

+19 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Zdeněk

V Kuberovi zemřel poslední normální politik této země.

Bohumil Lovecký

Ano

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top