Štítky článku: •  

Politicky korektní a ekologický sjezd ODS

Původně jsem ani nechtěl o sletu modrých ptáků vůbec psát. Proč také komentovat na Pravém prostoru sjezd levicové strany, že? Nakonec přeci jen pár poznámek.

První co mne dostalo byla naprosto vážně míněná zpráva o tom, že kongres ODS bude ekologický. Že jako soudruzi budou dle evangelia nového ekonáboženství psát svoje moudra na recyklovatelný papír a chlastat pomocí papírových brček. Jak pokrokové! Hurá! Zachráníme planetu! Greto přijeď za náma!

Z dalšího průběhu fialového sjezdu stojí za komentář už jen máloco. Politické želé předseda Fiala „sobotkovsky“ nablábolil desítky omletých frází za což byl odměněn znovuzvolením bez protikandidáta s procentuálním výsledkem Kim Čong Ila. Chvíli jsem jeho projev vydržel sledovat, ale uspávač hadů opět nezklamal. Jestli toto má být rétorika „pravicového“ leadera české politické scény … pak by se opravdu měli modří ptáci rychle probrat ze svých bludů.

Malou zajímavostí bylo nezvolení Alexandry Udženija na post první místopředsedkyně. Tady nám jen pánové a dámy připomněli, že kmotrovské zákulisí stále funguje a pracuje na plné obrátky.

Novou krev ODS prezentoval na kongresu Pavel Novotný, udatný Řeporyjec. Jeho projev byl snad nejsledovanější. Škoda, že mu z velké části nebylo rozumět a škoda, že na konci neukázal nahatou zadnici, která se stala jeho značkou. Bylo by to ještě zábavnější a Fiala by asi polkl ekobrčko.

Závěrem tedy lze konstatovat, že ODS neukázala nic, co bychom nevypozorovali z její činnosti posledních let. Prázdné fráze, neomarxistické progresivistické teze, nuda, šeď, personální vyprázdněnost, nulová vize a charisma mokrého hadru. A hlavně stále opakované — zvítězíme, budeme skládat vládu. S tímto materiálem, soudruzi? Leda hovno! Čest práci.

Píše pan Karel Kříž na PP

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 279 × | Prestiž Q2: 11,11

+29 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Vojtěch Běhunčík

Na sjezdu vystoupil také europoslanec Alexander Vondra kromě jiného s tím, by si Češi měli zvolit svého „národního ptáka“. Spolu se Slováky jsme prý jediným národem v Evropě, kteří ho nemají.
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Zeptali-jsme-se-politiku-na-Vondrovu-zakladnu-pro-americke-letectvo-v-Ostrave-Knize-byl-okamzite-pro-podle-jinych-nepripada-v-uvahu-610686
---
Není to pravda. Ve státním znaku ČR jsou ptáci hned dva - moravská a slezská orlice. Speciálním výmyslem Pražáků je pak malý státní znak ČR, kde je pouze český lev a ostatní heraldické symboly nejsou zastoupeny.
To je kolosální nesmysl a v konečném důsledku protiústavní, protože takto koncipovaný zjednodušený symbol nemůže být státním znakem celého státu.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top