Štítky článku: •  

Proč jsem proti EET? Protože je to socialismus v praxi

Měl bych řadu důvodů být pro zavedení elektronické evidence tržeb, a mám jen dva důvody být proti.

kupredu-leva-n.jpg (11,798 kiB)
Kupředu levá,
kupředu levá,
zpátky ni krok!

Nejprve, proč bych mohl být pro: Jsem pří­zniv­cem moderních technologií, jsem pro férové podnikání, nemám rád jakékoli porušování zákonů, mám rád pořádek v účtech a přehled o chodu firmy. A především, podnikám v poradenství, a moje firmy neinkasují platby v hotovosti, ani pro­střed­nic­tvím platebních karet, takže EET se mne osobně ne­tý­ká.

Potud tedy, proč bych se EET nemusel zabývat a proč bych nemusel být proti.

Přesto jsem proti elektronické evidenci tržeb. Jsem proti zásadně, zcela a důsledně. Proč? Ze dvou dů­vo­dů.

Prvním důvodem je samotná EET. Je to nástroj zcela nepatřičný. EET nepotřebujeme, protože stát má všechny prostředky pro efektivní výběr daní, EET je diskriminující, protože zasáhne ty malé, a velkým naopak pomůže, a EET je mrhání veřejnými prostředky. EET je prostě škodlivá zbytečnost a pokus zavést ji považuji za státní zvůli.

Můj druhý důvod, proč stojím proti EET, má širší společenský kontext.

Elektronická evidence tržeb je totiž logickým pokračováním setrvalého tlaku socialisticky smýšlejících politiků, velkopodnikatelů a odborářských bossů proti malému podnikání.

Zvláště v posledních dvou letech se začala naše společnost měnit k horšímu. Přibývá zákonů, ubývá prostoru pro svobodné rozhodování, stále více je vše evidováno, jsou shromažďována data. Stát chce od občanů vybírat stále více peněz, a potom s těmi penězi velmi špatně hospodaří, nebo si za ně politici kupují hlasy voličů. Stát přenáší stále více svou práci na podnikatele a živnostníky. Plíživě, nenápadně, se Česká republika mění v socialistický stát s oligarchickými prvky.

Přesto, že experiment sociálního státu ztroskotal, což již vyslovili i vrcholoví evropští politici, premiér ČR dále tvrdí, že chce sociální stát zachovat, a proto prý musí vybírat stále více na daních. Dokonce vyhrožuje svým občanům, podnikatelům, že pokud nepřistoupí na požadavky vlády, zvýší jim daně. [Pozn. red.: ale to vyslovil Andrej Babiš]

Dnes je již pojem „sociální stát“ jen zástěrkou pro budování nového socialismu. To znamená posilování moci státu, vysoké zdanění všech činností i majetku, příklon k velkému průmyslu, extrémní nárůst moci a sebevědomí odborů, a naopak tlak na malé podnikání.

Proto jsem proti elektronické evidenci tržeb.

EET je zcela zřejmým pokusem, jak omezit svobodu podnikání malých podnikatelů a živnostníků. EET je logickým pokračování posilování moci státu. EET je virus, který má infikovat naší společnost.

Ústava České republiky říká, že jsme liberálně demokratický stát. Zatím. Také proto jsem proti EET.

Protože stát je tady pro nás, ne my pro něj!

Radomil Bábek, předseda APM

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 399 × | Prestiž Q1: 6,81

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top