Štítky článku: •  

Největší zloděj je stát

Už jsem o tom v minulosti psal jednou, ale vzhledem k tomu jak se věci vyvíjejí mám za to, že je potřeba si to opět připomenout.

Největším zlodějem, který nás okrádá na každém kroku je stát. Stát prezentovaný neobolševickými politiky, jejichž vláda spočívá v socialistickém ekonomickém systému přerozdělování, keynesiánského marasmu a cestě do záhuby ve smyslu po nás potopa.

Není tedy ani divu, že ministerské posty zastávají zkorumpovaní šíbři, hlupáci bez základního ekonomického rozhledu či socialistické husičky, které si myslí, že čím víc stát zvedne platy erárních úředníků, tím víc budeme bohatí nebo, že stát je nejlevnější správce financí.

JAK NÁS STÁT OKRÁDÁ?

Nejdříve to běžný člověk pozná při výplatě. Při ceně jeho práce za kalendářní měsíc (pokrytecky nazvané jako superhrubá mzda) ve výši 46 830 Kč vás současný stát okrade hned z první vody následovně:

 • Sociální pojištění placené zaměstnavatelem … 8 680 Kč
 • Zdravotní pojištění placené zaměstnavatelem … 3 150 Kč

Výsledkem je hrubá mzda viditelná na výplatní pásce ve výši 35 000 Kč

Pokračujeme však v erárně loupežnické krasojízdě. Odvody placené zaměstnavatelem nejsou samozřejmě všechno, co stát z výplaty ukradne. Jsou zde odvody placené zaměstnancem:

 • Pojistné: … 3 850 Kč
  • – z toho sociální pojištění 2 275 Kč
  • – z toho zdravotní pojištění 1 575 Kč
 • Daň celkem: … 7 035 Kč
  • – daň: 7 035 Kč
  • – solidární daň: 0 Kč
 • Daňová sleva: 2 070 Kč
 • Daňové zvýhodnění na děti: 0 Kč
 • Daň po zvýhodnění a slevách: … 4 965 Kč

Zůstává vám tedy čistá mzda ve výši 26 185 Kč.

Již v tuto chvíli vás stát okradl o 20 645 Kč za měsíc, tedy o více jak 55 % ceny vaší práce.

Říkáte si, že by to mohlo tomu nenažranému socialistickému erárnímu molochu stačit. Ani náhodou, vážení přátelé. Jsme teprve na začátku státního okrádání! Držte si klobouky, budeme pokračovat.

Po prvotní daňové loupeži vám tedy zůstalo 26 185 Kč a vy se vydáte platit složenky a nakupovat. Nejprve tedy zaplatit náklady na bydlení … a už je tu stát, který se opět hlásí o své výpalné:

 • Zaplatíte nájem, elektřinu, plyn, vodu … cca 15 000 Kč. O co vás v tomto případě stát okrade? No samozřejmě o DPH ve výši 2 603 Kč.

Z vaší čisté mzdy tak ukrojil další podíl, čímž snížil vydělanou částku na 23 582 Kč.

Jenže to stále není všechno.

 • Musíte jíst a pít. Za potraviny utratíte za měsíc asi 5 000 Kč … DPH (15–21 %) cca 750 Kč
 • Musíte se oblékat, kupovat drogerii a další životní potřeby. Utratíte asi 3000 Kč … DPH 520 Kč

Z čisté mzdy odevzdáte loupeživému státu dalších 1 270 Kč, zůstává vám 22 312 Kč

Bohužel však ani zde okrádání státem nekončí, přicházejí na řadu životu zbytné věci. „Zbohatlické“ ježdění autem, občasné alkoholové potěšení, či nedej brusel kouření.

 • Nákup benzínu za 4  000 měsíčně … spotřební daň a DPH ve výši 2 300 Kč
 • Alkohol měsíčně 2 000 … spotřební daň a DPH činí průměrně 865 Kč
 • Cigarety za 3 000 měsíčně … spotřební daň a DPH činí průměrně 2 500 Kč

Za tyto neřesti vás stát tedy měsíčně zkasíruje o dalších 5 665 Kč.

Z čisté mzdy vám tedy opět ukrojil pořádný díl a jen po loupení státem by vám zůstalo 16 647 Kč reálných peněz na útratu.

Myslíte, že jsme u konce? Že už jsme státu narvali do chřtánu dosti? Ale co vás nemá. Ještě jsou tu další erární vymyšlenosti jak z vás peníze vyždímat. Ty se skrývají v různých poplatcích na úřadech, dálničních známkách, daních z převodu majetku, daních z nemovitostí, daních z dědictví či třeba daních silničních. Zloděj stát prostě nemá nikdy dost a v podání dnešních vládnoucích eurosocialistů se velice blíží bájnému komunismu s jeho 100% zdaněním a přerozdělováním dle „zásluh“.

Za tyto další poplatky tedy státu odvedeme průměrně 1 500 měsíčně a co nám z naší mzdy nakonec zůstane? Pouhých 15 147 Kč. Připomeňme si znovu, že cena naší práce je 46 830 Kč. Stát nás tedy měsíčně na všemožném erárním výpalném okrade o 31 683 Kč tedy cca o 65–70 % našich příjmů. Už jsme tomu komunismu blízko, že?

Bohužel toto si málokdo vlastně v běžném každodenním životě a placení vůbec uvědomí. Stát svoje okrádání umně skrývá. Co by se asi tak stalo, kdyby přiznal barvu a celé to erární loupežnictví poctivě rozkryl na výplatní pásce?

 • Hrubá mzda: 46 830 Kč
 • Daně: 31 683 Kč
 • Čistá mzda: 15 147 Kč

Přišla by společenská vzpoura? Jak dlouho si to necháme líbit? Kam ještě necháme erární zloděje zajít? Jak dlouho se necháme ještě tímto socialisticko-korupčním systémem vydírat a ponižovat? Kolik Ráthů s krabicemi od vína, kolik Kremlíků s eshopy za 400 milionů, či ekonomických neumětelek Maláčových necháme rozhodovat a našich poctivě vydělaných penězích? Není už konečně čas na změnu?

Píše rozčilený Karel Kříž na PP


Pozn. red.: Zkrátka a dobře, zaplatíte mafii tučné výpalné za to, že vás vůbec nechá žít. A ještě vám do očí lže, že jste si nikdy neměli lépe. Nechá vám jen na přežití, ale žádné vyskakování, jen vocaď-pocaď. A socialismem nakažení spoluobčané ještě skandují: chceme více státu, aby šlapal na krk těm ohavným kapitalistům. Ale že ten jejich oblíbený stát holí až na kost právě je, to už si spočítat nedovedou.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 448 × | Prestiž Q1: 15,00

+33 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Vojtěch Běhunčík

Je tady ještě otázka dvojího zdanění - zaměstnanec platí daň z toho, co už bylo zdaněno formou odvodů placených zaměstnavatelem.

PeTaX

Aby to tolik nebilo do očí, je metodika nastavena jinak. Základem nejsou mzdové náklady zaměstnavatele (superhrubá mzda), ale hrubá mzda zaměstnance. Superhrubá se z ní teprve vypočítává, stejně jako čistá mzda zaměstnance.

Samozřejmě, výsledek je týž: naprosto nesmyslně vysoká cena práce, jedna z nejvyšších mezi srovnatelnými státy. A minimální mzda se pokouší vytvořit dojem, že viníkem jsou podnikatelé, kteří nechtějí platit dobré mzdy a stát je musí donutit.

Hehe, kdyby se danilo jen dvakrát! Daní se cokoliv tak dlouho, dokud člověku nezůstane jen reprodukční minimum.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top