Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:

Korektní novinář

Slyšeli jste větší pitomost, než to, že …novinář má být korektní?

martin-komarek.jpg (10,428 kiB)
PhDrrrr. Martin Komárek (KSČ, nyní ANO)

Musím bohužel konstatovat, že se tu naprosto otočily role. Místo aby se politici v noci budili strachem — co zase na ně novináři vyhrabali, tak se budí strachem novináři … Aby nepřišli o bakšiš.

Novinář nemá co být korektní! Korektní má být politik. Politik je tu od toho, aby dával životu občanů jistotu práva, spravedlnosti a svobody. Demokracii si strčte za klobouk, za tu se dnes schovává kdejaký lump a zločinec.

Dnes se otočily role a politici si pořizují novináře, jako si lidi pořizují pejsky. Vodí si je všude na vodítku … a tak jako pejsek zabere na klobásku, novinář zabere na ruličku tisícovek.

A to je už opravdu zoufalství, milí novináři…

Opakuji — novinář nemá co být korektní. Že se bojíte šéfredaktora, aby vás nevyhodil? — zbabělost. Platí tu zatím tiskový zákon a zákoník práce. Bojíte se jít pracovat jinam … a třeba dělat něco jiného? Ať si pan šéfredaktor pořídí jiné novináře — traktoristy, pokrývače … kteří jsou momentálně bez práce. Ona by jej ta arogance brzy přešla … až by mu všechny jeho noviny vraceli jako remitendu…

A co Syndikát novinářů — nebo proč si nezřídíte svojí organizaci. Ono je asi pohodlnější být bezcharakterním zaprodancem — například jako Martin Komárek, že…

A znovu opakuji — žádná korektnost, ani pseudokorektnost!

Novinář má být svině, stokrát horší než policajt! Politik, když uvidí novináře — má se rozklepat … a zavřít se na WC … I tam má novinář za ním vlézt … a má mu vybrat každou veš.

Potom je to novinář, který … respektován sedí na své židli a snaží se ze sebe udělat aristokrata pera.

FCB — Landye Caravaggio Vaněk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 610 × | Prestiž Q1: 7,25

+6 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Korektní novinář

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top