Štítky článku: •  

Gratuluji Velké Británii k vítězství v únikové hře zvané Brexit

Tříleté martyrium provázené antidemokratickou hysterií probruselských politiků, mediálních autorit i politických komentátorů je konečně završeno.

Celý proces Brexitu nastavil zrcadlo nejhlubším základům evropského integračního procesu a odhalil jeho vpravdě imperiální podstatu toužící svázat jednotlivé národní státy Evropy a popřít jejich svébytnost a suverenitu. Následující měsíce a roky však budou neméně důležité. Pro opět suverénní Velkou Británii stejně jako pro nás.

Je zřejmé, že vůdčí osobnosti EU se ani v nejmenším nepoučily. Jeden z nejviditelnějších zastánců úzké integrace Guy Verhofstadt se na svém twitterovém účtu vyjádřil, že je nutné EU zreformovat. Nikoliv však návratem k ekonomické integraci, k rušení bariér, k volnému trhu, nýbrž stále vehementnějším utužováním politické integrace. Znamená to, že útoky na národní suverenitu a hlasy opozice budou dále pokračovat.

EU bez Velké Británie bude nepochybně mnohem méně zdravým místem k životu. Reforma EU směrem ke větší svobodě a demokracii je nemožná. Jakékoliv tzv. reformní snahy povedou jen k dalšímu omezování svobody a demokracie. A rostoucí vůle občanů tento politický projekt opustit bude jen přirozenou reakcí.

Bez bruselských politických struktur se jakékoliv zemi musí zákonitě dařit lépe a její ekonomika, zbavená okovů, bude vzkvétat. Další vývoj hospodářství Velké Británie bude pro české občany, ale například i pro občany Polska, Slovenské republiky či Maďarska, znamenat morální vzpruhu a poskytne odvahu jednou provždy odmítnout strašení dezinformačních probruselských médií, že opustit EU znamená ekonomický kolaps.

Vystoupení z Evropské unie však pro jakoukoliv zemi musí být pouze prvním nutným krokem k posílení svobody. Vymanit se z eurosocialistického projektu musí znamenat uvolnit si ruce od bruselské byrokracie a odolat jakýmkoliv choutkám nahradit ji jakousi národně socialistickou byrokracií vlastní. Dlouhodobým politickým cílem musí být především svoboda, trh a nezávislost každého občana. Bez Evropské unie existuje šance těchto cílů dosáhnout. S Evropskou unií nikoliv.

Na naší politické scéně je v tuto chvíli pouze jedna strana, která od samého začátku, dnes již jedenáct let, mluví o vystoupení z EU jako o jediné šanci pro tuto zemi. Jsme to my Svobodní. A na tomto stanovisku i nadále trváme.

Píše pan Luboš Zálom na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 237 × | Prestiž Q1: 10,70

+19 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Tomáš Fiala

Na UK mimo EU se fakt těším. Pokud britská věrchuška sama od sebe po socialisticku nezblbne, dočkáme se patrně v EU o UK podobného mediálního "hovnění", jako (ne)blahé paměti za RVHP "hovnila" nejrůznější "Rudá práva" o prohnilých (polo)kapitalistických zemích. Byly neustále v hluboké hospodářské krizi, pracující lid sténal v chudobě a div že nežral seno, VW Golf, barevná televize a neskutečný výběr kvalitních dostupných potravin bylo jen kapitalistické pozlátko... a máma v naší hospodářsky vzkvétající zemi horko těžko sháněla hygienický vložky. Doufám, že se dočkáme dvoustránkových sond do životů ubohých britských pracujících ve víkendových přílohách "Rudých práv" (pamatujete na tyto zhůvěřilosti v Haló novinách - sobotní příloze RP v 80-kách?), kde nám budou tyto rodiny (pečlivě vybrané britské socanské vyžírky) demonstrovat svou závist k našemu radostnému životu ve zglajchšaltované environdementálně sociální "liberální" "demokracii". A stejně jako tehdy nám předvádění "zoufalí" britští horníci a západoněmečtí či francouzští dělníci, je ani v divokém snu nenapadne, aby do toho našeho "ráje" přesídlili. Očekávám postupně omezení finančních prostředků na vycestování mimo EU (do prohnilého UK zejména) a možná i na nějakou obdobu devizového příslibu dojde...

Včera jsem to oslavil. Gratuluju UK!

PeTaX

Já se obávám, že GB už překročila imigrační mez a že už je ztracena. Příští zastávka chalífát. Trochu si za to mohla sama, trošku byla natlačena EU.

Tomáš Fiala

No to bude zajímavé sledovat. Smíšené pocity z toho mám. Ale kdoví, jak to dopadne, když v údajně odzbrojené GB je kulovnic v chalupách, až bychom se možná divili.
Známý mi ukazoval ulovenou zastřelenou srnku připravovanou na BBQ.
Já: "Vy tady máte pušky???"
On: "Pšššt..."
Když byl hon na lišku.
Já: "Vy tu pořádáte hon na lišku??? Vždyť zákon! A s kvérama???"
On: "Pšššt..."
Takže ještě uvidíme.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top