Štítky článku: •  

Stylistické mosty přes propasti času

Dnes ráno jsem četl doslovný přepis tiskovky hnutí ANO, kde pan Babiš vysvětloval, jak je to se složkama, s kompromitujícíma materiálama a s poslancem Šinclem od socanů.

Musel jsem to číst naněkolikrát, protože pan Babiš je velice svérázný rétor. Jeho logické přemety, smělé novotvary a klenoucí se stylistické mosty přes propasti času (Vaňková) mě fascinovaly. Zkusil jsem si napsat takovou fiktivní tiskovku. Sice riskuju, že na mne bude založena složka, ale ať.

Tisková mluvčí:

Dobrý den všem. Vítejte na tiskovém brífinku po zasedání poslaneckého klubu hnutí ANO k aktuální situaci imigrantů. Vítám předsedu hnutí ANO Andreje Babiše.

Andrej Abbiš:

Dobrý den všem. Já bych nejprve zásadně odmítl obvinění, že bych jednal jako StB, nebo jinak. Imigranti jsou. Víme o tom. Všímáme si jich. Nejde o to je začlenit, protože to je jedna věc, ale je i druhá.

Ptají se mne lidé z mého obvodu a i odjinud z vlasti, jak mohou pomoci. A já jim za to děkuji. Já přišel na vládu a jako jediný jsem měl složky. Jsem už starší člověk. Proto mám na každé složce napsáno, komu ta složka patří, ale ne abych ji měl na někoho konkrétně. Mám tam i fotografii, protože se potkávám s lidma a jsou různí.

Nemám tam ale otisky prstů. To se ohrazuji, že jsem špicl. V těch složkách jsou věci, které si každý může dohledat. Každý občan i občanky. Ta zařízení k dohledání jsou volně přístupná. Záleží na každém, jestli utratí peníze za dovolenou, nebo za zařízení, co mu řekne něco o druhém. Jestli je hospodář, což já jsem, ale jsou i druzí.

Imigranti nejsou zásadní problém. Některé znám. Někteří pomáhají. Někteří míň. Ale registrační pokladny vítají všichni. Jsem hovořil na Můstku s lidma. Slušní byli. Vaří kebab. Na registrační pokladnu se těší. Tak kde je problém.

Ty daňové úniky. Dostala se mi otázka, jestli imigranti také. Řekl jsem, že samozřejmě. Jsou jen lidé. Ale myslím, že menší.

Byl na mě útok, že bionafta. Agrofert že bere dotace. Což je nesmysl. Ale přinutilo mě to se tomu věnovat intenzivně. A přišel jsem na vládu s tím, že jsem proti, ale podvolím se. Máme tu nějaké závazky, kterým dostojím. Mám desítky složek těch, co jsou proti. Závidí Agrofertu miliardy, které jsou zpětně investovány do polí, takže moje nejsou a jsou pro lidi a krajinu a přitom mají třeba napsaný dům na manželku. To jde dohledat a je to veřejné.

Navíc cena nafty. Je potřeba vidět i za opony. Litr nafty stojí třicet korun. Ale ve skutečnosti stojí jen třináct korun. Ten zbytek jde nám všem. Na biopaliva, aby byl náskok. A to málokdo chápe, že je litr nafty za třináct korun. Se rozhlédněte kolem. Nenajdete v celé Unii naftu za třináct korun. Nemám jedinou složku, kde by byla nafta takhle lacná a přitom přinášela prospěch v dobrém smyslu tohoto.

Tady jde o ty daňové úniky. Imigranti daňové úniky prakticky nemají, jelikož jsou čistí příjemci, stejně jako třeba Agrofert, kterému závidí, i když je to někdy těžké.


Tady byly v minulosti schváleny různé zákony. Církevní restituce. Třeba. Hodně to poškodilo. Církve nechtějí řepku olejku, i když to v zásadě nevadí, protože na ně mám složku.

Taky fotovoltaiky. Na fotovoltaiky doplatíme všichni. Tisíc miliard doplatíme. Efekt nula. Ničemu to nepomůže. Nic se do nich nepřimíchává. Navíc stíní řepku.

Imigrantům řepka nevadí. Tak proč by nám měli vadit imigranti. Navíc na každého imigranta mám složku.

Podívejte, já to dělám pro lidi. Já nechci aby se kradlo. A lidem to vadí. Ale jsem na kritiku zvyklý. Tenhle stát se rozkradl. To je evidentní a dohledatelné z veřejných zdrojů, které jsou z větší části rozkradené též. Odmítám, že bych byl StB důrazně. Pouze si dávám věci ze složek dohromady, což může každý, komu záleží.

Chci tenhle stát zvednout, protože je to nutné. Záleží na každém, jestli se připojí, nebo půjde svojima cestama. Imigranti jdou se mnou, protože chápou stabilitu, jelikož si prožili jako já kdysi.

Děkuji za pozornost damy a pani.

Psal 20. 6. 2015 Red Hook

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 169 × | Prestiž Q1: 8,67

+15 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top