Štítky článku: •  

Nejsem majetkem státu!

A přesto mám pořád pocit, že někde v Katastru občanů ČR mám v kolonce Vlastnické právo napsáno „Stát (Vlády) ČR“.

Prostor, v jehož rámci je nám dovoleno myslet, rozhodovat a následně konat, se nebezpečně zmenšuje.

Je s námi zacházeno, jako bychom byli nesvéprávné a nevychované loutky.

Útoky politiků na naši neschopnost jsou arogantní. Jejich starost o naše zdraví je směšná. Jejich postoj, co je přínosem pro „ekonomiku“ a co není, je hloupý!

Nezapomínejme, že jsou to jenom zástěrky pro dosažení větší a větší moci/peněz pro ně samotné.

Stát není vlastníkem mého těla a tedy zdraví. Nechci, aby mi stát říkal, co pít, jíst (přes daňové zátěže a regulace), kolik platit za zdravotní pojištění a jakou službu ve zdravotnictví za dané peníze čerpat.

Úředníci také nevlastní můj „mozek“. Rozhodnu si, co pravda jest a co není, sám, i s rizikem, že se mohu zmýlit. Nepotřebuji žádný institut na boj s „dezinformacemi“.

Stát nevlastní moji práci a nesmí si nárokovat vyvlastnění mé práce ve stále se vzrůstajícím množství.

Chtěl bych investovat do mého podnikání více peněz, ale stát si velkou část ukradne.

Diktují nám, co můžeme nakupovat, kdy a v jaké kvalitě.

Nemůžeme si na louce vyvrtat studnu, jelikož se na ní nachází 3 rostlinky Hořepníku Tolitovitého.

Byrokrati, kteří jsou placeni z naší práce, nám mají diktovat jak žít.

Pokud bychom souhlasili s tvrzením, že se mi občané o sebe nemůžeme dobře postarat, že se nerozhodujeme racionálně a potřebujeme dohled nad našimi rozhodnutími, jak můžeme tedy propadnout víře, že úředník je racionální dobroděj, který se rozhoduje bezchybně a může nás tedy od špatných rozhodnutích ubránit. Úředník je také jen člověk.

Důvěra v byrokraty stále vzrůstá. S touto důvěrou roste jejich moc nad námi. S jejich rostoucí mocí nám ubývá naše svoboda. Vítejme v socialismu.

Elektronické dálniční známky? Úředníci (včetně BIS) budou sledovat kudy jezdíme? Vítejte v totalitě. Ne, děkuji, i kdybych měl jezdit mimo dálnice (stejně jich tu moc není), elektronickou dálniční známku si nikdy nekoupím.

Byrokrat nám občanům svým jednáním prostřednictvím regulací a daní nenávratně ničí životy! Peníze, které jste si svojí prací a umem poctivě vydělali a které Vám stát vezme, již nikdy nebudete moci použít na to, co Vy opravdu chcete a hlavně zasloužíte. Byrokrat Vám sáhl na Váš majetek, soukromé vlastnictví, jenž nás dělá člověkem.

Není čistších peněz než těch, které byrokrat nevidí.

Píše pan Radek Ketzl na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 294 × | Prestiž Q1: 12,73

+26 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top