Štítky článku: •  

Květy blbosti, či květy zla?

Nemíním se zde zaobírat rozborem básně Charlese Baudelaira, nejsme u maturity. Ale chci se zabývat zlem a blbostí, které ruku v ruce postupují naším životem. Jsou nerozlučně spojeny, kdy blbost páchá zlo a zlo se projevuje, vedle páchání zla jako takového, blbostí.

Vzpomněl jsem si na dobu svého mládí, když se mi dostala do ruky tato informace: Politická korektnost se dere i do výzkumu kvantových počítačů. Vědecký (renomovaný) časopis Nature publikoval dopis tří vědkyň podporovaných podpisem třinácti dalších vědkyň a vědců, v níž je kritizován pojem „kvantová nadvláda“ (quantum supermacy)!

Na podzim roku 2019 vzbudila rozruch zpráva, že se vědcům z Googlu a NASA podařilo vytvořil kvantový počítač, který dosáhl tzv. quantum supremacy, neboli kvantové nadvlády. To představuje situaci, kdy kvantový počítač vyřeší úlohu, kterou dnešní počítače nezvládnou, nebo by jim to trvalo nesmyslně dlouhou dobu. Pak se ukázalo, že to nebylo úplně přesně tak, ale v každém případě to byl pokrok. Někteří tudíž udělali ve vědě krok dál a očekávaly je výhody, ceny, granty a sláva. To jiným jistě hrozně vadilo. Hlavně zřejmě duševním sestrám doktora Cvacha. A ty touží býti slavné a úspěšné! A tak si vymyslely hovadinu.

Sdělily veřejně, že používání pojmu quantum supremacy neboli kvantové nadvlády je podle autorek dopisu nezodpovědné, souvisí s rasovým, genderovým a třídním rozdělováním společnosti. Má v sobě (údajně) podtext násilí, neokolonialismu a rasismu, protože (prý) připomíná „nadvládu bílých“. Autorky tedy navrhují mluvit o „kvantové výhodě“ (quantum advantage).

Předem bych chtěl říci, že kvantová fyzika je soustavou fyzikálních teorií, kterým rozumí na světě jen výrazně omezený počet osob. Existují specialisté, kteří tvrdí, že kvantové fyzice ve skutečnosti rozumí asi tak pět lidí na světě. Údajně jako existuje stejný počet vědců chápajících plně Speciální teorii relativity. Pozor, to, že pak výsledky mohou používat po světě desetitisíce vědců neznamená, že jí všichni rozumí. My všichni třeba používáme elektřinu, ale co to vlastně je, neví asi tak 99,9 % uživatelů. Ostatně sami fyzikové si s tím, co je to vlastně elektřina, tak nějak dodnes úplně neví rady.

Dalo by se sice předpokládat, že lidé zaobírající se teoretickým problémy kvantových počítačů (které v praxi jaksi stále nefungují) budou osoby dostatečně chytré, možná i moudré a obecně nějak tak morálně na výši.

Idiotskost jejich návrhu v dopisu do časopisu Nature však dokazuje, že za

a) vzdělání se může a často míjí s inteligencí

b) inteligence se často míjí s chápáním světa

c) i osoby, formálně označované jako vědci, mohou být pěkní šmejdi, pokud jim to z nějakého důvodu vyhovuje.

Dotyčné vědkyně pravděpodobně nemohou být tak hloupé, aby samy skutečně věřily své ideologické aktivitě. Jejich požadavek nemá s vědou nic společného, je to prostě jen politická deklarace, a to deklarace násilná a totalitní. Která chce autorky dostat na vyšší stupeň žebříčku politicky „správných vědců“.

Takové známe u nás už od roku 1948. Nezapomenutelní byli například studenti filosofické fakulty UK, kteří vážně navrhovali, aby se u nás změnila signalizace v dopravě. Protože „červená “ je vlastně pokroková a revoluční, nesmí znamenat stůj. Na „červenou“ se naopak má vyrazit kupředu. Na zelenou se bude stát. Tento idiotský návrh mladí marxisté, budoucí vědci, silně prosazovali a svědčí o tom, že ne úplně všichni komunisté byli úplní pomatenci, protože to mladým svazákům neprošlo.

V pedagogice však zvítězili, takže čtyřleté děti oslovovaly učitelky v mateřských školkách „soudružko“ a tahle hovadina úředně vydržela až do roku 1989.

Přihlásit se k progresivní marxistické víře bylo u nás — a jak se zdá, na Západě je dnes — velice výhodné. Pamětníci si dobře pamatují, jak největší idiot ve výzkumném ústavu byl vždy kovaný komunista, mizerný herec propagoval hlavně „ideologickou čistotu“ divadelního repertoáru. Prostě když někdo zjistil, že v praxi neumí nic, viz nezapomenutelný doktor Cvach, stal se nejkovanějším soudruhem.

My jsme si to užili a většina z nás nemá chuť to opakovat, ale zdá se, že Západ v tom jede na plné pecky. No, jedno je jisté. Pokud budou kvantovou fyziku ovládat zjevy podepsané pod oním dopisem, nebude to Západ, kdo vymyslí funkční kvantový počítač. A jiné pokrokové a moderní věci. Totality nevymyslí nikdy a nikde nic.

Onen článek těch politicky uvědomělých fyziček má však i jiné dopady. Dlouho jsme si sami mysleli (a v případě pochybností jsme byli přesvědčováni „elitou“), že takováto podlost, zlo a doslova nechutnost je příznakem jakéhosi duševního stigmatu „nerozvinutého Východu“. Zatímco Západ je vždy skvělý a slušný a demokratický. Viz ty bláboly, že „ve vyspělejších státech by se tohle nemohlo stát“.

Ukazuje se, že to tvrzení byla lež. Buď ze zahraničí záměrná, aby nás přesvědčila, že jsme duševně a morálně nedostateční, anebo vycházející z nekritického vzhlížení k Západu, kdy nositelé této myšlenky ukazují vlastní malomyslnost.

Život nám dnes ukazuje, že blbost a zlo jsou mezinárodní. A nejsou nikterak omezeny na nějaké oblasti či národy. Současná západní vzdělaná vrstva (počítaje v to i naši dnešní vzdělanou mladší generaci) je často stejně odporně hloupá a také nebezpečná, jako byli naši bolševici v době totality.

Onen dopis má však také svoji světlou stránku. Můžeme jej považovat ve společenském světě za něco podobného tomu, co vidíme v přírodě. Třeba chrastítko u smrtelně jedovatého chřestýše nebo žlutočerné výrazné zbarvení vos ap.

Ten dopis, stejně jako u jedovatých nebezpečných živočichů, znamená „nedotýkej se mě, jsem smrtelně nebezpečný“. My jsme to za bolševika respektovali. Nic jiného nám moc nezbývalo. Dnes to zbaběle respektují politici a vědci a novináři na Západě. Což je smutné, ale skutečné.

Podobně jako jedovaté hady lze ve společnosti zaregistrovat nejen ony pseudovědkyně, ale u nás dnes třeba i politiky. V poslední době se například vynořilo jedovatých devatenáct senátorů, kteří se snaží uštknout Hanu Lipovskou. A syčí, že by měla rychle utéci od kandidatury do Rady ČT. Protože je spolupracovnicí Václava Klause. A to oni nedovolí. Jejich jedové váčky už jsou zřejmě plné, protože si troufají pokusit se veřejně uštknout i katolickou církev a kardinála Duku.

Květy zla a blbosti jsou vždy jedovaté. S tím máme u nás zkušenosti. Západ pod těmito jedy dnes už nikoli jen pomalu upadá, rozpadá se, ekonomicky zaostává a stává se kořistí modernějších a ideologickým jedem méně zasažených společností.

Bůh nás ochraňuj! Zlo a lidská blbost prolézá celým naším světem.

Píše pan Václav Vlk st. na NP

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 240 × | Prestiž Q2: 10,42

+23 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top