Štítky článku: •  

Maláčová, nasrat, jó nasrat!

Podle slov Maláčové, která uvedla v rámci pořadu, živnostníci, kteří platí jen minimální zálohy, nedosáhnou ani na nultý pilíř plánovaného nového důchodového systému.

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR se proti těmto slovům ohrazuje a zdůrazňuje, aby živnostníci, kteří plní řádně povinnosti ukládané státem, měli stejně rovné podmínky a ochranu v důchodovém věku jako zaměstnanci.

OSVČ, který si za měsíc vydělá třeba jen 15 tisíc, tak zaplatí sociální 2 544 Kč. Nikdo se ho totiž neptá, jestli si vydělal alespoň na minimální vyměřovací základ. Když má zaměstnanec mzdu taky jen 15 000, tak na sociálním odvede jen 975 Kč. Ano, další odvod za něj odvádí zaměstnavatel, ale to nejde z peněz zaměstnance, ale zaměstnavatele, zaměstnanci se ze mzdy skutečně srazí jen těch 975 Kč.

Pořád máte pocit, že zaměstnanec platí víc?

No a co potom všichni, co nepracují a pobírají dávky, těm paní Maláčová raději přidá. Bude to správně. Přesně podle socanů. Paní Maláčová, raději běžte tvořit hodnoty vlastní prací a ne nesmysly na ministerstvu. Tady je malý výpočet částky, kterou každý měsíc odvedu za 1 zaměstnance.

Zaměstnanec pobírá hrubou mzdu 35 000 měsíčně.

Čistá mzda 26 185 Kč
Hrubá mzda 35 000 Kč
Superhrubá mzda (základ daně) 46 830 Kč
Sociální pojištění zaměstnavatel 8 680 Kč
Zdravotní pojištění zaměstnavatel 3 150 Kč
Sociální pojištění zaměstnanec 2 275 Kč
Zdravotní pojištění zaměstnanec 1 575 Kč
Zaměstnanec zaplatí 2 275 Kč
Já za zaměstnance zaplatím 8 680 Kč

ZDÁ se Vám to paní MALÁČOVÁ, že OSVČ neplatí???

Paní Maláčová žije v nějakém virtuálním světě, jinak si to neumím vysvětlit… Evidentně to souvisí s tím, že má sice vystudovaných několik vysokých škol, ale praxi z reálného života evidentně nemá.

Já jsem také OSVČ, navíc vedu účetnictví ostatním živnostníkům, takže vidím, kde se pohybuje realita. Jen od roku 2017 do roku 2020 stouply minimální odvody o 1 000 Kč měsíčně. A já ty odvody zaplatit musím, i když si nevydělám ani korunu. Minimální odvody jsou už téměř 5 000 za měsíc. A ty musíte zaplatit a stát vůbec nezajímá, že třeba nemáte zakázky, nebo že Vám někdo nezaplatil apod. A vydělat 5 000 není žádná legrace. Jestli si paní Maláčová myslí, že ráno vstanu z postele, přečtu si emaily a v ten okamžik mi nějakým zázrakem na účtu naskočí pět tisíc — tak nenaskočí. Tohle funguje jen u jisté skupiny obyvatel, která se ráno probudí, zajde si na úřad a ejhle — najednou jsou korunky na účtu nebo v kapse.

Místo aby si vážili lidí, kteří pracují, nic od státu nechtějí — kromě toho důchodu po celoživotní dřině, v podnikání riskují všechno co mají — tak na živnostníky pořád budou nasazovat, pořád je budou očerňovat… Je mi z toho smutno… Ne — jinak… Jsem z toho znechucená a pěkně nasraná.

Nechápu, proč se nikde neuvádí, co vše musí živnostník platit. Zaměstnanec přijde do práce a pracuje. Já jsem si musela zařídit provozovnu, vybavit nábytkem i materiálem, už jen to mě stálo bezmála jeden milion. Materiál musím kupovat průběžně, je to dalších několik tisíc měsíčně. Musím dát lidem o sobě vědět, abych vůbec mohla pracovat, to znamená investici do marketingu. Každý měsíc platím šílený nájem. Když jsem na dovolené, nemám ani korunu. Nemocná nejsem, protože OSVČ jsou v průměru o 2/3 méně nemocní, než zaměstnanci. Kdybych měla platit větší odvody, už dávno bych byla na úřadu práce, protože by mi nic nezůstalo. Po státu za těch 26 let, co podnikám, jsem nikdy nic nechtěla, neměla jsem nárok ani na přídavky na děti. Jen ten důchod a ten mi nakonec taky nedají?

Víte, já začínám být přesvědčená, že to všechno, co se proti živnostníkům dělá, má celkem jasný cíl. Znechutit je natolik, že podnikání ukončí a nechají se zaměstnat. Stát totiž nepotřebuje samostatně myslící lidi (a to živnostník být musí, jinak by neměl šanci). Stát potřebuje stádo, které se nebude ptát proč a jak — prostě jen ráno přijde do práce, odkroutí si hodiny a jde domů. Proboha, hlavně nemyslet!!! Od myšlení jsme tady my dva/tři (myšleno Babiš+Schille­rová/Maláčová)

Já jako OSVČ si už začínám pohrávat s myšlenkou, že prostě uvedu úřady v omyl a budu dělat jako že jsem mimo ČR a tím se mohu odhlásit z placení odvodů (sociálního a zdravotního) — u zdravotního musíte prokázat pojištění někde jinde a to za každý den což lze asi řešit komerčním mezinárodním pojištěním, které je v mnoha případech levnější než to naše zdravotní. U sociálního to přesně nevim jak to je — asi byste museli nabýt dalšího občanství (což lze) a vybrat si stát, kde toto platit nemusíte, což prý tak má Panama. Dále si pohrávám s myšlenkou, že bych mohl v liché měsíce přihlašovat na ÚP a v sudé se zas odhlásit, tím si odvody snížíte, ale to běhání na ÚP. Mají v podmínkách, že se na ÚP můžete přihlásit a odhlásit maximálně 6×, což akorát vychází.

Vážení, ždímají nás kde to jen jde. A navíc, jen rozeštvávají lidi. Ale co by jste od těch idiotů mohli čekat. Jejich rozum stačí tak na to, aby něco domysleli tak do konce volebního období. Ale co by jste měli jiného čekat. Maláčová je už od pohledu na dolní hranici stupnice IQ, Babiš hrabe jenom pro sebe, úředníci kradou jak na běžícím pásu, státní zakázky předražené a podobně. Toto není stát, toto je žumpa. Jinak se to nazvat nedá.

Jsme pro všechny pouze paraziti. Jen by mne zajímalo co by ti chytrolíni žrali, kdybychom v jednom měsíci neodvedli daně.

Omlouvám se za použití ostřejších slov. Ale to co se tu děje je opravdu k nasrání.

FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 635 × | Prestiž Q1: 18,07

+51 plus Známkuj článek minus –7

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 5 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Vojtěch Běhunčík

"další odvod za něj odvádí zaměstnavatel, ale to nejde z peněz zaměstnance, ale zaměstnavatele, zaměstnanci se ze mzdy skutečně srazí jen těch 975 Kč".

To je myšleno jak? Že si zaměstnanec na tuto částku nevydělal, ale zaměstnavatel sám ze své kapsy vytáhne příslušnou sumu?

P.S.
Nebyl by prosím funkční odkaz na Facebook?

PeTaX

Zaměstnanec ji musel vydělat, ale nevidí to.
Odkaz jsem si (žel) smázl a nenašel ho ani v historii. Jinak bych jej vložil.

Vojtěch Běhunčík

Dagmar Kolaříková
Dnes v debatě na Podnikatel .cz, snad nevadí, že jsem si to půjčila. Moc dobře napsáno.https://www.facebook.com/groups/936845139766907/permalink/2714219768696093/
---
Platíte si jako OSVČ jen minimální zálohy? Sebereme vám důchod, plánuje Maláčová
https://www.podnikatel.cz/clanky/odvadi-mene-nez-zamestnanci-pociti-to-na-duchodech-amps-ze-zastava-zivnostniku/
---
Názory k článku Platíte si jako OSVČ jen minimální zálohy? Sebereme vám důchod, plánuje Maláčová
https://www.podnikatel.cz/clanky/odvadi-mene-nez-zamestnanci-pociti-to-na-duchodech-amps-ze-zastava-zivnostniku/nazory/

Pavel Jagoš

Pokud zaměstnanec pracuje, tak si na svou výplatu a své odvody vydělá. Ten zaměstnanec vydělává ale i na vaši výplatu a zisky, které bývají neporovnatelně vyšší než mzda zaměstnance. Zaměstnanec vydělává peníze i na vaše odvody, ne jenom na svoje.
Pravdu by jste měl, pokud by zaměstnanec seděl doma a platil by jste za něj peníze (mzdu, odvody) ze svého.
Paní Maláčová měla na mysli OSVČ jako samostatnou osobu, která nikoho nezaměsnává. Takové osoby si opravdu ve většině případech platí minimum.
A potom koukají, že nic nedostanou.

Schválně nemluvím o tom, jak každé OSVČ se snaží odrbat daňový základ.
Jen pro úplnost: ČSSD nemusím.

Borsuk

Netrpí ta Venezuela náhodou tou předsudečnou nenávistí....že by se na ní dal vyzkoušet ten nový paragraf!

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top