Štítky článku: •  

Uprchlíci a dvě zásadní chyby Bohuslava Sobotky

Vláda se k občanům chová jako otrokář. Ministr vnitra chce občany stíhat za vyjádřený názor, vicepremiér občanům otevřeně vyhrožuje, že když nepřijmou jeho EET, zdrtí je dalšími daněmi a premiér rozhoduje o životech občanů, jako kdyby mu patřily.

Premiér vlády vyhlásil jednostranně, že Česko chce do roku 2017 přijmout 1500 u­prch­lí­ků. I když je premiérem, přesto on není Česko! Je jen dočasným správcem svěřeného úřadu. Nemůže a nesmí se chovat, jako by mu Česko patřilo!


Nebudu zde šířit nenávist a ani „sluníčkářství“. Přijetí uprchlíků je zásadním krokem vlády. A byl proveden zásadně špatně. Ze dvou důvodů.

1) Podřezal důvěru občana ve vlastní stát.

Česká republika, náš stát, má prvořadý úkol — chránit SVÉ občany, jejich práva a majetky. Nyní půjde ještě více zdrojů než dříve na ochranu a zabezpečení lidí, kteří našimi občany nejsou.

Důvěra v naši republiku dále poklesne.

bohuslav-sobotka-653x367.jpg (5,822 kiB)
Diktátor

Pokud my, občané ČR, chceme pomoci uprchlíkům kdekoli na světě, máme mít tu možnost, máme na to právo. Občané ČR zcela dobrovolně pomohli Nepálu a mohou pomoci (a pomáhají!) uprchlíkům. 2. 5. 2015 v Politickém spektru (kde jsem hájil australský model imigrace) jsem navrhoval ještě jiné řešení. Přijímání uprchlických rodin nechat na rozhodnutí obcí. Nakonec jsou to obce, které budou začleňování uprchlíků dlouhodobě řešit. Pokud někde lidé uprchlíky/imigranty nechtějí/nemají místo/mají strach, nesmí je k tomu nikdo nutit.

Proč nutit centralizované řešení, když je možno nechat rozhodnutí na těch, kterých se to bude týkat? Protože pro vládní technokraty jsou občané nakonec jen čísla, bohužel.

2) Příkaz místo příkladu

Vizionář vysvětluje a přesvědčuje, vládce přikazuje.

Když už dělám zásadní krok, který není populární, stojí za to postavit se k tomu čelem. Oslovím své „poddané“ (ano, bohužel jsme momentálně Sobotkovi poddaní) a snažím se jim nepopulární krok vysvětlit.

Co pan premiér? Vysvětluje? Jezdí mezi lidi? Ne. Na stránkách ČSSD nám přejí úžasné prázdniny a na svém blogu Sobotka slibuje, že přidá důchodcům. Vláda o tom samozřejmě informuje, ale jen tak mezi řečí. To je na takto závažné téma neuvěřitelně slabé.

Chápu, že Bohuslav Sobotka není Winston Churchill. V mládí, místo s derviši, válčil maximálně s hlasovacím zařízením. I tak bych čekal více. Sobotkův přístup je neskutečně arogantní a slabošský současně. Samozřejmě, že protesty budou. Pan ministr vnitra zadefinuje, co je svoboda projevu, a protesty vyřeší policie. Pan premiér se totiž s „lůzou“ špinit nebude, diskuze netřeba a on nikomu nic vysvětlovat nemusí.

Sobotka tak zvolil, že bude vládcem, nikoliv vůdcem. Andrej Babiš má velké štěstí, že je v závětří. Bude vše moci svést na Sobotku. Tak raději mlčí. Na svém tolik oblíbeném Twitteru tento krok vlády nijak nevysvětluje. Ale třeba bude brzy nějaké nové selfíčko nebo fotka z veřejných záchodků.

Vláda takto provedeným rozhodnutím právě neuvěřitelně nahrála všem hlasatelům nenávisti a pomohla zpolarizovat už tak rozdělenou společnost. Důsledky poneseme všichni.

Článek napsal pan Tomáš Pajonk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 921 × | Prestiž Q1: 7,45

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top