Štítky článku: •  

Předivo totality

Měsíc jsem tu nebyl, protože jsem byl zablokovaný. Jsem si jist, že se tak stalo v přímé souvislosti s volbou ombudsmana.

To, že jsem se utrhl na Petra Blažka, který se rozhodl trollit na mém profilu, byla jen záminka. Ne, určitě to nenechám být. Už jen proto, že nevím, kdy mne zase nechají na měsíc zablokovat.

V téhle zemi, která je pro facebook jen autonomní provincií Německa a podle toho k ní přistupuje, je stále větší dusno. Už zase se udává, už zase se žádá, aby někdo byl vyhozen z práce. A slabší povahy, co nechtějí mít problémy a být vláčeny v médiích, raději vyhoví. Jiné utečou do vnitřní emigrace. To také známe … Dorostla generace, která nepamatuje totalitu, nezná to jemné předivo, podle kterého fungovala totalitní moc a které se musí zažít, nevyčte se z žádné učebnice. A to je důvod, proč totalita opět přijde. Prosazuje se stále rychleji a stále víc bez skrupulí, v zájmu dobré věci, samozřejmě, vždycky se to děje v zájmu dobré věci, a s nejmodernější technikou.

První rovinou je boj s dezinformacemi. Boj s dezinformacemi je nesmysl, jediná objektivní, skutečně pravdivá informace je taková, která se dá vypočítat. Zbytek jsou jen názory. Boj s dezinformacemi je stejná blbost, jako dát ateistovi za úkol přezkoumat pravdivost Bible. Viz odkazy.

Pak je tu další rovina. Kdyby facebook jen mazal, tak spánembohem, je to jejich. Ale facebook i trestá. Trestá za nevhodné názory a svými tresty vychovává. On nejenže smaže, co se mu nelíbí, ale on Vás za to dá do facebookového vězení. Nejdřív na den, pak dva, tři, sedm, 15 a na měsíc. On Vám zablokuje i messenger (který se tím stává extrémně nespolehlivým nástrojem komunikace, např. pro účely soudně určeného styku rodičů s dětmi). A on Vám zablokuje i náhradní profil, aniž by si ověřil, že je skutečně Váš. (Mimochodem, důkaz, že to dělají lidé a že ti lidé dobře znají místní české reálie — někdo si řekl „tohle musí být Hasenkopf, už jen podle stylu vyjadřování a té kočky; důkaz: všechny profily byly odblokovány současně (a jistě budou i současně zablokovány, v případě potřeby.)) A nově (viz druhý odkaz) se bude i „ekonomicky znevýhodňovat“ a omezovat dosah (i moje posty budou ještě minimálně týden mít omezený dosah, kdo se na můj profil vyloženě nepodívá, tento post pravděpodobně neuvidí; je to facebookem nepřiznaná součást trestu).

Sorry, ale trestat a vychovávat facebooku nepřísluší, tady už si facebook uzurpuje veřejnou moc.

Uzurpuje-li si někdo veřejnou moc, pak by pro něho měla platit i pravidla pro veřejnou moc určená. Např. přezkoumatelnost rozhodnutí, vyrozumění, řádné odůvodnění, možnost komunikace s „úřadem“, pro všechny stejně aplikovaná, předem daná a srozumitelná pravidla, zákaz retroaktivity, promlčení, lhůty, doručení, atd., atp.

Pravidla facebooku jsou ale gumová takovým způsobem, že by neobstála před žádným evropským nebo americkým nejvyšším či ústavním soudem. (Zrovna jsem si četl jeden nález našeho Ústavního soudu o tom, jaká pravidla musí splňovat normotvorba, a vyloženě jsem si na facebooková pravidla vzpomněl.) Ona je na jednu stranu pravda, že facebook je soukromé médium, ale také je pravda, že facebook má monopolní postavení a stal se celosvětovým Hyde Parkem dneška. A taky tu máme ochranu spotřebitele.

A pak je tu ještě další, hlubší rovina, a to jsou samozvaní bojovníci za čistotu veřejného mediálního prostoru — elfové.

Domnívám se, že na to, co provádějí elfové, jsou aplikovatelná některá již existující ustanovení trestního zákoníku. V rozhovorech, které sami poskytli médiím, je pár bodů, o které lze případné obvinění této organizované zločinecké skupiny opřít. Třeba si na to najdu čas — v podstatě jediný důvod, proč jsem takové trestní oznámení ještě nepodal je ten, že času nazbyt nemám. Jsem ale hluboce přesvědčen — a poslední dny mne v tom jen utvrdily — že tito lidé zneužívají facebook ke svým vlastním politickým cílům a k umlčování oponentů, jsou to bolševici dneška, berou vše ztečí a jsou pro svobodu a demokracii tisíckrát nebezpečnější než tzv. ruští trollové.

https://www.forbes.cz/facebook-v-cesku-spousti-fact-checki…/

https://www.forbes.cz/sef-ceskeho-facebooku-budoucnost-jso…/

Pavel HasenkopfFCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 334 × | Prestiž Q1: 14,23

+30 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top