Štítky článku: •  

Normalizační inkvizitoři

Jakási holka, která nezveřejnila své jméno, dala na soc. síť text někoho, jehož jméno taky neřekla. A k tomu přihodila svůj názor. A někdo, kdo k tomu nemá pravomoci, žádal jiného, kdo to ze zákona nesmí, aby ji kvůli tomu vyhodil.

Někdo, kdo je tučně placený z peněz nás všech za úplně něco jiného ji vyčmuchal, zřejmě pochybnými a protizákonnými praktikami, včetně jejího zaměstnání, a protože neporušila žádný zákon, tlačil na jejího zaměstnavatele, aby on zákon porušil a vyhodil ji. Sám přitom pak porušil nejméně zákon o ochraně osobních údajů, když o ní zveřejnil „Kanzelsberger, Tereza Bartůňková, prodejna Jablonec nad Nisou“. Celému tomu říkají potom novodobí inkvizitoři správný morální postoj a právní společnost.

kanzelsberger-bart-hule.jpg (41,537 kiB)
Kopie komunikace [Přidáno SvS]

Tou holkou byla Tereza Bart, což je pseudonym, nikoliv její pravé jméno, a tím někoho myslím uchazeče o brigádu, kterého vůbec nejmenovala a názorem bylo pak nemístně špičkování na adresu Romů. Správným postupem, pokud se to někomu nelíbilo, pak mělo být nahlášení závadného příspěvku správci soc. sítě. V případě podezření na překročení zákona potom podání podnětu na policii ČR. A v případě odsouzení minimálně podmíněným trestem na 6 měsíců a více v souvislosti s plněním si svých pracovních povinností, mohla být až tehdy ona delikventka vyhozena z práce. Žádný jiný drakonický postup není legitimní. Naprosto amorálním a normalizačně totalitním postupem pak je vyčmuchání pravé identity zmiňované a zákulisními apely na úrovni vydírání tlačit na to, aby ji zaměstnavatel vyhodil v rozporu se zákoníkem práce ze zaměstnání. Už jen toto je potvrzením toho, že se jmenovaná ničeho protizákonného nedopustila. Protože kdyby ano, zapracoval by shora uvedený právně legitimní mechanismus.

Tím zbabělým práskačem byla nezisková organizace Člověk v tísni, konkrétně její svérázný aktivista Daniel Hůle, který elektronické dálniční známky nazývá šmírováním jako v Číně, legální nebankovní poskytovatele půjček šmejdy a lichváři, vymáhání pohledávky nepovažuje za právo, sociální politiku ministryně Jany Maláčové označuje za nahnědlou, ČSSD nazývá Sozialdemokratische Partei a většinovou společnost má za rasistickou na první dobrou.

twitter.com/danielhule

Člověk v tísni je rozsáhlá neziskovka tučně placená z veřejných peněz a neměla by z titulu svého postavení silou určovat nová společenská pravidla, ausgerechnet mimo náš právní řád, což vyhození z práce za názor jistě je. Mohla a jistě měla podat trestní oznámení (jenže to by neprošlo, protože žádný zákon porušený nebyl), upozornit firmu, aby žadatel o brigádu byl posouzen nezaujatě, protože je zjevně už dopředu dehonestován, anebo požádat veřejně Terezu Bart, aby se omluvila a své výkřiky smazala jako nepřijatelné. To ona sice udělala, ale Daniel Hůle chtěl její krev. Na svém twíttu si pak pochvaloval, že byla vyhozena rychle, což velmi ocenil. Když pominu neexistující právní důvod, kvůli kterému by ji mohl zaměstnavatel vyhodit, je zde zarážející ještě jiná věc. A to ta, že se aktivista Hůle vůbec nezajímal o osud onoho žadatele o brigádu, ale výhradně jen o to, aby Tereza byla vyhozena bez možnosti obrany a vlastní obhajoby. Úplně přitom vidím ty rozzuřené davy s pochodněmi a vidlemi, které se nám v dobách pokrokových přetransformovaly do revolučních gard a rudých pouličních výborů.

Neznám pozadí na kterém Tereza Bart získala takovou averzi vůči Romům, ale za vysmívání se někomu kvůli tomu, že má zájem o práci, to bych ji seřval taky. Spíše se hodilo napsat: tak aspoň někdo z nich chce pracovat, nebo tak něco, když už je nemá ráda a chtěla si rýpnout. Všechno tohle urážlivé zesměšňování, místo faktického pojmenovávání problémů majorita-minorita, totiž nahrává pseudohumanistům upalujících domnělé čarodějnice za pochodu.

Taková levicová aktivistka Saša Uhlová, která ve své knize Hrdinové kapitalistické práce popisuje, jak po hodině a půl běžné práce odpadala do mrákot, pak ve svém článku o škaredých předsudcích k tomu píše: Co ostatní kolegové? Jsou všichni antirasisté? Mnohem spíš to bylo tak, že ve firmě byla obklopena lidmi, kteří její výroky považovali za normální, a tak si myslela, že jsou v pořádku. A navrhuje: Mohl by (zaměstnavatel, pozn.) pro zaměstnance připravit třeba workshop, v němž by se nějaký mediátor pokusil o to, aby Romové ostatním kolegům zprostředkovali zkušenost diskriminace, aby i neromové poznali, jaké to je, když je někdo automaticky odmítá; když je lidé odsuzují ještě předtím, než o nich cokoli vědí…

Nepřekvapuje mě, že bojovnice proti předsudkům automaticky odsuzuje lidi, které vůbec nezná, předsudkem rasismu (její kolegy z práce), to je u těchle levicových inkvizitorů normální, ale docela mě překvapil ten návrh převýchovných kurzů k obrazu lepších zítřků. Už vidím tu Orwellovskou budoucnost: „ty se nechceš zúčastnit převýchovného kurzu? Ty jsi rasista? Vstaň a řekni tady přede všemi, proč se nechceš zúčastnit protirasistické aktivity!“ Tohle si ještě dobře pamatuji z dob vlády komunistů. A jak víme, bohužel, levičáci nemají daleko od návrhu kraviny k jejímu prosazování a od jejího prosazení k jejímu zpřísnění non plus ultra. Takže je klidně možné, že se brzy potkáme v nějakém tom převýchovném táboře za ostnatým drátem. Koneckonců i s tímto mají levičáci své bohaté zkušenosti.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 324 × | Prestiž Q1: 14,47

+31 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top