Štítky článku: •  

Blbonavirus

Taky přemýšlíte, jestli na koronavirus umřete jenom vy, nebo i celá vaše rodina a v roušce se i sprchujete? Dumáte, jestli k tomu metráku špaget ve špajzu nepřikoupit ještě jeden a ještě další balík čínských roušek pro stavební dělníky a k té druhé elektrocentrále další tři kanystry benzinu? Ne? V tom případě jste úplně normální.

A mediální masáže jakéhokoliv typu na vás zjevně mají zanedbatelný či nulový vliv. Což je dobrá zpráva. Ta špatná je, že i tak si špagety na vaše oblíbené alla carbonara pravděpodobně už brzo jen tak jednoduše nekoupíte. Protože ti vaši spoluobčané, co jsou dlouhodobým účinkem propagandy nastaveni na režim „říkali to v televizi“ si jimi pod vlivem toho, co média stran čínské chřipky už celé týdny předvádějí, už v panice ty špajzy plní.

Pustíte si televizi — koronavirus. Pustíte si rádio — koronavirus. Koupíte si noviny — koronavirus. Kliknete na stránky — koronavirus. Luštíte křížovku — koronavirus. Týdny a týdny v kuse šíří média paniku, paniku a paniku, jinak se to nedá nazvat. Tím, jaký nepřiměřený prostor věnují něčemu, co vypadá jako obyčejná chřipka, projevuje se to jako chřipka a má úmrtnost podobnou jako obyčejná chřipka. Kolik asi lidí v Číně nebo v Evropě umřelo od začátku té koronahysterie na „obyčejnou“ chřipku? Proč mi nikdo nonstop nehlásí tahle čísla?

A pak, po týdnech mediálního šíření paniky o smrtícím viru z Číny zaplavujícím svět a na který soudě dle mediální intenzity asi všichni umřeme, si tak jednou posloucháte veřejnoprávní rozhlas a redaktor se sám sebe zcela seriózně ptá, proč lidé propadají v souvislosti s koronavirem panice a vyprazdňují v obchodech regály, ačkoliv tu zatím nemáme jediného nakaženého a nejde rozhodně o žádný ekvivalent eboly… Asi nemám slov.

Na závěr mám k tomu neuvěřitelnému cirkusu jen jednu věcnou poznámku. V České republice zemře každý rok na chřipku či komplikace s ní spojené a za naprostého nezájmu médií a tedy bez paniky obyvatelstva a vykoupených krámů zhruba 2 000 lidí. Což je o rovné 2 000 lidí víc, než u nás doposud zemřelo na ten nový, strašlivě nebezpečný a velice smrtící čínský bacil s děsivou úmrtností do 2 %.

Zkouším si představit, co se asi bude dít, až bude jednou po světě řádit nějaký skutečně smrtící virus, tedy s úmrtností nad 50 %. Ale fantazie mi nestačí. A při pohledu na hlavní hygieničku Gottvaldovou, specialistku na výživu a na ministra zdravotnictví, dvojitého magistra práv a mediálních studií doufám, že až ta chvíle přijde, budou na jejich místech nějací opravdu schopní odborníci.

Píše Lu Lina na Nonserviam.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 372 × | Prestiž Q1: 13,51

+28 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
TomM

Teď jsem četl jeden dobrý vtip k těm zběsilým nákupům.Dobrý den, máte mouku?

Ano, ale už jen v Kosteleckých uzeninách...

Vojtěch Běhunčík

Viz také:

Behaviorální ekonomové: Pořizování zásob pro krizi nesouvisí s panikou!

http://www.osel.cz/11056-behavioralni-ekonomove-porizovani-zasob-pro-krizi-nesouvisi-s-panikou.html

Jára

Gratuluji Vám a děkuji zároveň za rozumný názor. Už jsem si myslel, že všichni kolem zešíleli a já jsem jediná bílá vrána.

Tohle přemrštěné opatření bude mít dohru. Začnou bankrotovat restaurace, po nich pronájem hotelů, pak se přidá automobilový průmysl
a může to skončit totálním bankrotem celé ČR.

A kdo za to bude zodpovědný?

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top