Štítky článku: •  

Blbonavirus

Taky přemýšlíte, jestli na koronavirus umřete jenom vy, nebo i celá vaše rodina a v roušce se i sprchujete? Dumáte, jestli k tomu metráku špaget ve špajzu nepřikoupit ještě jeden a ještě další balík čínských roušek pro stavební dělníky a k té druhé elektrocentrále další tři kanystry benzinu? Ne? V tom případě jste úplně normální.

A mediální masáže jakéhokoliv typu na vás zjevně mají zanedbatelný či nulový vliv. Což je dobrá zpráva. Ta špatná je, že i tak si špagety na vaše oblíbené alla carbonara pravděpodobně už brzo jen tak jednoduše nekoupíte. Protože ti vaši spoluobčané, co jsou dlouhodobým účinkem propagandy nastaveni na režim „říkali to v televizi“ si jimi pod vlivem toho, co média stran čínské chřipky už celé týdny předvádějí, už v panice ty špajzy plní.

Pustíte si televizi — koronavirus. Pustíte si rádio — koronavirus. Koupíte si noviny — koronavirus. Kliknete na stránky — koronavirus. Luštíte křížovku — koronavirus. Týdny a týdny v kuse šíří média paniku, paniku a paniku, jinak se to nedá nazvat. Tím, jaký nepřiměřený prostor věnují něčemu, co vypadá jako obyčejná chřipka, projevuje se to jako chřipka a má úmrtnost podobnou jako obyčejná chřipka. Kolik asi lidí v Číně nebo v Evropě umřelo od začátku té koronahysterie na „obyčejnou“ chřipku? Proč mi nikdo nonstop nehlásí tahle čísla?

A pak, po týdnech mediálního šíření paniky o smrtícím viru z Číny zaplavujícím svět a na který soudě dle mediální intenzity asi všichni umřeme, si tak jednou posloucháte veřejnoprávní rozhlas a redaktor se sám sebe zcela seriózně ptá, proč lidé propadají v souvislosti s koronavirem panice a vyprazdňují v obchodech regály, ačkoliv tu zatím nemáme jediného nakaženého a nejde rozhodně o žádný ekvivalent eboly… Asi nemám slov.

Na závěr mám k tomu neuvěřitelnému cirkusu jen jednu věcnou poznámku. V České republice zemře každý rok na chřipku či komplikace s ní spojené a za naprostého nezájmu médií a tedy bez paniky obyvatelstva a vykoupených krámů zhruba 2 000 lidí. Což je o rovné 2 000 lidí víc, než u nás doposud zemřelo na ten nový, strašlivě nebezpečný a velice smrtící čínský bacil s děsivou úmrtností do 2 %.

Zkouším si představit, co se asi bude dít, až bude jednou po světě řádit nějaký skutečně smrtící virus, tedy s úmrtností nad 50 %. Ale fantazie mi nestačí. A při pohledu na hlavní hygieničku Gottvaldovou, specialistku na výživu a na ministra zdravotnictví, dvojitého magistra práv a mediálních studií doufám, že až ta chvíle přijde, budou na jejich místech nějací opravdu schopní odborníci.

Píše Lu Lina na Nonserviam.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 380 × | Prestiž Q1: 13,80

+29 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
TomM

Teď jsem četl jeden dobrý vtip k těm zběsilým nákupům.Dobrý den, máte mouku?

Ano, ale už jen v Kosteleckých uzeninách...

Vojtěch Běhunčík

Viz také:

Behaviorální ekonomové: Pořizování zásob pro krizi nesouvisí s panikou!

http://www.osel.cz/11056-behavioralni-ekonomove-porizovani-zasob-pro-krizi-nesouvisi-s-panikou.html

Jára

Gratuluji Vám a děkuji zároveň za rozumný názor. Už jsem si myslel, že všichni kolem zešíleli a já jsem jediná bílá vrána.

Tohle přemrštěné opatření bude mít dohru. Začnou bankrotovat restaurace, po nich pronájem hotelů, pak se přidá automobilový průmysl
a může to skončit totálním bankrotem celé ČR.

A kdo za to bude zodpovědný?

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top