Štítky článku: •  

25 největších perel z jednání o EET. Komu se prášilo od pusy?

Tak si poslechněte, jak se nám ti zadarmo drazí politici exhibují v práci. Nejvyšší čas je chytit, strčit do koše a vymáchat ve Vltavě. Dělají si z nás totiž tak maximálně legraci. Mimochodem: kteréhopak jste si jmenovitě zvolili Vy?

uctenka-baobabis1.jpg (14,220 kiB)
Takhle si z nás tropí srandu

Během dnešního (11/7) emotivního jed­ná­ní o zavedení elektronické e­vi­den­ce tržeb padala z úst poslanců jedna perla za druhou. Předtím, než si odhlasovali postup zákona do dalšího čtení, předvedli roz­pě­tí svých slovníků a bonmotů. Nechte se unést těmi „nejlepšími“:

„Děkuji za nonverbální prezentaci, která jistě podporuje mé vystoupení. Byl tu mi­mo­řád­ný hluk a navíc tu běhali nějací demonstranti s cedulemi.“ Miroslav Kalousek (TOP-09) poté, co se mu před pultíkem pro­hnal Andrej Babiš s ukázkou účtenek v nad­ži­vot­ní velikosti.

„Chvilku jsem tady zajásal, když jsem viděl ty cedule, že pan ministr v očekávání dlouhého jednání nám tady otevřel malý bufet. Pak jsem pochopil, co to je. Jenom mám takovou zdvořilou prosbu ohledně umístění těch cedulí. Já přes ně nevidím, jak se pan ministr Babiš tváří při projevu pana Kalouska a cítím se tím ochuzen. Tak jestli by se to nedalo trošku poupravit.“ Martin Lank (Úsvit)

„Já na margo jednoho z předřečníků, který se tady dovolával elektronických receptů a lékařů. Pane kolego, vy ne, že pláčete na cizím hrobě, vy jste netrefil ani hřbitov.“ Miroslav Janulík (ANO)

„Pan ministr Babiš přišel do Sněmovny s tím, že to je žvanírna, a teď z toho udělal manéž. Myslím, že se stylizuje do role principála této manéže.“ Michal Kučera (TOP-09)

„Kdybychom takové množství času, které věnujeme projednávání této novely zákona o elektronické evidenci tržeb, věnovali diskusi nad tím, jak zabránit vyvádění miliardových částek do daňových rájů, udělali bychom určitě lépe.“ Karel Fiedler (Úsvit)

„Děláte tady z toho kocourkov ještě větší, než tady byl. Prosím vás, co to tady vykládáte.“ František Laudát (TOP-09)

„Myslím, že kolega Nykl říkal metaforizovat a pan kolega Kalousek slyšel metabolizovat.“ Pavel Plzák (ANO)

„A člověk si neumí představit, že když někdo celý život nelže, tak je pak v šoku, co tady ten Kalousek předvádí.“ Andrej Babiš (ANO)

„Vám opravdu přijde morální, že váš předseda je největší přísavkou na veřejných rozpočtech?“ Miroslav Kalousek (TOP-09)

„My tímto nařízením jdeme kanonem na vrabce.“ Michal Kučera (TOP-09)

„Máme tady Otesánka, to je ten stát, kterého krmíme dalšími a dalšími daty, a on neustále roste. A tady je návrh, jak další potravu o třech stech tisících našich podnikatelů dáme tomu Otesánkovi. A ti, kteří se dneska smějí a radují, že se jich to netýká, že ten Otesánek požírá někoho jiného, ti se pletou, protože když roste, tak potřebuje té potravy mnohem více. A klíčovou komoditou jsou tu informace. A to je ten hlavní důvod, proč my jsme proti. My toho Otesánka krmit nebudeme, my se tím Otesánkem sežrat nechceme nechat.“ Zbyněk Stanjura (ODS)

„My tady budeme honit blechy v kožichu medvěda, budeme tím ztrácet spoustu času elektronickou evidencí tržeb, ale ty velké daňové úniky, ty necháme pořád, aby existovaly.“ Karel Fiedler (Úsvit)

„Ke mně každých 14 dní jezdí člověk, který má takový pobitý kombík a v něm mi vozí pivo, limonády atd. Pokaždé vytáhne z takového drobného přístroje účtenku, kterou mi samozřejmě odevzdá. Nevím, z čeho žije, pravděpodobně z ruky do úst, ale opravdu s tím nemá žádné problémy.“ Ivan Pilný (ANO)

„Já využiji toho, že nám tady pan poslanec Kalousek pověsil ten krásný plakát, který souvisí s velkým bratrem, který se dívá, kolik kdo vypije piv, kdyby pan ministr financí podlehl třeba během zasedání Poslanecké sněmovny neodolatelnému nutkání si zjišťovat, co konzumuje pan poslanec Kalousek v okolních restauracích, a já se přiznávám, že občas podobné nutkání mám také, tak elektronická evidence tržeb, jak bylo vidět z drobných panelů, co tady byly, mu v tom opravdu nepomůže.“ Ivan Pilný (ANO)

„Jestliže o našem systému zavádění elektronických voleb mají rozhodovat vysocí úředníci, kteří jsou elektronicky negramotní, nehneme se dopředu a budeme zaostalí.“ Ivan Gabal (KDU-ČSL)

„Kdyby to tato vláda myslela opravdu upřímně, tak by hlasovala pro můj návrh zákona.“ Tomio Okamura (SPD)

„Účinky zbraně EET, bude-li proti živnostníkům a malým podnikatelům skutečně nasazena, budou postupné. V první vlně zahubí ty nejslabší z nich, tedy ty, kteří nevyhoví technickým podmínkám. Další vlna smete ty, kterým se podnikání se zvýšenými náklady, které zavedení EET prokazatelně přinese, už prostě nevyplatí. A ve třetím kole pak s podnikáním seknou už i ti, kteří si řeknou, že státní buzeraci a neustálé zhoršování podmínek malého podnikání a provozování živností prostě nemají zapotřebí.“ Radim Holeček (ODS)

„To, jak dokáží někteří oligarchové typu pana ministra financí Babiše tzv. optimalizovat své daně, že to znamená daleko větší úniky oproti předpokládanému výběru daní, než jsou jakékoli úniky živnostníků.“ Miroslav Kalousek (TOP-09)

„Jestli chcete rozluštit tu hádanku, dovolím si vám říct, že lhal každý den, protože on jinak nepodniká a jinak tu politiku nedělá. Mě to nepřekvapuje, já to vím. Já 20 let vím, že je to zloděj a lhář. … Vy jste schopni akceptovat, že váš šéf je zloděj a lhář, že opravdu takhle pořád lže.“ Miroslav Kalousek (TOP-09)

„Kdybych 20 let tady žvanil jak Kalousek, tak bych samozřejmě mluvil líp nebo lépe, omlouvám se, nejsem dobrý rétor, neumím tak dobře mluvit jako pan Kalousek.“ Andrej Babiš (ANO)

„Pan kolega Kalousek tady před chvílí řekl: Já ho znám už 20 let. On lže a krade. Myslím, že mluvil o osobě, kterou zná už přes 50 let, to znamená od té doby, co pobral rozum. To není osobní invektiva. To je pravda. To je dokázaný fakt.“ Martin Komárek (ANO)

„Promiňte, pane podnikateli a největší daňový neplatiči a největší dojiči veřejných rozpočtů. Tak abychom si všichni dokázali srovnat, jestli opravdu ty veřejné rozpočty likviduje víc ten pan Havlíček z Klatov anebo pan Babiš z Průhonic. Já nevnucuji panu poslanci Schwarzovi svůj pohled. On je přesvědčen, že ten řezník Havlíček z Klatov poškozuje ty veřejné rozpočty víc než pan Babiš z Průhonic. Já se snažím říct jenom ty objemy. Pan Havlíček z Klatov, když zatajil klobásu, připravil státní rozpočet o 7,60 Kč. Pan Babiš jenom na ‚biopalivách‘ chce okrást veřejné rozpočty o pět miliard a jenom v případě Synthesie Pardubice okrádá veřejné rozpočty o dalších pět miliard.“ Miroslav Kalousek (TOP-09)

„Já bych to znovu zopakoval panu Kalouskovi. Dokonce mám tady nový údaj. Já jsem za posledních pět let jako fyzická osoba… (Poslanec Kalousek šel k předsedajícímu a o něčem se s ním radí. Ministr Babiš se rozhlíží a hledá ho.) — už šel pryč, asi si šel zase dát dávku…“ Andrej Babiš (ANO)

„Já jenom chci požádat pana ministra financí, aby mi nedoporučoval to, co mám nebo nemám číst. Prosím vás, abyste to laskavě nechal na mé vlastní úvaze. Vaše jsou asi tak stejně užitečné jako ty, které dáváte českým živnostníkům. ‚No, jestli holt vám ta registrační pokladna způsobí potíže a vy zkrachujete, tak holt zkrachujete.‘ Tak podobné rady, které dáváte živnostníkům, dáváte i mně. A já o ně nestojím. Doufám, že o ně nebudou stát ani čeští živnostníci a že zabráníme, abyste jim ničil život.“ Miroslava Němcová (ODS)

„Já jsem si myslel, že budeme debatovat normálně a fakt to nemá úroveň. Pan Kalousek mi poničil účtenku, je to majetek ministra financí.“ Andrej Babiš (ANO)

Pro ŽivnostenskéListy.cz Kateřina Kotalová

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 863 × | Prestiž Q1: 5,36

+2 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top