Štítky článku: •  

Neziskovkáři dostali v Řecku na budku

Řecké příhraničí je už pár dní pod obrovským tlakem. Nejen že Erdoganovo Turecko přestalo bránit takzvaným „uprchlíkům“ v cestě k Řecké hranici. Ale v posledních dnech je tam začalo samo aktivně navážet! (zde). Nelze se proto divit, že Řekům ruply nervy.

Objevují se zprávy od řecko-tureckých hraničních přechodů a z pohraničních ostrovů, že rozhněvané obyvatelstvo začalo brát věci do vlastních rukou. (zde) V přístavu Thermi na ostrově Lesbos zaútočili rozzuření mladí Řekové na zaměstnance nevládních organizací a naházeli jim věci, včetně kamer do moře. Při té příležitosti napadli i poslance europarlamentu za zelené, nadšeného vítače, Erika Marquardta. Z jeho tweetu: Zaútočili na mě fašisté, když se místní pokusili vytlačit loď uprchlíků z přístavu Thermi na Lesbosu. Jsem (docela) v pořádku, nebojte se — uprchlíci však stále sedí v lodi. Házejí na ně plastové láhve…

Podle jiných zpráv o incidentech v Thermi, (zde) zahájili mladí Řekové pátrání po pracovnících nevládních organizací. Na Epano Skala poblíž PPC prý proběhly „závažné incidenty“ mezi mladými lidmi a členy nevládních organizací. Tedy jinými, méně učesanými slovy — neziskovkáři dostali na budku.

Podobné zprávy přicházejí i z ostrova Chios, tentokrát cestou Britských listů a „slavného“ Elfa a neziskovkáře Kartouze. (zde). Jeho norská spolupracovnice mu píše o mladých „fašistech“, bránících člunům přistát a pak uvádí: „Předtím jsme byli v restauraci. Když jsme dojedli, jeden jiný dobrovolník se nás ptal, jestli jsme byli v restauraci v Murii. V jedné ultrapravicové skupině totiž někdo napsal, — viděli jsme čtyři lidi, asi z neziskovky, pojďme je zmlátit. Naštěstí se zatím nic nestalo.“

Vypadá to, že i tahle krize je k něčemu dobrá. Trpělivost místních přetekla. Část mládeže povolila uzdu své dlouholeté frustraci a není v silách, ani v zájmu centrální vlády jim v tom počínání příliš bránit. Vždyť dělají jen to, co měly oficiální řecké orgány činit už dávno. Brání svou zem. Jak proti nepříteli z lodí, tak proti nepříteli z EU….

Píše pan Lubomír Vylíčil na PP

Řekové toho už mají plné zuby!

Nyní mlátí zaměstnance nevládních organizací a zapalují zařízení OSN.

V přístavu Thermi na Lesbos zaútočili rozzuření Řekové na zaměstnance nevládních organizací (NGOs) a hodili jim kamery do moře. Napaden byl i zelený europoslanec Erik Marquardt.

Rozhněvaní Řekové na Lesbosu zablokovali před příjezdem lodí plných nelegálních migrantů přístav.

Někteří demonstranti uvěznili vedoucího kanceláře UNHCR v Lesbosu, zatímco novináři, mezinárodní fotografové médií a městský radní Mytilene, kteří se pokoušeli zasáhnout, byli také zadrženi.

Přitom byli napadeni místními obyvateli i zaměstnanci nevládní organizace Open Borders a jejich kamery byly hozeny do vody.

Podle Lesbos Post útoky v současnosti pokračují a rozhněvaní Řekové útočí i na vozidla zaměstnanců nevládních organizací (NGOs). Mladí Řekové prý „loví“ pracovníky nevládních organizací na Lesbosu; v Epano Skala a v Mytilini na Lesbos dochází k „závažným incidentům mezi mladými lidmi a členy nevládních organizací“.

Podle posledních zpráv rozhněvaní obyvatelé Lesbosu zapálili přijímací centrum pro uprchlíky UNHCR, které nebylo používané.

Zelený europoslanec Erik Marquardt, který rád propaguje na převaděčských lodích nedovolené přistěhovalectví s podporou ARD (německá veřejnoprávní TV), byl podle vlastních slov „ohrožován“ a zadržen policií.

Slovenské HlavnéSprávy.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 533 × | Prestiž Q1: 17,52

+42 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top