Štítky článku: •  

Neziskovkáři dostali v Řecku na budku

Řecké příhraničí je už pár dní pod obrovským tlakem. Nejen že Erdoganovo Turecko přestalo bránit takzvaným „uprchlíkům“ v cestě k Řecké hranici. Ale v posledních dnech je tam začalo samo aktivně navážet! (zde). Nelze se proto divit, že Řekům ruply nervy.

Objevují se zprávy od řecko-tureckých hraničních přechodů a z pohraničních ostrovů, že rozhněvané obyvatelstvo začalo brát věci do vlastních rukou. (zde) V přístavu Thermi na ostrově Lesbos zaútočili rozzuření mladí Řekové na zaměstnance nevládních organizací a naházeli jim věci, včetně kamer do moře. Při té příležitosti napadli i poslance europarlamentu za zelené, nadšeného vítače, Erika Marquardta. Z jeho tweetu: Zaútočili na mě fašisté, když se místní pokusili vytlačit loď uprchlíků z přístavu Thermi na Lesbosu. Jsem (docela) v pořádku, nebojte se — uprchlíci však stále sedí v lodi. Házejí na ně plastové láhve…

Podle jiných zpráv o incidentech v Thermi, (zde) zahájili mladí Řekové pátrání po pracovnících nevládních organizací. Na Epano Skala poblíž PPC prý proběhly „závažné incidenty“ mezi mladými lidmi a členy nevládních organizací. Tedy jinými, méně učesanými slovy — neziskovkáři dostali na budku.

Podobné zprávy přicházejí i z ostrova Chios, tentokrát cestou Britských listů a „slavného“ Elfa a neziskovkáře Kartouze. (zde). Jeho norská spolupracovnice mu píše o mladých „fašistech“, bránících člunům přistát a pak uvádí: „Předtím jsme byli v restauraci. Když jsme dojedli, jeden jiný dobrovolník se nás ptal, jestli jsme byli v restauraci v Murii. V jedné ultrapravicové skupině totiž někdo napsal, — viděli jsme čtyři lidi, asi z neziskovky, pojďme je zmlátit. Naštěstí se zatím nic nestalo.“

Vypadá to, že i tahle krize je k něčemu dobrá. Trpělivost místních přetekla. Část mládeže povolila uzdu své dlouholeté frustraci a není v silách, ani v zájmu centrální vlády jim v tom počínání příliš bránit. Vždyť dělají jen to, co měly oficiální řecké orgány činit už dávno. Brání svou zem. Jak proti nepříteli z lodí, tak proti nepříteli z EU….

Píše pan Lubomír Vylíčil na PP

Řekové toho už mají plné zuby!

Nyní mlátí zaměstnance nevládních organizací a zapalují zařízení OSN.

V přístavu Thermi na Lesbos zaútočili rozzuření Řekové na zaměstnance nevládních organizací (NGOs) a hodili jim kamery do moře. Napaden byl i zelený europoslanec Erik Marquardt.

Rozhněvaní Řekové na Lesbosu zablokovali před příjezdem lodí plných nelegálních migrantů přístav.

Někteří demonstranti uvěznili vedoucího kanceláře UNHCR v Lesbosu, zatímco novináři, mezinárodní fotografové médií a městský radní Mytilene, kteří se pokoušeli zasáhnout, byli také zadrženi.

Přitom byli napadeni místními obyvateli i zaměstnanci nevládní organizace Open Borders a jejich kamery byly hozeny do vody.

Podle Lesbos Post útoky v současnosti pokračují a rozhněvaní Řekové útočí i na vozidla zaměstnanců nevládních organizací (NGOs). Mladí Řekové prý „loví“ pracovníky nevládních organizací na Lesbosu; v Epano Skala a v Mytilini na Lesbos dochází k „závažným incidentům mezi mladými lidmi a členy nevládních organizací“.

Podle posledních zpráv rozhněvaní obyvatelé Lesbosu zapálili přijímací centrum pro uprchlíky UNHCR, které nebylo používané.

Zelený europoslanec Erik Marquardt, který rád propaguje na převaděčských lodích nedovolené přistěhovalectví s podporou ARD (německá veřejnoprávní TV), byl podle vlastních slov „ohrožován“ a zadržen policií.

Slovenské HlavnéSprávy.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 691 × | Prestiž Q1: 18,12

+45 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top