Štítky článku: •  

Hannibal ante portas

Desítky tisíc lidí útočí na policisty kameny a zápalnými lahvemi, likvidují zátarasy na hranicích. Stát povolal armádu. Řecko žádá Evropu úpěnlivě o pomoc. Připravte se. To v míru přicházejí naši hosté pro kousek vlídného slova.

Turecký prezident Erdoğan v rámci zákulisní politiky vypověděl dohodu s EU o zadržování migrantů putujících do Evropy. Nyní je k cestě naopak vyzývá. Na turecko-řecké hranici se jich sešly deseti tisíce ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku a Iránu a násilně si vynucují vstup do nitra kontinentu.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/nemuzeme-celit-dalsi-vlne-uprchliku-rekl-erdogan-turecko-otevrelo-hranice-do_2002291229_ada

Nevím jak jinde, ale u nás jde host jen tam, kde je pozván. A předtím zaklepe a ne že vykopne dveře. A taky většinou při vstupu nedává hostiteli šutrákem do květáku.

O tom, že se nejedná o zástupy hladových a vystrašených lidí na útěku před jistou smrtí, vděčných za jakoukoliv pomoc a trochu vlídného přístupu, se už nemá cenu dávno bavit. A o tom, že jsou jen dezorientovaní a zoufalí už také ne. Jediná zoufalost v jejich jednání je usilovné hledání si dobrého bydlení v nějaké silné ekonomické zemi s řadou nadstandardních lidských práv a bezprecedentních benefitů k vcelku pohodlnému životu a s jistou zaručenou rentou do konce žití. No proč ne, to by se líbilo i mně. Kdyby mi někdo slíbil vybavené bydlení za půldara v Kanadě s minimálními dávkami třikrát převyšujícími mou nynější mzdu bez nutnosti pracovat a k tomu naprostou svobodu ohledně mých zájmů a koníčků, taky bych šel. Pokud bych na to měl ovšem nárok a byl zván.

A to je ta potíž. Přesto že vám zde budou různí duhoví zbloudilci tvrdit, že mít se lépe je základní lidské právo, potom vězte, že fakt není. Touha mít se lépe, ta je legitimní, ale jen ta. Ovšem sejmout kvůli ní policajta na hranicích molotovem už zase tak podle práva není. Nikdo nemá právo si vybírat zemi, kde ho musí přijmout a postarat se o něj. A nikdo není ani povinen to takhle nastavit či dodržovat. Alespoň od doby, co máme Úmluvu o právním postavení uprchlíků z roku 1951.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1578628-expertka-uprchlik-ma-pravo-na-ochranu-zemi-si-ale-vybirat-nemel

Dodnes si pamatujeme ty tuny lží a srdcebolných reportáží s věrohodností prodejce nádobí. Třeba v případě, kdy se migranti usalašili na hřbitově hned vedle volné louky a tam bivakovali. Prý ve tmě zabloudili a někteří si tam unaveni po cestě i sedli. Nebudu se ptát, kam chodili mezi hroby na záchod, ale určitě vím, že i po tmě bych rozeznal hřbitov od volného prostranství hned vedle. Pokud by ovšem ta tma nebyla v mé hlavě.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/345557/uprchlici-si-ustlali-na-hrobech-na-krestanskem-hrbitove-vznikl-provizorni-tabor.html

A dodnes si také pamatuju to desatero z dílny Hate Free s názvem Deset hoaxů o uprchlících, ve kterém tito dobráci vyvrátili sami sebe v hnedle osmi případech. Ty lži tam byly jako od studentů páté třídy pomocné školy. A tohle si, prosím pěkně, ještě štědře platíme.

https://ct24.ceskatelevize.cz/media/1583092-uprchlici-a-hoaxy-podivejte-se-na-10-nejcastejsich-mytu-o-uprchlicich

O tom, že migranti lžou nejméně v 60 % o svém věku, původu a důvodech migrace bylo už vypsáno hodně internetové černě. A kam jsou schopni zajít lidskoprávní aktivisté v obhajobě jejich lží, o tom svědčí i případ z České republiky, kde se evidentně dospělí migranti za naše peníze soudí o to, že jsou ještě děti.

https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/afghanci-uprchlik-policie-usti-nad-orlici-urceni-veku-zaloba-soud-pardubice.A200224_145413_pardubice-zpravy_skn

Takže závěrem. Ten, kdo mi vykopává dveře, není host, ale vetřelec. Ten, kdo po mě háže kamením je útočník, a ten kdo porušuje zákony a ještě k tomu lže, je zločinec. Anebo alespoň v minulosti to takhle platilo. Nevím, třeba jsem fakt ze staré školy. Ale vím, že pokud obyčejní lidé vyjdou do ulic bránit své domovy, tak jako se to děje nyní v Řecku, pak je to válka.

Místní obyvatelé se shromáždili na pobřeží a bránili skupině migrantů ve vylodění.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/na-ostrove-lesbos-skupiny-mistnich-brani-migrantum-ve-vylodeni-40315155

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 368 × | Prestiž Q2: 11,96

+44 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top