Štítky článku: •  

Takový výkřik do tmy

Politici se bojí o své osobní živůtky - a ostatně také mají proč. A moc dobře to vědí.

grasel-in-ketten.jpg (34,187 kiB)
Johann Georg Grasel

Ta fascinující perverze spočívá v tom, že si své ochranky nechávají násilnými krádežmi (daněmi) platit právě těmi, před kterými se potřebují chránit, těmi, kteří by jim po krku rádi skočili, nebo jim alespoň řádně nabančili čumu.

To je úžasný fenomén: Jakoby pověstný Johann Georg Grasel, či podobný lapka a darebák a vrah směl okrást kohokoliv zcela legálně a právem, pokud lup půjde na bambitky, náboje, koně, postroje, ošacení a obživu jeho lupičské gardy a jeho samotného.

Trestné bude až to, co bude uloupeno nad rámec těchto výdajů. (Ovšem už ani toto v současných státech neplatí.)

Tady stát loupí a rabuje naprosto bezostyšně až za všechny humánní a etické meze.

Pak se ovšem nevyhneme závěru, že stát přestal být humánní.

Co s takovým státem, který potřebuje nezbytně ke své vlastní ochraně a obraně svých představitelů před vlastním lidem ochranky?

Ale to už tu přeci bylo. Pocítili jsme to tvrdě nejen 17. listopadu na Národní třídě. Moc bušila své občany skrze své žoldnéře za státní, ukradené peníze. Pořád je to stejné. Nic jsme se nepoučili z chyb minulosti, budeme je nuceni zopakovat znova.

Je mi to strašně líto.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 325 × | Prestiž Q1: 11,98

+20 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top