Štítky článku: •  

Piráti ve stopách nacistů a komunistů

Už dlouho mě něco takhle nevytočilo. Nepíše se rok 1935 a nejsme v nacistickém Německu, nepíše ani rok 1950 či 1970 a nejsme v socialistickém Československu.

Nacházíme se v České republice a píše se rok 2020. Od sametové revoluce, která prý do naší země vrátila svobodu, uplynulo pouhých 30 let. A v tento čas přicházejí do parlamentu Piráti s materiálem, který má z běžného pracovního, úřednického, manažerského, funkcionářské a politického provozu vyřadit osoby, které nesdílejí ten jediný správný pohled na svět.

Nic jiného se v jejich manuálu nazvaném Vyhodnocení důvěryhodnosti právnických a fyzických osob, jehož autory jsou pirátští aktivisté Janusz Konieczny a Petr Fojtík, neskrývá. Za spoustou vznešených frází a rádoby odborného blábolení jak péro z gauče vykukuje tradiční bolševická, v tomto případě neobolševická ideová nenávist k lidem s odlišným nazíráním na svět.

Stačí, že máte špatné, rozuměj ideově závadné, přátele, že čtete špatné, rozuměj alternativní, severy či na nich snad nedejbože publikujete, že se účastníte závadných, rozuměj k současnému režimu kritických, akcí, zkrátka a dobře že nejste ten správný eurosoudruh ohýbající pětkrát denně hřbet směrem k Bruselu. Je třeba vás eliminovat, vyřadit, vyselektovat.

I tohle je jeden z důvodů, proč jsou k smíchu všechny ty třicet let opožděné iniciativy bojující proti komunismu. Ten je totiž ve své tradiční podobě už dávno mrtvý. Ale vstali noví bojovníci, noví totalitáři. Nad jejich hlavami už nevlají rudé prapory, nýbrž zelené, duhové a u nás především ty černé s bílou lebkou a zkříženými hnáty.

Jsou ale stejně zákeřní, bezskrupulózní a nebezpeční, jako byli jejich němečtí nacističtí či českoslovenští komunističtí předchůdci.

(Ten šílený pirátský manuál si můžete přečíst tady.)

Píše pan Petr Štěpánek na www.petrstepanek.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 286 × | Prestiž Q1: 8,88

+14 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 4 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Borsuk

ANI JSEM TO CELÉ NEDOČETL ALE MÁ SE TO TÝKAT I ORGÁNŮ PRIVÁTNÍCH SPOLEČNOSTÍ...NAPROSTO NESLÝCHANÉ. AUTOŘI JSOU ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM ČINNOSTI SMĚŘUJÍCÍ K POTLAČENÍ PRÁV A SVOBOD JINÝCH OBČANŮ.

Tomáš Fiala

Já neměl ani žaludek to začít číst. Mě dostatečně znechutil už jen obsah na začátku.

Vojtěch Běhunčík

"tradiční bolševická, v tomto případě neobolševická ideová nenávist k lidem s odlišným nazíráním na svět".
To je nesmyslně adresovaná věta.
Bolševici ani neobolševici nejsou jediní, kteří nenávidí lidi s odlišným nazíráním na svět.

Vojtěch Běhunčík

A o tom to celé je.
Jednotlivé skupiny se navzájem nenávidí, uzavřeni ve svých názorových bublinách na sebe plivou a házejí kameny (a patřičně manipulováni zabíjejí).
Nejsou schopni ani ochotni pohledu na věc z druhé strany a diskutovat.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top