Štítky článku: •  

Turecká armáda zaútočila na řecké pohraničníky

Turecká armáda se včera pokusila násilím prorazit migrantům cestu do EU. Turečtí vojáci včera odpoledne přes hlavy migrantů ostřelovali řecké pohraničníky a policisty granáty se slzným plynem.

Podle agentury Reuters je turecká střelba navigována pomocí dronů, které z výšky zaměřují pozice řeckých policistů a pohraničníků. Řeckým obráncům se několikahodinový útok podařilo odrazit s pomocí armádních posil. Vytvořený obří mrak slzného plynu na řecké straně spláchli pomocí vodních děl.

Večer turecká armáda dějiště pohraničních střetů mezi řeckou policií a migranty zahalila kouřem z vojenských dýmovnic. Podle řeckých policejních důstojníků měla kouřová clona usnadnit migrantům pokus o průlom na dvou místech. Jedna skupina se pokusila prostříhat zátarasem z ostnatého drátu, druhá skupina se pokusila o překonání pohraniční řeky. Turecká armáda večer přivezla pro migranty vojenské hliníkové čluny pomalované maskovacím nátěrem. S příchodem tmy se turecká armáda pokusila zorganizovat přes hraniční řeku Evros výsadek migrantů.

Všichni migranti, kteří se za asistence turecké armády pokusili překonat hranice, byli zatčeni a ihned vráceni do Turecka. Agentura Al-Arabia oznámila, že migranti se z Řecka vraceli zbití od policie a svlečení do spodního prádla.

Podle tureckého ministra vnitra Süleymana Soylu z islamistické strany AKP bylo včera na hranicích více než 142 tisíc migrantů.

Podle údajů řeckého ministerstva vnitra tvoří pouze necelá 2 % migrantů, kteří se snaží protlačit přes Řecko do EU syrští civilisté prchající před válkou z oblasti Idlib, kde probíhají boje mezi syrskou armádou na jedné straně a džihádisty podporovanými tureckou armádou na druhé straně. Syřané ze všech oblastí země tvoří mezi migranty pokoušejícími se proniknout do Řecka pouze 4 %. Více než polovina jsou Afghánci. Druhé největší zastoupení mají ve skupině s 20 % Pákistánci. Třetí největší kontingent je s 12 % somálský. Zbytek tvoří různé národnosti z celého rozvojového světa. Od Bangladéše po Nigérii.

MUDr. Ivan David · FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 218 × | Prestiž Q1: 8,95

+14 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top