Štítky článku: •  

Střípky (262)

⚜ Nebojím se koronaviru, bojím se o naši svobodu (Milan Knížák) ⚜⚜ V Respektu asi Kund(r)ovi praskne žilka (Ministerstvo obrany RF) ⚜⚜ Základ pro megaprůser (Urza) ⚜

Nebojím se koronaviru, bojím se o naši svobodu

Andrej Babiš založil svojí image na ponižování všech kolem sebe, aby sám mohl vyniknout. Má silný PR tým, ale ten už nezvládá Babišovo psychopatické jednání, které se den ode dne stupňuje.

Ve spojení s Milošem Zemanem, který se zdá být už na pokraji fyzických a duševních sil a není schopen nezaujatě přemýšlet, posouvají naši společnost stále blíže systému, o kterém jsme věřili, že už nemůže nastat.

Zneužívat boje proti epidemii k politickým machinacím je odporné, a já opovrhuji všemi, kteří se toho účastní.

Babiš je obklopen bývalými komunisty a estébáky, jsou to jeho lidé z jeho prostředí. Nechápu, proč podobnými lidmi je obklopen i Miloš Zeman. Něco jsme udělali špatně. Havlova plichta s komunisty se nám nevyplatila. Třicet let uplynulo a sny o komunistech, na jejichž zbytky se budeme chodit dívat do ZOO, se nenaplnily.

Dnes komunisté drží v šachu naši vládu. Babiš vsadil na spojenectví jak s historickými komunisty, tak s neokomunisty z ČSSD. Jeho hnutí ANO není politickou stranou, je to jen kohorta Babišových sluhů, a já se za každého z nich hluboce stydím.

Nepovažuji naše opoziční strany za ideální. Piráti mně připadají směšní, ale na politické scéně mají své místo a jejich politické zápolení se odehrává v mezích politické tradice. Babiš nemá s politikou nic společného, chce jen urvat co nejvíc moci a majetku.

Roušky se nebezpečně podobají náhubkům. Obávám se, že Babiš a Zeman je budou chtít udržet co nejdéle. A pak přijdou vodicí šňůry.

Píše pan prof. Milan Knížák na PListy


V Respektu asi Kund(r)ovi praskne žilka

Letecká skupina Ruské federace pro pomoc Itálii je už zformována, je v ní tým předních odborníků.
Ruské ministerstvo obrany dokončilo vytvoření letecké skupiny určené k poskytování pomoci Italské republice v boji proti koronaviru.

V souladu s pokyny ministra obrany Ruské federace, armádního generála Sergeje Šojgu, vzdušné síly Ruska dokončily tvorbu letecké skupiny na převoz zdravotníků a vybavení ruského ministerstva obrany přidělených na pomoc Italské republice v boji proti koronaviru.

Na vojenském letišti Čkalovskij v Moskevské oblasti se soustředilo 9 letadel Il-76 ruského vojenského dopravního letectva, které se za poslední noc spolu s vycvičenými posádkami rychle přemístilo z oblastí Pskov, Uljanovsk a Orenburg.

Letadla jsou připravena převézt do Italské republiky osm lékařských a ošetřovatelských týmů vybavených potřebným lékařským vybavením.

Ve skupině asi 100 lidí jsou přední experti ruského ministerstva obrany v oblasti virologie a epidemiologie, kteří mají významné mezinárodní zkušenosti s bojem proti epidemiím.

(Zdroj: Ministerstvo obrany RF https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm… )


Základ pro megaprůser

Majitele lihovaru napadlo vyrábět desinfekce; stát mu to teda laskavě prominul, ale zakázal vyrábět další, když nemá povolení. To by tak hrálo, aby byl každý prospěšný, jak umí!

Na daleko větší průser však zadělává Schillerová a její shady dealings s ČNB. Je fakt úleva, že tu máme ten stát, co se o nás postará: http://clanky.urza.cz/index.php?linkID=523

Ale jedno po druhém. Napřed lihovarník. Lidi brblají, že ten zákaz je nesmyslný; třeba sestoupí Babiš ex machina a udělí výjimku, protože by se na tom daly nahrabat politické body.

Otázkou je, co všechny ty ostatní případy (zejména mimo krizi), kdy někdo může být užitečný, ale není, protože mu stát brání. Zajímavý je pak doublethink davů: „Je hrozné, že dotyčný nemůže dodávat desinfekci, když ji potřebujeme!“ versus běžné etatistické: „Samozřejmě, že si nikdo nemůže vyrábět cokoliv chce; povolení jsou potřeba!“ Lidé nechápou, že tyhle věci prostě škodí; jen teď je to víc vidět.

Apokalypsu však může rozpoutat Schillerová; ta dohodla s šéfem ČNB nákup státních dluhopisů. To má větší katastrofický potenciál než koronavirus. Jak to?

Inu, ČNB nemůže za normálních okolností nakupovat státní dluhopisy (je na to dokonce zákon); to má své opodstatnění. Když pomineme formality typu, že ČNB je jakoby „nezávislá“ instituce (asi jako ČT, zdravotní pojišťovny a tak), tak tahle praxe může reálně skončit hyperinflací.

Hyperinflace je to, co můžeme sledovat v některých banánových republikách (socialistický ráj ve Venezuele byl poslední ukázkou): Peníze nemají žádnou hodnotu, lidi jezdí nakupovat s trakařem plným bankovek; chleba stojí ráno miliardu korun, večer už deset miliard.

Schillerovou vůbec nepodezřívám z toho, že by tušila, co dělá; je to jedna z Babišových loutek. A jemu je to jedno, když bude moci rozdávat prachy a hrát si na zachránce, k čemuž mu nákupy státních dluhopisů ČNB pomohou.

V ČNB oproti tomu snad vědí dobře, co dělají (byť s jejich kroky dlouhodobě nesouhlasím a domnívám se, že páchají zlo, rozhodně to nejsou žádní blbci); jenže se jedná o celkem bezprecedentní krok, takže jeho následky s jistotou predikovat nemohou.

Kolik dluhopisů může ČNB nakoupit, aniž by došlo k apokalyptickým scénářům? Já nevím; a zatraceně doufám, že Rusnok to ví, protože jinak jsme v prdeli. Blbé je, že tahle situace je (na celém světě) dost nová, takže nikdo nemůže vědět, co je ještě „v pohodě“ a co už ne (teď pomíjím, že z pohledu libertariána není v pohodě ani koruna).

A co na to novináři? Prostě otiskují bez dalších výkladů a komentářů zprávu, že vláda dnes na mimořádném jednání projedná novelu, na jejímž základě by Česká národní banka (ČNB) mohla nakupovat od komerčních bank státní dluhopisy.

Vážně? Je zajímavé, jak titíž novináři musejí vždycky „vysvětlit“ (ve smyslu překroutit a omluvit) každý fail třeba české policie nebo EU, aby „to náhodou neinformovaný lid blbě nepochopil“; a teď, když se jedná o něco fakt zásadního, tak to podají jako nemastnou a neslanou zprávu bez komentáře?

Proč ta samá média, která mě už milionkrát informovala o tom, jak byli voliči v referendu o brexitu neinformovaní a nevěděli, co dělají, a dodala spoustu jednostranných komentářů, teď jen bezduše přepisují zprávu, které fakt většina lidí nerozumí, respektive nechápe její možné dopady?

Koronavirus tu může napáchat značné škody; ale hyperinflace může být reálnou apokalypsou. A rozhazovačná vláda se chce zalíbit voličům, tak dělá něco, čím nás může fakt reálně ohrozit. Neříkám, že se to stane. Jen že je tady to riziko a lidé by o něm měli vědět.

Další otázkou je, co se bude dít po otevření této Pandořiny skříňky; až přejde tahle krize, v jakém stavu bude pak legislativa? A co nějaký nástupce Babiše? Až bude potřebovat prachy, také sáhne do ČNB s tím, že „Babiš to přece už také udělal“?

ČNB nemá kupovat státní dluhopisy; je to cesta do pekel. Ne nutně hned, snad to teď dokáží nějak ustát; byť riziko tu je. Ale je to zatraceně nebezpečný precedens. A hlavně potenciální negativní následky toho kroku mohou DALECE předčit následky současné nákazy koronavirem.

Urza, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 219 × | Prestiž Q1: 7,52

+11 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top