Štítky článku: •  

Střípky (263)

⚜ Učitel národů Juncker a letní čas (Petr Robejšek) ⚜⚜ Vládním slibům nevěřte, těm per huba nejméně! (Josef Lebduška) ⚜⚜ Politické neziskovky mají největší strach o zisky (Josef Lebduška) ⚜⚜ Na Budapéééšť! (Petr Štěpánek) ⚜

Učitel národů Juncker a letní čas

Jean-Claude Juncker v srpnu 2018 furiantsky prohlásil: „Lidé to chtějí, tak to uděláme“ a pokračoval: „Miliony to chtějí, tak to také bude“. Myslel tím zrušení střídání času. Dokonce i Merkelová jeho zrušení podporuje. Zformulovala to svým typickým přímočarým a jasným stylem: „Já osobně bych to považovala za velmi důležitou prioritu.“

A proč se to dosud nestalo? Důvěrní znalci bruselských zákoutí tvrdí, že Komenského následovník Juncker chtěl státům dát lekci. Chtěl jim prý ukázat, že kdyby komise mohla rozhodovat všechno místo států, tak by všechno běželo jako na drátkách. Ano, asi tak, jako energetická, migrační, peněžní a bezpečnostní politika. Tak to snad raději posouvat hodinky sem a tam až do skonání světa.

A ještě jeden poznatek: Když národní zájmy znemožňují dokonce i dohodu posunutí hodinových ručiček o jednu hodinu, proč experti tvrdí, že nehrají žádnou roli a proč se EU vůbec o sjednocení Evropy pokouší.

Petr Robejšek, FCB


Vládním slibům nevěřte, těm per huba nejméně!

Tak přemoudřelá paní ministryně financí co chvíli valí lidem do hlavy, jak ministerstvo pomáhá podnikatelům, třeba tím, že mohou podat daňové přiznání později.

Jen zapomíná dodat, že zákony jsou jasné, každý kdo podá přiznání později, automaticky padá do registru nespolehlivých plátců a FÚ musí vyměřit pokutu. Nevím, který úředník si vezme na triko porušení zákona. Budou tedy podnikatelé k tomu ještě podat žádost o prominutí penále? A k tomu spousta dalších povinností, jako např. daňové přiznání k DPH, kontrolní hlášení, zálohy na silniční daň a podobně.

Také FÚ omezily provoz, fajn. Jenomže ten, kdo nemá datovou schránku, ten prostě na FÚ musí, tedy jenom zajistili nahromadění lidí před FÚ.

Nevím, zda by to byl takový problém, když už urychleně schvalovali mimořádně schodek rozpočtu, aby i současně s tím schválili mimořádné opatření v zákonech o daních a navazujících že pro daňové podání za r. 2019 platí termín 30. červen.

Vše je zatím jen v nějakém režimu veřejného slibu, který je ovšem velice mlhavý a dá se vykládat všelijak. A o to zřejmě jde, aby bylo možno na některé později pořádně zakleknout.

Josef Lebduška, FCB


Politické neziskovky mají největší strach o zisky

Některé neziskovky, které údajně pomáhají, dnes v ČR vidět není. Ale když vláda schvalovala mimořádná opatření, tak se ihned hlásily, že i ony potřebují více, aby na to vláda nezapomněla.

Kdyby nedostaly nic a ještě jim vláda vzala zpět, co jim jednou dala — požadovat vrátit dar lze, protože prokázaly, že nepomáhají, když je pomoci potřeba — a ty peníze dala například na ochranné pomůcky do sociálních služeb pečujících o seniory, udělala by nejlíp.

Josef Lebduška, FCB


Na Budapéééšť!

Z Německa, které už třikrát za sto let rozvrátilo celou Evropu a zničilo demokracii, kde jen to šlo, a kde v současné době politické bojůvky nikoli nepodobné těm Adolfovým už zase zcela běžně útočí na nepohodlné politické protivníky, zní, že Maďarsko prý už nepatří do Evropy. Proč?

Protože demokraticky zvolený maďarský parlament během koronavirové pandemie odhlasoval demokratické maďarské vládě Viktora Orbána zvláštní kompetence pro krizové období. To nevymyslíš!

A zní to nejen z Německa. Předhánějí a vyznamenávají se i naši politici. Kupříkladu předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Říká:

„Maďarská demokracie chřadne už roky a dnešní rozhodnutí tamního parlamentu je pro nás všechny varováním a připomínkou toho, co může nastat, když v parlamentu získá příliš velkou moc jedna strana. Postupné ochočení veřejnoprávních médií, zkrocení justice, útoky na neziskové organizace i nepohodlné novináře a nakonec situace, kdy parlament předá svoji moc vládě na neurčito. Maďarskou cestou se nesmíme vydat!“

To je věru zajímavé tvrzení. Pojďme si ho trochu rozebrat. Maďarská demokracie prý chřadne. Opravdu? Nekonají se tam snad volby? Konají. Jsou ty volby demokratické? Jsou. Platí jejich výsledky? Platí. Kdo tam vládne? Aha, tady zřejmě je ten problém. To, v čem se Maďarsko od mnohých zemí EU liší, je to, že tam skutečně vládne ten, kdo volby vyhrál, a ne kašpárci poklonkující nikým nevoleným aktivistům z darmožroutských neziskovek, obvykle vydržovaným z korporátních peněz a sosajícím ze státních cecíků. Ano, darmožroutské neziskovky, to je to, co se Pekarové Adamové líbí. Ale s tím ať jde klidně do háje.

Co tam máme dál? Ochočení veřejnoprávních médií. Hm, tak to je také věru vypečené tvrzení. Zvláště pak, když zní z úst političky země, kde si povinným výpalným financujeme veřejnoprávní média, jež jsou za peníze všech hlásnou troubou jedné názorové party. Ano, přesně té, ke které patří i Pekarová Adamová. Je docela přirozené, že právě taková média se Markétě líbí. Mějme pochopení.

Útoky na nepohodlné novináře jsou také kouzelné. Pekarová Adamová jimi zřejmě myslí tu partičku zdejších presstitutů, kteří obvykle v cizích službách, v cizím žoldu a za cizí zájmy plivou na vlastní zemi.

Zkrocená justice! To zní také impozantně. Zvláště pak v zemi, kde justice a orgány činné v trestním řízení jsou tak nezávislé, že jsou nezávislé i na zdejších zákonech, nemluvě o zdravém rozumu. Přičemž jejich oblíbenou disciplínou je pinkání si se starosty, zastupiteli i dalšími funkcionáři sem tam, nahoru a dolů, od soudu k soudu, léta a léta, čehož jediným výsledkem je, že ochota kamkoli kandidovat klesá a klesá, neboť komu by se taky chtělo trávit život ve funkci s obavou, že ať uděláš, co uděláš, stále jsi jednou nohou v blázinci a druhou v kriminále. Takhle to dopadá, když se větším nebezpečím, než je sama korupce, stane boj proti ní.

Na neurčito? Markéto, každá krize jednoho dne skončí. I ta koronavirová.

Takže tak. Na Bělehrááád! Eh, čo to tárám. Na Budapéééšť!

Píše pan Petr Štěpánek na FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 215 × | Prestiž Q2: 10,23

+22 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
PeHe

Copak posouvat ručičky - to je hračka (starám se o kostelní hodiny), ale posouvat sluneční hodiny - tedy otáčet hrady, zámky...

PeTaX

:-) A že těch slunečních hodin je spousta!

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top