Štítky článku: •  

Hrozivé zjištění, koronavirus požírá mozky

Babiš prosazuje zákaz prodeje v neděli. Prý mu to píší prodavačky, které si už chtějí odpočinout. Vzhledem k tomu, že jeho fejsko obhospodařuje profesionální PR skupina, dá se říct, že náš stát v době krize řídí Prchalova babička.

Rozšířit zákaz prodeje na neděli, pak na celý víkend a výhledově osekat i prodejní dobu. O dalším z přehršle zákazů ještě z dob vlády Bohuše Omezovače Prvního se vedou zuřivé debaty už několik let. Pandemie toho čínského fujtajblu, jako záminky k jeho prosazení, tedy přichází v pravý čas. Armády spících levicových agentů na diskuzích se rázem probudily a vytáhly do boje. Pro všemi deseti je i samotná ČSSD, která v tom ucítila závan starých dobrých časů a možnost zase něco někomu nesmyslně nařídit a zakázat. Jana Maláčová to podkreslila tímto vskutku apokalyptickým komentářem: „Co si třeba nakoupit už v sobotu a prodavače a prodavačky nechat v neděli vydechnout?“ řekla. „Prodavačky jsou vyřízené a mají strach,“ dodala.

idnes.cz/ekonomika/domaci/babis-malacova-covid-19-koronavirus-zakaz-prodeje-nedele-havlicek

Netřeba ani na chvíli pochybovat o tom, že z přechodného zákazu v období krize by se poté stal zákaz trvalý s infantilním zdůvodněním: nač to měnit když už to funguje a nikomu to nevadí. Více mě zaráží ty dnešní švindl důvody na jeho obhajobu, které jsou ještě pitomější než ty, které se vykřikovaly v dobách žírných, v éře levicových zákazů všeho, v období píchni ho, řízni ho, pusť mu krev.

Připomeňme si některé archivní pecky zdůvodnění, proč zakázat obchodníkům svobodně prodávat těm, kteří to tak chtějí skrze ty, kteří o to stojí a jsou za to placeni v den, na který ukáže prst proletáře.

 • za komunistů bylo o nedělích taky zavřeno a nikdo hlady neumřel
 • v Rakousku si v neděli nekoupíte ani rohlík
 • lidi se mají v neděli věnovat rodině a chodit do přírody
 • prodavačky budou mít den volna navíc
 • lidi si zvyknou, že konzum není všechno, a nakoupí si jindy
 • budou mít víc času na své děti
 • objem prodeje neklesne, jen se přesune do jednoho dne, což uleví prodavačkám

A několik dalších perel hodných samostatné diagnózy. Nebudu je tady po jedné rozebírat, na recenzi tak obsáhlého kabaretu zde není dostatek místa. Shrnu to jen v několika tezích.

Fond pracovní doby a možných přesčasů ukládá striktně zákoník práce. Tím že bude jeden den zavřeno, se pro prodavačku změní maximálně rozpis služeb a to tak, že místo volna ve středu a šichty za příplatek, bude v neděli doma zadarmo a v pondělí udělá větší objem práce za méně peněz. Protože objem prodeje neklesne, pouze se napresuje do méně prodejních dní. Méně dní při stejném objemu prodeje znamená, mimo úspor energií pro obchodníka, také potřebu méně prodavaček, takže některé si odpočinou už nadobro. Je to dáno tím, že většinou pracují na turnusové služby po 12 hodinách stylem 2+2+3+2+2+3 = 84 (příklad dvou týdnů, neberu v potaz půlhodiny na oběd). Přičemž každé druhé číslo znamená dní volna. Už jen z toho je patrné, že neděli jako zvláštní den nerozeznávají, leda podle toho, že za ní mají příplatky, které jim vylepšují mzdu, a o které je chtějí aktivističtí hlupáci připravit. Souhrnně pak musí odpracovat určitý počet pracovních hodin měsíčně podle pracovního kalendáře, řekněme 168.

Z našeho příkladu vidíme, že budou mít splněno za 4 týdny, zbytek je proplácen formou přesčasů opět s příplatkem. Nyní z té řady vyjměte čtyři dny a vyjde vám, že mimo mzdy osekané o všechny příplatky, se krok služeb o moc nezmění, jen částečně přesune, že žádný volný den navíc nepřibude. Změní se jen tohle: otevírací doba 16 hodin × 30 dní = 480 prodejních hodin při potřebě deseti prodavaček na place děleno 168 hodin jejich fondem pracovních hodin = 29 prodavaček. Při čtyřech zavřených dnech = 25. Ajta, čtyři chuděry samoživitelky jsou zde rázem navíc. No aspoň si konečně pořádně odpočinou. Krásná práce.

A nyní k myšlenkovým orgasmům, které nám k tomuto opatření předvádí sama vláda.

 • v době, kdy úpěnlivě žádá občany, aby se nikde nesrocovali, jich nažene dvojnásobek do stejného místa a v přibližně stejný čas
 • v době, kdy žádá podnikatele, aby nepropouštěli, jim vyrobí tisíce přebytečných zaměstnanců
 • ty, které už nechala vyhodit z restaurací, a kteří si našli brigádu mezi regály, nechá vyhodit podruhé za sebou, aby si ten korona mejdan řádsky užili
 • lidem zavřeným doma, kterým to už leze na mozek, přibude extra den, kdy nemůžou jít už lautr nikam, což jistě stmelí rodiny až na dřeň

Tak takovouhle bžundu by nevymysleli ani machři od Monty Pythonů a že ti se vyznaj.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 349 × | Prestiž Q1: 14,27

+31 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Dexempo

Nedávno jsem zatoužil uvidět Prchala. Do té doby jsem o něm jen četl. A tak jsem si pustil toto video: https://m.youtube.com/watch?v=Jg0XY3dzmeo Tý wole, co to je zač, ten bazmek? On toho Babiše prodává jak pneumatiky! Když si uvědomíme, že nám tu vlastně vládne Prchal, všechno začne dávat smysl.

Petr Burian

Je to tak, jsme řízení pár vyvolenými z PR týmu. Teda ne my, ale 30% ovcí,které nevidí dál než do druhého štoku své ledničky.
Zde v 1:55 učí Prchal říkat Babiše ležérní hlášku Sorry jako:
https://youtu.be/0Io_Jbj080o

PeTaX

Přesně

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top