Štítky článku: •  

Živnostníky nezabije Coronavirus, ale lidská hloupost a závist

Za posledních asi pět let budovala vládní garnitura obraz živnostníka jako škůdce české společnosti. Obraz parazita na systému, který neplatí daně, krade a parazituje na zbytku společnosti.

V části české společnosti jsou tedy aktuálně vůči živnostníkům zhruba obdobné pocity jako v padesátých letech, kdy jim část národa rekvírovala jejich živnosti a radovala se z toho, že jim komunisti sebrali všechno.

Nejvíc mě na celé krizi kolem Coronaviru mrzí, když čtu hloupé komentáře na sociálních sítích, které v podstatě říkají jedno a totéž: „Živnostníci, dobře vám tak!“

Taky se samozřejmě dočtete rady o tom, jak jsme měli podnikat tak, abychom měli rezervy a že na trhu není stejně místo pro neúspěšné a kdo nepřežije současné restriktivní opatření Babišovy vlády, dobře mu tak a ať zkrachuje, měl se víc snažit a být schopnější.

Milý spoluobčané, my živnotníci jsme vaši sousedé, vaši krajané, vaši kamarádi, co spolu chodíme na pivo, otcové a matky spolužáků vašich dětí.

Nejsme žádný zvláštní hmyz, který vy ostatní musíte živit. Jsme lidi, kteří od tohoto státu většinou nikdy nic nedostali a využívali jeho služby mnohem méně než vy ostatní.

Také jsme ti, kteří mnohým z vás dávali a dávají práci.

Také jsme ti, kteří vám čistí odpadní trubky ucpané vašimi exkremety, opravují vaše elektrorozvody, abyste se mohli dívat na vaší „Ulici“ v době, kdy my jsme ještě dávno v práci. (Nikdy jsem neviděl ani jeden díl)

Jsme ti, kteří staví vaše domy, opravují vaše auta a spotřebiče, abyste si je mohli užívat.

Jsme ti, kdo vás vozí na dovolené, na které jsme my sami mnohdy neměli peníze ani čas.

Jsme ti, kteří vám dodávkami přiváží další a další nesmysly z eshopů, jsme ti, kteří udržují tuhle zemi v provozuschopném stavu.

Nemáme to teď lehké.

Jaký smysl má vládní opatření, které striktně uzavřela naše obchody a provozovny a znemožnila nám vydělat si na živobytí, když všechny naše malé provozovny denně nenavštíví v okresním městě ani čtvrtina lidí, co jeden z místních Lidlů? Jaký smysl má zavřít malou prodejnu, kam denně přijde osm lidí??

A když jsme u té slavné vládní pomoci. Dovolím si to odprezentovat na mém příkladě. V současné době mám uzavřeny tři provozovny ze čtyř, z nichž jednu jsem ani nestihl otevřít.

Vláda mi prý poskytne velkorysou pomoc!!! Jakou?

Patnáct tisíc korun. Promiňte, ale jen nájmy za mé tři zavřené provozovny jsou čtyřicet pět tisíc měsíčně!

Další pomocí je dočasné zrušení EET: To je jako co za pomoc??? Děláte si srandu???? Říká mi tím vláda, že mám prostě začít krást a švindlovat daně? Nebo jak mi to má jako pomoct????

Další úsměvnou podporou je odložení placení daní za 2019 do 30. 6. Prosím vás každý podnikatel si může zcela normálně a legálně odložit daně do 30. 6., stačí využít daňového poradce, to je nulová pomoc, nic nula, jen líbivý výkřik pro pitomce.

Dalši podporou jsou půjčky Covid. Víte, první kolo půjček Covid 1 vlastně ani nebylo vyhlášeno, nikdo o nich nevěděl, samozřejmě, že si je během týdne rozebraly velké firmy, tak jak vždycky všechno v téhle republice. My normální lidi jsme se o nich dozvěděli až v okamžiku, kdy byl program dávno rozebrán.

Další podporou je náhrada mezd pro firmy. Pokud jsem to správně pochopil, na tuto podporu nemám jako živnostník vůbec nárok!!! Je opět ušita pouze pro větší firmy (klasický Babiš jako vždy), pro moje zaměstnance na žádnou podporu nárok nemám; asi je mám všechny vyhodit???

Takže co mi vlastně můžete závidět?

Nic přátelé, nic.

Jenom to, že se už 30 let dřu deset dvanáct hodin denně včetně sobot, ročně mám tak 5 dnů dovolené, když jsem nemocný tak chodím samozřejmě do práce, na operaci štítné žlázy prostě jít nemůžu, protože mě nemá kdo zastoupit, stejně tak odkládám dvacet let operaci kolen.

Moje děti mě vidí tak večer po sedmé hodině, moje žena dře stejně jako já.

Za ty roky mám samozřejmě zdraví v háji, špatně spím, protože mám nervy, abych uživil rodinu a svoje lidi, všechno co vydělám a mám odloženo, teď nacpu do firmy, abych vůbec přežil. A až půjdu do důchodu, dostanu nějaký ubohý základ, protože státní kasa bude prázdná.

A navíc ještě musím poslouchat blbé kecy závistivých hlupáků, co si nevidí na špičku nosu.

A to poslední mě přátelé na celé situaci bolí nejvíc, to mi věřte!!!!

Vyzývám tuhle vládu, ať okamžitě povolí znovu otevření malých provozoven a prodejen, jako to udělali na Slovensku! A začne konečně používat zdravý rozum!!!!

Píše pan David Vlk na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 208 × | Prestiž Q1: 10,24

+18 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top