Štítky článku: •  

Ještě k těm „spekulantům“, Diag Human a apod.

Neexistuje jediný morálně ospravedlnitelný důvod, proč by Franta Novák měl platit škody, které mu vznikly v přímé souvislosti s činností vlády. Franta Novák totiž neudělal nic špatně, řídil se podle zákonů a nařízení a dodržoval přesně to, co mu bylo uloženo.

Franta Novák nijak nemůže za to, že vláda podcenila zprávy z Číny, nevybavila se dostatečně zdravotnickým materiálem, nepřipravila lůžka na intenzivní péči, nezavřela čáru, když mohla a nechala více méně bez povšimnutí přijet do země kolem 30 000 lidí z oblasti, kde v tu dobu řádila nákaza v plném proudu (aniž by jim k domovním dveřím nasadila obecního drába, který by hlídal, že nevystrčí čumák ze dveří), takže pak musela tváří tvář hrozícímu průseru dělat celoplošné karanténní opatření.

To není Frantova chyba, Franta platil daně (a ne malé, skoro půlku toho, co svojí prací vyprodukuje) a za ně si kupuje kurevsky nabobtnalý aparát, který má takové situace řešit. A když je řeší blbě, má za to nést hmotnou, politickou a třeba i trestněprávní odpovědnost. Daně tu totiž nejsou od toho, aby se Alenka Šilerovic mohla fotit u vánočního stromečku, nebo aby si Bureš mohl postavit letní sídlo, víme?!

A pozor, nikdo neříká, že jiná vláda by větší či menší chyby neudělala! Je to nová situace, výzva, které od Honkongské chřipky v 70. letech nikdo nečelil. Chyby jsou pochopitelné a dokonce v klidu omluvitelné. Ale když udělám chybu a v jejím důsledku někoho poškodím, musím se k tomu prostě nějak postavit, ať už ta chyba byla sebevíc omluvitelná. To není princip jenom právní, ale i elementární mezilidské slušnosti. A úředník (nebo vládní panák) přece není v tomto principu žádná výjimka a výjimečný stav není generální pardon!

Jenže náš stát se takhle nezachoval. Neřekl pardon, víme, že vám kvůli tomu vznikly přímé ztráty, až bude po všem a to nejhorší a akutní pomine, vyrovnáme se s vámi. Ne-e, milí přátelé. Náš stát a jeho reprezentace zcela vědomě, pokoutně a potichu přijal opatření, která ho z takové odpovědnosti vyviňují. A řekl tím víc, než se na první pohled může zdát. Řekl tím, že pro něj nejste partner, ale otrok vhodný tak maximálně k ojebání. Zachoval se přesně jako šmejdi, co babičce prodaj za raketu nefunkční hrnec s příběhem, že léčí rakovinu a pak se brání, že bylo vše přece podle práva.

Je jedno, jak to všechno nakonec dopadne a jestli to v jednotlivých případech u soudu stát prohraje. Zpráva byla předána a zní jasně — sereme na vás, dobrou noc. Jestli to někomu vyhovuje, tak prosím. Mně ne a nevidím jediný důvod, proč bečet s davem a takový stát, v jehož očích jsem jen onuce, podporovat, omlouvat, nebo tolerovat. Nehodlám být otrok a každý, kdo mě do téhle pozice bude blahosklonně tlačit, je můj nesmiřitelný nepřítel.

PS: A fakt nejde o to, že by měl stát lidem proplácet teoretické tržby. Nic takového by u soudu stejně neprošlo. Jde o zkažené potraviny, zkažené pivo v tancích, prodané lístky z koncertu, který byl zrušen, atd. Přímé škody, ke kterým ten, kterému vznikly, nepřispěl svojí činností ani za mák. V rámci rozpočtu pár drobných, ale pro jednotlivce důležité náklady, které ho kolikrát existenčně ohrožují.

Biliony prdů a vořechů Alenko!!!

Honza Paluska, FCB (jazyk. korektura red. SvS)


ECB zneužívá epidemii pro zájmy politické kasty

Dosud směla Evropská centrální banka koupit nejvýše třetinu na trhu cirkulujících státních dluhopisů jednoho státu. Včera bylo toto omezení zrušeno a to znamená, že je možné kompletně financovat státní rozpočty zemí jako Itálie a Španělsko. Doufám, ale nevěřím, že se tomu ještě podaří zabránit.

Ti, kteří si myslí, že se ECB rozhodla správně tak nechápou, že pod záminkou pandemie, ale ve skutečnosti kvůli záchraně chybně nastavené měny a kvůli podpoře rozhazovačné politiky vlád, budou oni a jejich potomci trvale vyvlastňováni. Stanou se otroky vykořisťovanými nekvalitní a svévolnou politickou kastou.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 292 × | Prestiž Q1: 12,43

+25 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 4 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Cynik - realista

„...a za ně si kupuje kurevsky nabobtnalý aparát“ - k tomu doplním, že také kurevsky zaplacený… alespoň podle toho, co včera psali zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/urady-jedou-napul-statni-zamestnanci-to-ale-na-platech-nepociti-97917?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu.

Podle uvedeného článku se zaměstnanci státních úřadů a veřejných institucí nemusí obávat poklesu příjmů, neboť pobírají plnou mzdu i v případech, kdy rozhodně nejedou „na plný plyn“… Změny rozpočtu, schválené v březnu, sice počítají se schodkem 200 miliard (dost nezdravý optimismus, soudím), avšak nepočítají s úsporami na platech státních zaměstnanců, a nejen to:

„Již nyní je pro rok 2021 ve střednědobém výdajovém rámci propsán závazek navýšení objemu o 9 procent,“ uvedla mluvčí Ministerstva školství Aneta Lednová k učitelským platům…

Shrňme si to: Zaměstnancům nestátních firem a organizací jsou snižovány mzdy, nebo rovnou směřují k úřadům práce, zatímco ten „kurevsky nabobtnalý aparát“ může být nejen v klídku, ale někteří se mohou dokonce těšit i na růst příjmů… a to vše s laskavým souhlasem opozičních stran…

PeTaX

Alenka Sch. už připouští schodek 500 mld. a já se domnívám, že to bude spíše bilion.

Opozice? Pravicová není, jsou to jen větší či menší socialisté. A pokud jde o státní zaměstnance, je to už tak významná část elektorátu, že si nikdo nedovolí, chce-li ve volbách uspět, je nasírat.

PeTaX

A jen tak na okraj: nebude-li mít podnikatel v následujícím měsíci na mzdy zaměstnanců, dopouští se trestného činu. A Zákoník práce mu znemožňuje zbavit se zaměstnanců pružně a bez dalších nákladů.

Borsuk

Nejvíc se bojím další "socializace" ekonomiky a života vůbec. Samozřejmě se to patřičně odůvodní, abychom všichni pochopili, že je to pro náš prospěch.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top