Štítky článku: •  

Čínský virus — voda na mlýn etatistickým psychopatům

Aktuální patálie s čínským virem zcela explicitně ukazují, že společnost není možné centrálně řídit. Že to, co se nám politici snaží prodat, neexistuje. Není to prostě možné. Problém je, že toto poznání není dostupné pro obyvatelstvo od školky indoktrinované etatismem.

Organizace euroMOMO se dlouhodobě věnuje statistikám a trendům úmrtnosti v Evropě. Statisticky zpracovává data, která poskytují vybrané země. Vývoj prezentuje v týdenních reportech. Deklarovaný účel se zdá celkem rozumný: dát vládám aktuální informace o trendu čísel úmrtnosti tak, aby v případě nějakého významného nárůstu mohly vlády reagovat (přijetím nějakých opatření) a ochránit tak obyvatelstvo.

Pozorně se podívejte graf úmrtnosti pro začátek roku 2017. Je tam vidět dosti dramatické zvýšení počtu zemřelých v mnoha reportujících zemích. Netvrdím, že paměť je moje silná stránka, ale 2017 není tak vzdálený, abych si netroufl napsat, že evropské vlády tehdy nepřijímaly žádné zásadní opatření. Ani média tehdy nepsala o něčem neobvyklém. Prudký nárůst zemřelých ze začátku roku 2017 tedy vlády evropských zemí považovaly za něco normálního. Nebylo to nic, co by se tehdy rozhodly řešit.

Dnes tu máme světovou pandemii. Evropská čísla úmrtnosti sotva dosahují úrovně roku 2017, a to se samozřejmě bavíme o zemích nejvíce zasažených pandemií čínského viru (Itálie, Španělsko, Francie).

Já vůbec ani v nejmenším nechci bagatelizovat právě probíhající epidemii. Má zásadní otázka se týká roku 2017: Proč tehdy vlády nekonaly? Tehdy jim nešlo o lidi? Tehdy nevadily vysoké počty zemřelých? Proč ne?

Ale jakkoli s tím nebudete souhlasit, já tvrdím, že vlády nejednaly ani začátkem tohoto roku. Ta epidemie totiž přišla řádně a pár týdnů předem ohlášena. Nebo mám věřit tomu, že různé výzvědné služby „západního“ světa nedokázaly zjistit a svým vládám reportovat, že čínská reportovaná čísla úmrtnosti jsou od reality vzdálena o jeden, možná i o dva řády? Organizace s astronomickými rozpočty nepojaly žádné podezření? Jakože i oni spapali čínským soudruhům propagandistická videa, jak rychle dokázali postavit nové nouzové „nemocnice“?

Na co přesně máme WHO (Světová zdravotnická organizace)? Že se vedoucí papaláši nechali koupit čínským vedením, to chápu. Ale neměli by mít demokratičtější země v té organizaci své lidi, kteří by spustili alarm alespoň potichu a u svých vlád?

Na co přesně jsou zdravotnické systémy Itálie, Španělska, Francie … když tisíce prý specialistů nedokázaly spustit křik ještě PŘED? Nebo křik spustili, ale nikdo je neposlouchal? Dozvíme se vůbec, jak to ve skutečnosti bylo?

Z mého pohledu státy a jejich příslušné orgány minimálně v Itálii, Španělsku, Francii fatálně selhaly. Ne, toto skutečně není černá labuť. Událost, která se nedala čekat a měla potenciál překvapit skutečně profesionálně zorganizovanou obranu. Aktuální pandemie je přesně ten typ události, která by ve společnosti nezpůsobila takovou katastrofu v případě, že by stát jako organizace mohl principiálně fungovat. Zde nejde o selhání jednotlivců. Zde zcela jasně selhal systém. Stát, který nereagoval v roce 2017, ale nikoho to tehdy netrápilo, úplně stejně nereagoval ani v roce 2020.

Čínský virus zapůsobil jako svěcená voda na bandy psychopatů, kteří se tváří, že dokážou řídit společnost. Ano, dokáží zakazovat, uzavírat hranice, divadla, kina, obchody. Dokáží omezovat svobody i tam, kde je potřeba omezení minimálně sporná, ne-li jasně kontraproduktivní.

Čistě teoreticky: státy mají všechny dostupné prostředky a téměř neomezené zdroje na to, aby podobnou událost dokázaly předvídat, být na ni připraveny a když se dokonce ohlásí pár týdnů předem, tak omezit její důsledky na únosnou míru. Jenže nestalo se. Nestalo se tak proto, že stát je organizace, která něco takového ze své podstaty nedokáže. A není to nějaké jednotlivé selhání, ale podstata „fungování“ mašinérie, která není schopna něco vytvořit (vyřešit). Je schopná jen brzdit, omezovat, vraždit a vyvolávat falešné naděje v indoktrinovaných ovčanech.

Píše pan Tibor Pospíšil na slovenském MenejŠtátu.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 315 × | Prestiž Q1: 12,21

+23 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 4 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Jurkaninka

V ČR zemřelo od prosince 2016 do února 2017 (chřipka?)asi o tři tisíce osob více než je dlouhodobý průměr pro tyto měsíce. https://www.czso.cz/csu/czso/oby_cr_m

Věra Jauserová

Historie se stále mění, takže se časem snad dočkáme, kdo bude obviněn a kdo tahá za nitky, aby se vyhlásila pandemie a k tomu všelijaké restrikce, když se tu uvádí rozdílná statistická čísla a navíc se veřejně mluví o tom, jak musíme být všichni proinfikovaní, ale zbytečné roušky se nezruší, to mi hlava nebere

Vojtěch Běhunčík

Vlády nekonaly (jejich chyba) a lidé se nepoučili (také jejich chyba).
V souvislosti s názvem média autora (Menej štátu) je pozoruhodné, že mnozí z těch, kteří volali "méně státu" nyní požadují po státu kompenzace ztrát.

Borsuk

Myslím, že jediná správná pomoc pro postižené je, aby stát omezil své příjmy od postižených. Daně, sociálka, zdravotka atd. Pokud jim bude něco dávat, je to z peněz ostatních.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top