Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:

Začíná to vařit

Na zítřek je v Českých Budějovicích vyhlášena od 18:00 hodin na Náměstí Přemysla Otakara II. protestní demonstrace lidu proti moci. Ne odborářská stávka, ale demonstrace odporu nespokojených občanů proti zvůli státní moci. Demonstrace apolitická, ale o to více alarmující.

Stát nekonečnými represemi, nařízeními, daněmi a absurdními zákony dosáhl toho, že se konečně ovčani začali sebeuvědomovat a začínají být občany. Už té represe mají dost a právem chtějí ukázat, že stát ≠ vláda, stát ≠ rozpočet, stát jsou ty milióny lidí, kteří v něm musejí žít, pokud se nerozhodnou emigrovat.

Státní moc, soudní, výkonná i legislativní, svou arogancí a odtržeností od reálného života ztratila veškerou legitimitu tuto moc uplatňovat. Volby, kterými se sama snaží legitimizovat, jsou jen velmi chabý argument.

Pokud volby nebudou přímé, osobní a pokud jakýkoliv politik, soudce, či poslanec nebude odvolatelný kdykoliv v průběhu mandátu nevůlí svých volitelů, nedostaneme se z toho bahna. Možná pak lépe odejít z tohoto modelu „demokracie“.

K té odtrženosti od reality přispívá hlavně to, že tito lidé dostávají z veřejných peněz naprosto nereálné mzdy. Ať se zaslouží o něco užitečného, nebo prosadí nějakou šílenou zhovadilost, stejně obdrží stejnou nárokovou mzdu, výsluhy a výhody, které obyčejný člověk nemá a ještě ve výši, které běžného člověka musí urážet.

Napadá mne, že mzdy všech veřejných činitelů by měly být vypočítávány z blahobytu prostých občanů. Čím víc uškodíš lidem, tím méně dostaneš. A naopak.

Povstaňte podobně ve všech městech a vesnicích. Vykašlete se na vlastní politickou orientaci! Jsme tu dole lidé, byť s rozličnými představami, ale můžeme se shodnout, že takhle už to tedy opravdu nejde.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 349 × | Prestiž Q1: 26,48

+95 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Začíná to vařit

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top