Štítky článku: •  

Začíná to vařit

Na zítřek je v Českých Budějovicích vyhlášena od 18:00 hodin na Náměstí Přemysla Otakara II. protestní demonstrace lidu proti moci. Ne odborářská stávka, ale demonstrace odporu nespokojených občanů proti zvůli státní moci. Demonstrace apolitická, ale o to více alarmující.

Stát nekonečnými represemi, nařízeními, daněmi a absurdními zákony dosáhl toho, že se konečně ovčani začali sebeuvědomovat a začínají být občany. Už té represe mají dost a právem chtějí ukázat, že stát ≠ vláda, stát ≠ rozpočet, stát jsou ty milióny lidí, kteří v něm musejí žít, pokud se nerozhodnou emigrovat.

Státní moc, soudní, výkonná i legislativní, svou arogancí a odtržeností od reálného života ztratila veškerou legitimitu tuto moc uplatňovat. Volby, kterými se sama snaží legitimizovat, jsou jen velmi chabý argument.

Pokud volby nebudou přímé, osobní a pokud jakýkoliv politik, soudce, či poslanec nebude odvolatelný kdykoliv v průběhu mandátu nevůlí svých volitelů, nedostaneme se z toho bahna. Možná pak lépe odejít z tohoto modelu „demokracie“.

K té odtrženosti od reality přispívá hlavně to, že tito lidé dostávají z veřejných peněz naprosto nereálné mzdy. Ať se zaslouží o něco užitečného, nebo prosadí nějakou šílenou zhovadilost, stejně obdrží stejnou nárokovou mzdu, výsluhy a výhody, které obyčejný člověk nemá a ještě ve výši, které běžného člověka musí urážet.

Napadá mne, že mzdy všech veřejných činitelů by měly být vypočítávány z blahobytu prostých občanů. Čím víc uškodíš lidem, tím méně dostaneš. A naopak.

Povstaňte podobně ve všech městech a vesnicích. Vykašlete se na vlastní politickou orientaci! Jsme tu dole lidé, byť s rozličnými představami, ale můžeme se shodnout, že takhle už to tedy opravdu nejde.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 371 × | Prestiž Q1: 26,48

+95 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top