Štítky článku: •  

Knížecí rady a plivance

Když je nějaká krizová situace, tak se zdvíhá bahno ze dna a objevují se hlupáci, kteří dokáží pouze kritizovat, ale kteří nepomáhají. Zeman trvale zakotvil na nejnižší příčce bulváru a své pomluvy z Lán přednesl pro deník Blesk.

Úvodní věta perexu (Když je nějaká krizová situace, tak se zdvíhá bahno ze dna a objevují se hlupáci, kteří dokáží pouze kritizovat, ale kteří nepomáhají) není ode mne, nýbrž je to přesná citace prezidenta Zemana z jeho posledních rozhovorů S prezidentem v Lánech, které pravidelně a už podvacáté udělil bulvárnímu deníku Blesk. Pro jeho mnohá interview se už stává víc než příznačnou. Jsme asi jediná země na světě, kde své promluvy k národu přednáší prezident skrze nejposlednější bulvární plátek na nejnižší příčce potravinového řetězce. Jiná renomovaná média, po sérii debaklů, už o ně nejeví žádný zájem, a to i včetně mládežnických časopisů typu Malý konstruktér. Tak leda ještě Malý komsomolec, to snad. Prakticky se dá říct, že vážnost Zemanových názorů se pohybuje těsně nad slevovými letáky z Kauflandu. Nutno však přiznat, že jejich kvalita plně odpovídá zvolenému typu tiskoviny i okruhu čtenářů.

blesk.cz/…/vysilali-jsme-zeman-pro-blesk-o-metalu-pro-prymulu-a-pochvale-vlade-i-cine-testovat-se-nenechal

Ke své exhibici nabelhal prezident v hamáčkovsky červeném svetru, který se stal laciným symbolem krizového řízení země, a kterážto barva má v šatníku Zemana své čestné místo. Pak už to šlo jenom z kopce. Zřejmě zde nelze objektivně vyjmenovat a vyvracet celou tu hromadu bambulovin, kterou Miloš Zeman stihl za hodinu rozhovoru splácat dohromady, protože ta kulička by byla příliš objemná a toxická i na tento prostor. Tak jenom v rychlosti nejkřiklavější z nich.

Poučil národ o tom, že se všichni musíme uskromnit a být zodpovědní. A to poté, co jeho kancléř pendloval v době ohrožení do Číny a po své bezpečnostní prověrce odmítl velkopansky i následné vyšetření a ignoroval karanténu. To stejné pár dní nato předvedl i prezidentův poradce Nejedlý. Test na Covid odmítá vytrvale i Zeman a to i v případě, že navzdory nouzovému stavu pořádá živá zasedání s pohoštěním pro desítky lidí. Prý jedli přes roušku odchlípnutím jejího spodního okraje. Jak potom ti Caprfieldové pili, už nám nepředvedl. Zároveň poděkoval všem občanům ČR, kteří striktně dodržují pravidla nouzového stavu a disciplínu. Uskromnění se pak převedl na pronajímatele, kteří podle něj vydrží klidně i půl roku bez příjmu z pronájmu a nezblázní se. Zopakoval, že uskromnit se musí všichni. Ostatním zase rok neporostou mzdy, což je totéž.

Vládní papaláši přijímají pokrm pomocí esoterické sublimace:

idnes.cz/…/zeman-rousky-ministrri-koronavirus-poradci-ovcacek

Národ poučil o tom, co to virová nákaza je a že se vrací ve vlnách a proto je nutné nouzová opatření striktně dodržovat a protáhnout co nejvíce. Vyzdvihl šéfa krizového štábu Prymulu, který je prý odborník na slovo vzatý a jeho myšlenku postupného uvolňování nouzových zákazů obratem zesměšnil. Hned nato veřejně sdělil, že ho hodlá vyznamenat nějakou hodně těžkou plackou, ale že je to tajné, protože to bude překvapení.

Vládu pochválil od A do Zet. Opozici poplival od hlavy až po tenisky. Vládu omluvil za to, že pandemii nemohla předvídat, i když ji na ni ODS výslovně upozornila už v lednu (Sobotka, ODS) a chtěla o ní jednat a že masivní potřebu roušek taky vláda nemohla tušit, i když opozice na konci února trvala na řešení jejich nedostatku. Vládní kroky, včetně těch ministerstva financí označil za výborné a to i přes jejich totální zmatenost, kterou také připustil. Několikrát přitom mimoděk zmínil bratrskou materiální pomoc Číny, ač mnohé země včetně nás ty jejich nefunkční nelicencované šunty kritizují a stahují z distribuce zpět. Mnozí lékaři dokonce přirovnali čínské roušky k toaletnímu papíru vyšší kvality, což dokladovali přiloženými fotografiemi. Zeman to v rozhovoru pro bulvární deník nazval bulvárem, což mu reportérka štiplavě potvrdila. Masové šití roušek podomácku občany potom prezident bagatelně označil za pouhou tisícinu.

Hned poté co přítomnou reportérku přirovnal k Mengelemu, doporučil jako zásadní obecné řešení krize výlučně omezení spotřeby a posílení státních investic. A to i za cenu hlubokého deficitu, který označil za omluvitelný (tímto zdravím ministra financí v realitní krizi Kalouska). To, že stát přenáší své hmotné břemeno krize na živnostníky, zdůvodnil tím, že stát žádné svoje vlastní peníze nemá. Znovu pochválil Čínu a její kritiku za lži ohledně šíření nákazy a za to, že pomoc zprvu přijímala bezplatně jako humanitární a poté ji sama prodává ostatním za miliardy, nazval protičínskou hysterií.

Svou největší křivárnu si však vychutnal hned na začátku a mířila, jak jinak, než na opozici a jmenovitě na Kalouska, který mu už léta leží v žaludku jako zkyslý nekvašený pirožek. Slova senátora Fischera o vlastizrádcích, co se týče servilního děkování vlády za to, že s námi Čína uzavřela pro ni výhodný obchod, volání Stanjury po odstoupení Schillerové za to, že náklady za nouzový stav přehodila na živnostníky, které odmítla odškodnit a výrok Kalouska o ozbrojeném povstání a novináře Palaty o koronadiktatuře a fašismu označil Zeman oním bahnem z úvodu a útokem na vládu v době krize. Prý jsme demokratický stát stojící pevně na svobodných volbách. Opravdu? Škoda, že Zeman v tom kvapíku už nestihl říct, co bylo příčinou oněch výroků o fašistických pokusech a ozbrojené obraně demokracie a za co vlastně Kalouska nazval počmáraným šaškem. Bylo to tohle:

Návrh Lubomíra Metnara počítá s tím, že v případě neakceschopného Parlamentu by krizové rozhodování přešlo na vládu. A jak píše server Aktuálně.cz na základě dokumentů, které reportéři získali, v případě nefunkční vlády by rozhodoval jen premiér. Stav ohrožení státu nebo válečný stav by zkrátka mohla vyhlásit samotná vláda nebo premiér. Akt by nevyžadoval potvrzení Parlamentem v pevném časovém limitu.

Nevím jak vám, ale mě přesně tohle připadne jako to pravé podhoubí k budoucí totalitě vlády jedné strany jednoho muže. Už samotný návrh je odporný. A odpornější potom je to, že byl v tichosti předložen v době vládní nouze, kdy se zákony schvalují ve zrychleném procesu bez projednávání. Tohle mi jako sranda počmáraného šaška opravdu nepřipadá. Jde z toho totiž mrazení.

Zapomenutý Mussoliniho návrh z roku 1922 oprášený a předložený L. Metnarem (současný ministr obrany za ANO, důstojnická škola SNB, příslušník pohotovostního pluku VB):

parlamentnilisty.cz/…/Valka-v-Cesku-Kalousek-Mam-tri-revolvery-Jsem-pripraven-na-ozbrojeny-odpor-proti-vlade

Své chrchlání plivanců kolem sebe pak zakončil prezident přáním pevného zdraví, a aby i všichni ostatní občané byli na sebe pořád takto vlídní a laskaví. Tak lehce, jako když po sobě spláchneš a natáhneš si kalhoty.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 254 × | Prestiž Q2: 12,20

+24 plus Známkuj článek minus –7

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top