Štítky článku: •  

O opozici

Úvodník Astona nazvaný „Opět hlas opozice“ je zaměřen na to, jak současnou situaci zvládá vláda a jak na ní reaguje opozice. Je to úvaha hodná nejen přečtení, ale zejména zamyšlení nad tím, jak česká opozice (ne)funguje.

Ve svém úvodníku Opět hlas opozice si Aston právem postěžoval na „výkřiky“ opozice. Každý člověk, který se o českou politiku zajímá, musel ostatně zaregistrovat vyjádření předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové o tom, že Babiš „nechápe uzavření hranic, protože byl v Maroku“.

Následující citát z Astonova úvodníku je nádherným příkladem trefy do černého:

Je pravda, že Babiš byl komunistický prominent, že spolupracoval s StB a byl v Maroku. Je pravda, že když naši občané bojovali za otevření hranic, malá Markéta si hrála v uhláku na horníka. Nicméně není pravda, že problém našich dnů je boj českých občanů za otevření hranic. I z webových anket je patrné, že čeští občané většinově chápou, proč jsou hranice zavřené. To jenom Pekarová Adamová se tváří, že to nechápe. Předpokládám, že jde o přetvářku, přece nemůže být tak absolutně hloupá, aby nerozuměla, proč jsou hranice zavřené a že to není jen tak je zase otevřít. A že to nezáleží na vůli agenta Bureše. Že jsou zavřené na celém světě.

Stav nouze, vyhlášený českou vládou v polovině března, má ale na svém kontě mnoho dalších „povedených“ výroků českých opozičních politiků. Mezi „skvosty“ tohoto druhu patří výrok senátora KDU-ČSL o Babišovi jako psychopatovi, usnesení horní komory Parlamentu ČR, údajně „ důležité strážkyně demokracie“, že byl nouzový stav vyhlášen v „rozporu s Ústavou“, prohlášení Miroslava Kalouska po vyhlášení nouzového stavu (je to krok správným směrem, který přišel pozdě) a odmítnutí prodloužení nouzového stavu v poslanecké sněmovně (není to krok správným směrem).

Nebohá Pekarová Adamová je ve společnosti Kalouska či dalšího „progresivity“ Dominika Feriho a právě ona se v tom „plácá“ jak nudle v bandě. Její prohlášení o „Babišovi v Maroku“ je ostatně produktem „našeptávání“ od zakladatele TOP 09 Kalouska. Sama by na takovou pitomost snad ani nemohla přijít, když v té době byla malou holkou.

Aston pak o současné vládě píše:

Kdyby volby dopadly jinak a TOP 09 by byla vládní strana a spolu dejme tomu s ODS a lidovci řešila koronavirovou krizi, musela by dělat absolutně totéž, co dělá vláda současná. Ty činy nevycházejí z žádného politického konceptu: ANO i ČSSD jsou zoufalci, kteří žádný koncept nemají. Ale momentálně jsou v čele exekutivy a pragmaticky řeší denní úkoly na základě aktuálních dat a aktuálních možností.

Výše uvedené je další trefou do černého. Exekutivy na celém světě jednají vesměs velmi obdobně, omezují možnosti nákazy zákazem shromažďování více osob, doporučují „sociální odstup“ nebo, jako v případě Česka a nyní i Izraele kromě „odstupu“ i povinné nošení roušek na veřejnosti. Přesto ale mělo Česko zřejmě náhodou i trochu štěstí, když do pozice náměstka ministra zdravotnictví usedl epidemiolog Roman Prymula.

Česká vláda tak reagovala zřejmě nejlépe, jak mohla a výsledkem je současný stav, kdy na rozdíl od jiných evropských zemí (nejde jen o Itálii, Španělsko či Francii, ale i o Belgii či Holandsko) máme příznivá čísla potvrzených nákaz i relativně velmi malý počet zemřelých buď přímo na nemoc COVID-19 nebo v souvislosti s touto nákazou.

V případě TOP 09 a částečně i ODS (Fiala, Vystrčil) vsadili představitelé těchto stran na pokračování politiky „Antibabiš“ a vlastně nestačili ani postřehnout, že je tato politika v současné situaci hloupá dvojnásobně. Zejména Kalousek a Pekarová Adamová v jeho závěsu se domnívají, že jim tato politika zajistí překročení uzavírací klauzule 5 % při následujících volbách do poslanecké sněmovny. Voličům říkají — byli jsme proti Babišovi před virem, s virem i po viru. Uvidíme, zda jim tato „zásadová politika“ přinese nějaké prebendy ve formě voličské podpory. Na to, že se „topka“ dostane po příštích volbách do sněmovny, bych si ale rozhodně nevsadil.

Píše pan Jan Bartoň na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 267 × | Prestiž Q2: 15,36

+7 plus Známkuj článek minus –34

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Petr

Nevím koho ale po listopadu 1989 měly být v politice podle mne bratři Mašínové,pan Paumer,pan prof Švejnar, Kateřina Jacques,JUDr Marvanová,prof Pačes

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top