Diskuse


Válku rozpoutala Francie s Británií

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

Vojtěch Běhunčík [306]

Jenom byl doplnil další čísla:
V roce 1934 polská vláda podepsala pakt o neútočení a spolupráci na deset let s Hitlerem.
Pakt Ribbentrop-Molotov o neútočení byl podepsán 23.8.1939.

Německo podporovaly také americké firmy, protože válka je především kšeft.

Odmítám jakékoliv diskuze o tom, na které straně byl větší darebák. Každá válka je nespravedlivá a počty mrtvých mluví:
Padlých vojáků .................... přes 16 000 000
Mrtvých civilistů: ................ přes 45 000 000
Celkem zemřelých (1937 - 1945): ... přes 61 000 000

Petr Burian [310]

Smlouvu o neútočení měl v té kvasné době snad každý s každým. Ovšem žádná z nich neobsahovala dodatky o tzv. sférách vlivu a nezasahování, což se prakticky rovnalo rozdělení si teritoria a tolerování budoucího rozpoutání války v přidělené oblasti. Nedovedu si představit, že by např. nějaká naše smlouva s Francií o neútočení obsahovala dodatek, že nebudeme protestovat při napadení zemí Beneluxu Francií. To samo o sobě už postrádá logiku a pokud by tam byl i reciproční dodatek, že Francie nebude nic namítat při našem napadení Maďarska, včetně vzájemné podpory, jedná se už vyloženě ne o mírovou, ale válečnou smlouvu.
Německo podporoval kdekdo, obchodní smlouvy nemají podíl viny na rozpoutání války.

Vojtěch Běhunčík [306]

Už v říjnu 1938 předložilo Německo Polsku balíček návrhů, které měly těsně propojit Polsko s říšskou politikou. Hitler mj. požadoval Danzig (Gdaňsk), přičemž zaručoval tamním Polákům zvláštní práva. Návrhy byly poměrně velkorysé, ale Poláci je odmítli. Danzig byl posléze prohlášen „volným městem“, čímž se dočasné územní spory zmrazily.
21. března 1939 Němci předložili Polsku ultimatum, v němž požadovali odevzdání Danzigu spravovaného „mezinárodním společenstvím“. Polský ministr zahraničí Beck však namísto do Berlína odletěl do Londýna. Anglie náhle vybídla SSSR a Francii vydat prohlášení o potřebě konzultací k zastavení „dalších agresí“ v Evropě. Představitelé západních zemí se týž den v Londýně začali dohadovat, co s Hitlerem, který se vymkl kontrole. Polákům vysvětlili „novou linii“: namísto vstřícnosti maximální tvrdost vůči Němcům a dokonce jim poskytli garanci vojenské pomoci. Pár dní potom v příkrém memorandu polská vláda odmítla německé návrhy týkající se Gdaňska. 23. března 1939 byla v Polsku vyhlášena částečná mobilizace.
Hitlerovi bylo jasné, že Polsko, řízené z Londýna, nemůže zůstat v týlu armády útočící na SSSR a 1. dubna dal vypracovat plán úderu na Polsko. Na konci téhož měsíce zrušil polsko-německý pakt o nenapadení a anglicko-německou námořní dohodu.

http://www.novarepublika.cz/2020/05/blizi-se-posledni-svetova.html
---
To je jenom Polsko a ani nemluvím o jeho nárocích na územní části v Československu.

Vojtěch Běhunčík [306]

Německo vyzbrojit pomáhaly západní banky a podnikatelé, a mnichovská dohoda jim dodala zbraně a zbrojovky vyspělého Československa. To pomohlo Německu rozpoutat válku daleko účinněji než smlouva M-R, protože ta Německo neposílila ničím, jen mu zabezpečila, aby nenastal útok z východu, který by stejně nenastal, protože SSSR nebyl vyzbrojen, aby útočil.

SSSR sice dodával Německu suroviny, ale ty dodávaly všechny státy včetně Švédska, pokud by je nedodal SSSR, dodala by je třeba Brazílie. Paměti generála Svobody udávají, že se polská i československá armáda Sovětům vzdala, vojáci dokonce nebyli úplně odzbrojeni a byli posíláni na Blízký východ Angličanům bojovat proti Němcům. Bez německého útoku by toto zabrání nebylo a Sověti zřejmě čekali, až polská armáda bude neschopná nějakého velkého odporu. Nelze tedy tvrdit, že svorně a nerozborně napadli Polsko a vyhlásili válku. Napadením Polska zahájilo pouze Německo válku proti Francii a Anglii. SSSR válku nezahájil a neválčil do té doby, než byl napaden. Tím neobhajuji zločiny, které následně Sověti na tomto území a na Polácích vykonali a vůbec zločiny sovětského režimu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Syn-legionare-a-bojovnik-proti-komunismu-Komunisti-meli-americkeho-brouka-dnes-maji-univerzalniho-nepritele-Putina-Stvani-proti-Rusku-dovoleno-je-vse-Konev-je-jen-soucast-planu-619822

---
Jistě, je to názor z druhé strany - ale ex post jsou všechny diskuze kontraproduktivní.

Petr Burian [310]

Nezlobte se na mě, ale tohle není pro mě důvěryhodný odkaz. Pokud si budu chtít nadupat do makovice přehršel bolševických ptákovin, můžu si rovnou otevřít stránky KSČM, anebo Aeronetu. Ale vy si klidně počtěte, na mě se neohlížejte.

Vojtěch Běhunčík [306]

"Smlouvu o neútočení měl v té kvasné době snad každý s každým. Ovšem žádná z nich neobsahovala dodatky o tzv. sférách vlivu a nezasahování, což se prakticky rovnalo rozdělení si teritoria a tolerování budoucího rozpoutání války v přidělené oblasti."

Též pakt Ribbentrop-Molotov měl svůj tajný dodatek, viz:

http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/tzv-pakt-molotov-ribbentrop-23-8-1939/

https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/pakt-molotov-ribbentrop-od-neuplne-informace-k-dezinformaci.A190918_174027_pozice-tema_lube

---
Domnívám se, že je třeba číst názory obou stran.
Apriori nelze žádnou informaci považovat za snůšku ptákovin jen proto, že byla uveřejněna v médiu vám názorově nekonvenujícímu.

Petr Burian [310]

Je rozdíl číst názor z druhé strany barikády a vyložené lži. Pokud se nějaký subjekt zprofanuje soustavným lhaním, demagogií a vyzdvihováním názorových nesmyslů je naprostá ztráta času ho neustále opravovat a polemizovat s ním. Naopak snaha o dokazování faktů ho ještě více vybudí k chrlení dalších a dalších lží. Stačí mi projít jen titulky článku na serveru Nová republika abych věděl, že mám co do činění s komunistickými gaunery. Díky nechci, tu snůšku lží jsem si od nich užil za socíku dostatečně.

PeTaX [2]

plus

Vojtěch Běhunčík [306]

Přesně tak začínají války. Nejprve se obě strany na sebe mračí z obou stran barikády, poté začnou házet nadávkami, které vystřídají kameny a nakonec sofistikovanější zbraně. Zbraně mohou být od různých výrobců (vlastněných jednou nadnárodní firmou) nebo si výrobci půjčí investiční kapitál (sice každý u jiné banky, které jsou ale v jedné bankovní skupině). Jediný, kdo nakonec vyhraje, je ten bankéř.
Nu - jak myslíte - je to vaše volba.

Petr Burian [310]

Nikoliv, války začínají vždy lží. A pak masou proletariátu, která tu lež sežere a myslí si, že vražděním jiného se bude mít někdy líp. Tak začala 1.sv. válka zmanipulováním Srbů Rusy na vraždu rakouského následníka trůnu, druhá světová socialistická vražděním těch hnusných nadnárodních vykořisťovatelů, které právě jmenujete, ale i napoleonské války vedené prostým lidem vůči okolním nadvládám. Vy, kdyby jste žil ve 30. letech, tak v uniformě čehokoliv pochodujete městem za likvidaci kapitálu, to jsem si jist.
Takové lži, jaké právě prezentujete, je proto nutné udusit hned.

PeTaX [2]

Vidím to také tak.
(Včetně posledních dvou souvětí.)

Vojtěch Běhunčík [306]

"Vy, kdyby jste žil ve 30. letech, tak v uniformě čehokoliv pochodujete městem za likvidaci kapitálu, to jsem si jist."
Na základě čeho jste si jist?

"Takové lži, jaké právě prezentujete, je proto nutné udusit hned."
Dušení už je počátek totality. Na rozdíl od vás čtu materiály z obou stran, nehodlám se zapouzdřovat uvnitř jedné názorové skupiny.

Přeji vám oběma příjemný den a pod tímto článkem už za sebe končím diskuzi.

Petr Burian [310]

Dušení už je počátek totality.
--------
I demokracie musí mít své mantinely. A lež mezi ně nepatří. Podívejte se, co v současnosti předvádí Filip s celou KSČM. Nejenže dává rozhovory pro médium, které okupaci v 68. označuje za bratrskou pomoc v nouzi, ale to i sám veřejně podporuje. To jen k vašemu prohlášení, že čtete materiály z obou stran. Já ne. Já tyhle nechutnosti odmítám pokládat za hodné diskuze.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top