Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Diskuse


Svoboda projevu a podnikání vs. cenzura na sociálních sítích

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

plavcik [183]

Ha,ha,ha, firmy maji podporovat a zajistovat pluaritu nazoru ?? Kde na to pan Zalom prisel?? Dosavadni praxe je, pokud je znamo, ze kdo vyboci proti ideologii nastavene vrchnosti, tak je tvrde setren a firma se distancuje od vseho, jen aby se nedostala na black list a penizky se dale hrnuly na ty spravna konta.Tam proste ruka ruku mije a dela se vse proto, kam vitr, tam plast.Cim vetsi firma, tim vetsi svinarna vuci zamestnancum a utahovani sroubu.

Redakce [1]

No, kdyby byly ty firmy trochu prozíravější, možná by jim došlo, že by se mohl vítr obrátit a pak bude foukat proti nim.
Ale podstata problému leží jinde: v domácích bonzácích a práskačích. Jen těžko si lze představit, že nějaký člověk kontroluje každý nový post. Automat sice může filtrovat nějaká slova, ale už nepochopí kontext, takže to taky není moc efektivní.
Drtivá většina smazaných věcí jde na udání a automat tomu dá blokační příznak. A když se autor neodvolá (a pak to posuzuje nějaký zaměstnanec), tak už to zablokované zůstane.

plavcik [183]

No ja myslim, ze ty big firmy budou vedet daleko driv nez zbytek, ze se vitr obraci a jeste toho marketingove vyuziji ve svuj prospech a hrdinne se budou bit v prsa, jak zase dopomohly ostatnim, najit tu spravnou cestu. Ono by proste stacilo, kdyby klientela ziskana jeste v drevnich dobach nemanipulovanych socialnich siti, proste vzala nohy na ramena uz jen z principu kvuli cenzure k jinym sitim, kde se to nedeje. Ovsem jestli takova alternativa v celosvetove siti se nabizi?? Navic vetsine lidi je to jedno, pac politickymi nazory se moc prezentovat nechteji, natoz tim snahu ovlivnit vetsi cast komunity na siti a na ty kazdodenni vsedni veci co chteji dat na vedomi to staci.Tak proc to menit a jit jinam, ze?? Zvyk je zelezna kosile a kdyz jsou tam vsichni ostatni? A jaka je nadeje, ze jinde to v budoucnu nebude to same? Osobne nevidim moc velkou nadeji zmenit chovani zprofanovanych soc.siti ze spoda.

top