Diskuse


Není to restituce, ale výbava církví majetkem a penězi

Je nám líto, ale interní diskuse k tomuto článku už byla uzavřena.

Jarda [205]

Pan Tlustý uvedl jednu velkou realitu v poslední větě v rozhovoru s ním.Církevním oligarchům zejména katolickým se všechny prasárny,které páchají a budou ještě páchat vrátí i s úroky a také přijdou už i o tak malou podporu u občanů ČR.
Jarda

PeTaX [2]

Když se ty náhrady tak zbrkle přijímaly (protože o restituce v podstatě moc nejde, co šlo vrátit, už mají vráceno), velmi ostře jsem je kritizoval. Zejména výpočty těch náhrad byly velmi podivné. Navíc, pokud byly v devadesátých letech restituovány jiné majetky, běžní občané žádné náhrady nedostávali: stát je odpinkl tím, že nemá co vracet, protože už to neexistuje. Většina restituentů docela ostrouhala.
Pak jsem poněkud vychladl s ohledem na to, že bude lepší, když se vyfutrují trochu víc domácí církve, jako určitá hráz proti islamizaci.
Ale takovéto dodatečné zdanění jako trest pokládám za vyložené chucpe. Zejména, když o tom hlasují komunisté, kteří by měli sedět tiše v koutě a srát strachy bobky. Jasně, rozumím tomu, že žádná levice církvím moc nefandí, ale aby komouši věřejně artikulovali, že církve dostávají dar, který je nutné zdanit, mi zvedá žaludek. Kdyby komouši nekradli jak straky i to, co bylo přibité, nemusely být ani restituce, ani privatizace. Takže závěrem: rozumím v podstatě Tlustému, ale rozumím i těm církvím. A nejvíc na to asi platí hned první věta Tlustého odpovědi: Řekl bych, že nešťastná řešení pokračují.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top