Diskuse


Co si to děláme?

Je nám líto, ale interní diskuse k tomuto článku už byla uzavřena.

DomiNick [204]

Přestěhoval jsem se z venkova do Prahy. Důvodů bylo několik. Byl problém najít si zábavnou práci. To by dnes díky internetu bylo už snadné. Budiž. Ale na venkově nebylo možné najít si partnerku. Naprosto bez šance. V Praze to sice trvalo dlouho, ale podařilo se. A dále - na venkově je hrozné zásobování (ve srovnání s Prahou) a služby obecně. A vůbec nejhorší je, že se každý zná s každým. To vás vystavuje neustálému sociálnímu tlaku. Přinejmenším pořád musíte někoho zdravit. V Praze, i když bydlím v ulici s řadovými domy už pomalu deset let, nikoho okolo neznám! Je to dokonale anonymní bydlení. Nulový sociální tlak. Máte jen svou rodinu a ostatní jsou vám úplně ukradení, nezajímáte se o ně a oni se nezajímají o vás. Je to město duchů, proto to sem všechny tolik táhne. :-)

PeTaX [2]

No vidíte. A já právě proto před 34 lety z Phy utekl. Žil jsem pak jak na vesnici, tak na maloměstě, takže mám srovnání. Nejklidněji se mi žilo (a dnes zase žije) na vesnici. Maloměsto mělo půl výhod a půl nevýhod z obojího. A ta Praha mi z toho setrvale vychází nejhůře.
Vy jse právě ovlivněn ještě tím, že jste šel z malého do velkého. Po řádce let pak přijdete na to, že vlastně nic z toho, co dnes na velkoměstě obdivujete a fascinuje vás, vlastně vůbec nevyužíváte.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top