Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Diskuse


Nálety Rudé armády 9. května 1945 (3/3)

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

Rajchenberk [150]

Povedená série! O tom bombardování Ml. Boleslavi jsem ani nevěděl. Znám Hrotovický masakr. Na té jihozápadní Moravě těch přešlapů bylo hned několik, třeba bombardování Velkého Meziříčí: https://www.velkemezirici.cz/o-meste/historie/velkomeziricska-tragedie-r-1945/5809-konec-valky-v-nasem-meste.

Mimochodem Lavočkin La-7 měl v sobě zastavěný motor, který je pouze vylepšenou verzí amerického motoru.

Redakce [1]

Tak jasně. Materiálů by byla spousta. Ale nechtěl jsem to moc natahovat.
Ještě jsem měl v úmyslu připomenout, kolik amerických jeepů, letadel a tanků (ale i třeba bot!) používala Rudá armáda až do konce války. O tom se taky poněkud taktně mlčelo. Ale nakonec jsem si tu jízlivost odpustil.

top