Diskuse


Překvapivý výsledek australských voleb!

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

Tom-M [167]

I v těchto volbách se potvrdilo to, co sleduji u levice již delší dobu. A to čím dál větší odtrženost od životní reality jejích tradičních voličů. Tak třeba část australských socanů se rozplývala, jak zatne tipec těžbě uhlí, což se zrovna v Queenslandu projevilo dost na volebních výsledcích. A bělošská pracující třída začíná více a více volit proti vysloveně levicovým stranám. Ještě ne zas tak nedávno bylo něco takového nemyslitelné.

Teď ještě zbývá, aby se našli nějací "pravicoví populisté" a dokázali toho využít.

PeTaX [2]

No, souhlasím. Kdybych to měl popsat za sebe, řekl bych, že standardní levice se vyčerpala, vypotřebovala svá klasická témata a teď vymýšlí nová v podobě naprostých zhovadilostí. Anebo tak populistické antiekonomické nesmysly, že se i levičák chytá za hlavu. A voliči socanů už to prostě nechtějí. Ti bystřejší jednoznačně, ti mentálně ostýchavější to ještě moc nepochopili, ale už také mají na ruce vyrážku, když jim to mají hodit.

Ovšem ptejme se, jestli není podobným způsobem zdegenerovaná tzv. pravice. (Pokud vůbec lze Fialkové latté & spol. pokládat dosud za pravici.)

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top