Diskuse


Zákaz prodeje o svátcích a kapitalismus

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

svobodny duch [238]

Tohle je zvlastni pripad, kdy poznamka redakce pod clankem je delsi a mnohem kvalitnejsi nez clanek samotny, takze mozna stalo za to, aby redakce napsala svuj vlastni clanek, ktery nebude tazen ke dnu tim puvodnim, ke kteremu poznamka vznikla.

K clanku (nikoliv k poznamce) mam x vyhrad, ale za vsechny bych zminil predevsim to, ze hodnotit system jako kapitalisticky nebo jakykoliv jiny na zaklade jedineho faktoru z mnoha, je v lepsim pripade subjektivne tendencni, v horsim umyslne manipulativni.

TLDR
Kapitalismus se nepozna a neklasifikuje jen podle toho, jestli obchody mohou nebo nemohou mit otevreno.

PeTaX [2]

No, když to je těžké. Obvykle poznámkou jen glosuji převzatý článek. Tahle glosa se mi vymkla z rozumné délky, to je fakt, obvykle to tak nebývá. Jenže už bylo 21 hodin, utahaný jsem byl jako cyp a už jsem koukal být v pelechu a číst si Větvičkovu prózu „Okolo Rakusko-Uherska“. Tak už jsem to nechal tak.

Petr [261]

Další 'faktor' např zákaz kouření v restauracích. A dalších faktorů je určitě více.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top