Diskuse


Zkouška Gottem aneb Hledání morálních majáků

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

Pavol [250]

Nesúhlasím s hlavnou ideou tohto článku. Je mi jedno, že elán robil dobré pesničky. Odkedy koncertovali na predvolebných mítingoch HZDS, ich neznášam a nebudem ich pesničky počúvať. Rovnako mi je jedno, že Gilette robí dobré žiletky. Odkedy robia reklamy odsudzujúce "toxickú maskulinitu", tak si ich žiletky nekúpim.
Takže mi ani pri hercoch, ani pri spevákoch nie je jedno, aké hodnoty prezentujú mimo svojho "umenia".
Ale samozrejme sa budem držať zásady, že "o mŕtvom iba dobre". Takže to, že nepočúvam elán, hoc má dobré pesničky, neznamená, že keď zomrie Jožo Ráž, tak budem všade hovoriť, že to bol nemorálny človek. Duplom, keď sa ma na to nikto nepýta. Ale počúvať jeho pesničky ani tak nezačnem.

PeTaX [2]

Ano, to je Vaše svobodná volba a je to tak v pořádku. A jiní to zase mají jinak.
Jen tak okrajově: mně třeba vadí daleko více Rážův obdiv ke komunismu, než to, že vzali kšeft od HZDS.
A pokud jde o Gotta, mně byl ten jeho tenor celý život dost protivný (i když technicky byl asi dokonalý). No a když mu stářím už zpěv moc nešel, nějak mi vadit přestal a pořady, v nichž velmi zasvěceně hovořil o světové hudbě, jsem si občas poslechl.
Ale souhlasím s jedním: to, jak na něj začali kydat špínu, ještě ani nevychladl, je odporný hyenismus.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top